• savas adli sahsin, duyar duymaz ortamdan uzaklasmasini gerektiren nida.
  • evet erkekler, akboylar, yeni türkiyenin insan kaynağı, kindar ve dindar nesil, bedrin aslanları, ecdadının torunları, buyrun. son derece güncel bir çağrı var sizler için. cihan imparatorluğunuza az bir yol kaldı. şimdi görev sizlere düşüyor. hadi bakalım.

sağda solda "bizim ecdadımız şöyleydi de cumhuriyet geldi böyle oldu", "bizim atalarımız var ya üffff", "2 saate şamdayız" falan goygoyu yapan bordo klavyeli arkadaşlar. önden buyrun. abileriniz suriyeye girmek üzereymiş. din kardeşleriniz suudlar da uçakları gönderiyormuş. e siz de bir el atarsınız artık.

evet sevgili müdürler, rektörler, devlet adamları, onların şanlı evlatları, ilçe teşkilatlarının gençleri, osmanlı ocaklarının yiğit neferleri ... vatanı her gün bir kez daha kurtaran ehli sünnet vel cemaat. sıra sizde. gerçi bedelli mi yapmıştınız askerliğinizi?

ben mi?

ben hiç bir şey uğruna ölmüyürum da öldürmüyorum da. sizlere bol şans. bye.
  • "korku" ile bu parça kasette arka arkayaydı. kaseti yedek subay okulunda iken yemekhanenin tüm yemekhaneye yayın yapan kasetçalarına koymuştum. lavugun biri kapatmıştı, sonra benim taraf olmadığım ufak çaplı bir tartışma yaşanmıştı. askeri bir ortamda bu parçaların çalınması da ayrı bir paradoks hani:)
  • akorlarinin knocking on heaven s door ile ayni oldugunu dusundugum sarki.
  • yaşar kurt un bir şarkısı..güzeldir, hoştur..
  • yaşar kurt'un müthiş parçalarından biri...
    buyrun sözlerini:

haydi erkekler savasa ) 4

bombalar düşüyor,aldırma maskeni tak
    sığınaklar güvenli,aldirma yaşamana bak

sevgilime mektup yazdım,postane yerinde yok
    süt içmesi gerekli annemin,artık süte gerek yok

• türkiye'nin amerika'dan 117 ölümcül füze alması ile bir kez daha akıllara gelendir.
    http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/…mcul-fuze-aldi.html

bir şeye hazırlanıyoruz ama nedir o ben bilemedim daha...
  • yaşar kurt'un dinlendikçe dinlenen şarkılarından biridir,

bombalar düsüyor aldirma maskeni tak
    siginaklar güvenli aldirma yasamana bak

haydi erkekler savaşa
    haydi erkekler savaşa

sevgilime mektup yazdim postane yerinde yok
    süt içmesi gerekli annemin artik süte gerek yok

haydi erkekler savaşa
    haydi erkekler savaşa
  • rüyamda klasik kabusum olan savaş çıktığını görmeme müteakip sabah uyanır uyanmaz kafamda çalmaya başlayan şarkı.
hesabın var mı? giriş yap