• bir anda vizyonsuz ve biraz da kültürsüz , meslek yüksekokulu mezunu, sulu bira içilen yerlerde fıstık yiyen ve la casa de papel izlemeyi kültürel aktivite olarak gören, hobileri arasında film izlemek olan, vasat altı insan tipi olduğum başlıktır.

yemedim ama vizyonum, kültürüm, maddiyatımla meslek yüksek okulu mezunu olmamla diğer tanımlarla ilgisi yoktu sadece buna zamanım olmadı zaten 2 yıldır dışarda 3 kere yemek yemedim. malum pandemi. özür dilerim sayın bergamotlu tomurcuk cay

ayrıca aşağıladığın insan tipinin yemediğini hangi veriye dayanarak iddia edersin?

edit utandıran başlıklar
  • bir şey kaybetmemiştir.
  • 35 ülke gezdim iki üç katı kadar da şehir. hepsinden yerel yemekler yedim, farklı tatlar tattım. ama hayatımda suşiyi ağzıma sürmedim.
    ve şu an vizyonsuz olduğumu öğrendim.

bunu paraya kültüre bağlayanlar kadar vizyonsuz olmayan insandır.

herkesin midesinin aldığı şey var almadığı şey var. bunu tatmaya gerek kalmadan görsel olarak da algılayabilirsiniz.

herkes yarasa şeyi yese moda diye onu da yiyeceksiniz ne vizyonlu adammış desinler diye.
  • başlığı açan patates arkadaşa sorumdur :
    hiç merak etmediğim bir şeyi, sırf senin gibi cool görünme çabası içinde bocalayan bir tuvalet terliği bana kültürsüz demesin diye neden yiyeyim e be geri zekalı?
  • kalkıp tokyo'ya gidip yıkılmadan önce dünya gözüyle göreyim diye tsukiji balık pazarına gidip sushi yemiş bir abiniz olarak yazılanları dehşetle okuyorum.

hayır vizyonsuzsunuz anladık da, bununla övünmek ancak çıkar telefonu diyen dayı seviyesine inmekle olunur.
  • çok şey kaçırıyor, çünkü türk damak tadından çok uzak bir noktada olduğundan bambaşka ve hiç alışık olmadığımız bir lezzet anlayışının kapılarını aralıyor sushi ve uzakdoğu yemekleri. bunların çok basit malzemelerle damakta nasıl lezzet patlaması yarattığına şahit olunca bizim mutfağımızın aslında ne kadar tekdüze olduğunu idrak ediyorsunuz.

diyarbakırlı keko olarak ilk yediğimde benim de kusasım gelmişti onu itiraf edeyim, çiğ balık yeme fikri mide bulandırıcı geliyor insana en başta ama yedikçe alışıyorsun, aşırı lezzetli gelmeye başlıyor. zaten dünyanın en iyi restoranları kaliteli etlerini çiğ servis etmek isterler, kaliteli dana etini steak tartar, somonu, orkinos'u sashimi olarak önünüze koyarlar ki etin kalitesini anlayasınız.

denemek isteyen meraklı, ancak balık mevzusundan iğrenen arkadaşlara tavsiyem avokado maki ile başlayın sushi maceranıza. avokado maki sadece yosun, sushi pirinci ve olgunlaşmış avokado'dan oluşur ve bu üçlü soya sosu ile birleştiğinde bence sushi'nin özünü gayet iyi yansıtır, senelerin sushi'cisiyim hala her yeni gittiğim mekanda açılışı avokado maki ile yaparım ki sushi'lerinden beklentimi şekillendireyim. lan bu lezzetliymiş hakikaten demeye, yani sushi'nin neden lezzetli olduğunu anlayabilmeye başladığınızda yağda kızartılmış balık içeren tempura roll'lara, sonrasında da sake maki isimli yosun, pirinç ve çiğ somon'dan oluşan sade üçlemeye geçiş yapın, sonrası zaten yeni keşiflere kalıyor artık, deneyip kendi favorilerinizi bulacaksınız.
  • çiğ balığın tadının yarrak gibi olduğunu bilen insandır. amatör olarak balık avcılığı yapıyorum. yem olarak , sülünez, karides, istavrit tipi deniz ürünleri kullanılıyorum. bunları oltaya takarken bile eller leş gibi kokuyor amk. kim ki balığı çiğ yer, predator filmindeki canavar gibi yaşar.

tanım: hiç mantis karidesi yumruğu yememiş insan.
  • 25 yasındayim ve yediğim en lüks yemek et döner veya 1-2 defa pizza.omrum boyunca yediğim yemeklerin %90'ı pirinç pilavı,makarna,kızartmalı kartol ve bulgur pilavı.

havyar mış,suchi'ymiş, hamburger miş daha tadını bilmem.
  • benimdir o, merakta etmiyorum ??
  • benim o insan. kaç yıldır denk getirip yemeyi planlıyorum ama olmuyor işte.

ben sushi yemeyi değil,
    sushi yemeyi planlamayı,
    ama hiç yiyememeyi sevdim.
hesabın var mı? giriş yap