• ilk entry'sini yazacagima inanmayarak söylüyorum ki (naptınız, başka bir yere mi sakladınız, nerde başlık, çıkarın çabuk!) ismi 'izle beni, izle beni' diye bagiran bir avustralya/italya filmi. hala izleyemedim, içimde bir yerlerde duruyor. artık noah taylor'ından mıdır, geçen sene hoşlandığım bir çocuğun bana "izlemen lazım" demesinden midir bilinmez, çok şeyler bekliyorum filmden. adı kendini aşan bir eser de olabilir tabii. izleyen varsa buyursun, entarisini girsin, öğrenelim.
  • kıyıda köşede kalmış ancak spot ışıklarının üzerine üzerine çakılması gereken muazzam film. daha dün kardeşimin sonu gelmeyen ısrarları üzerine izledim ve her karesine hayran kaldım. karakterler ve ağızlarından dökülen her bir diyalog o kadar enfes ki resmen insanda filmi hafızadan sildirip anında tekrar izleme isteği uyandırıyor. bir yandan izleyip bu güzel filmden mahrum kalmamanızı, diğer yandan da izlememenizi ve bu güzel filmin kıyıda köşede, spot ışıklarından uzakta, bana ve en çokta kardeşime özel kalmasını istiyorum.

thanx bro!
  • içinde şöyle laflar edilen film.

"kendi acınası halini kendinin yarattığının farkındasın.
    kendine inancın yok ama başkalarının sana inanmasını bekliyorsun.
    rahatsızlıklarını çevrendeki herkese yansıtıyorsun.
    yüzeysel ve sığ olduğunu düşündüğünden mutluluğu reddediyorsun.
    kendine özgü bir fikrin olmasından kaçınmak için postmodernizmi benimsiyorsun.
    kendini eleştiriyorsun çünkü bu seni eleştiriden muaf kılıyor.
    ne arzuluyorsan ondan nefret ediyorsun,ve neyden nefret ediyorsan onu arzuluyorsun.
    ve her zaman en sevdiğini mahvetmek zorundasın."
  • yolda gördüğüm insanlara bile tavsiye ettiğim müzikleriyle ateş eden filmdir. filmin yorumu
  • türkçeye elinde felafelle ölen adam olarak çevrilmiş ,geç keşfettiğim harika ötesi avustralya filmi. yönetmenliğini richard lowenstein'ın yaptığı 2001 yılı yapımı filmimiz, başrolünü noah taylor'un canlandırdığı tam bir loser olan daniel ismindeki eziğin öyküsü. yazar olmak isteyen kahramanımız daktilosuna kağıdı koyduktan sonra ancak bir cümle yazabilen, gitarı eline aldığında şarkının başında bırakan ve oraya buraya borç takarak tam tamına 49 ortak evde oda kiralayan bir karakter. film, daniel'in taşındığı evlerde karşılaştığı birbirinden kırık insanlar, üst düzey tespit ve diyaloglarıyla nefis bir kara komedi. özellikle filmin başında ve sonunda adamın elindeki felafel'den mayanez sızma sahnesi çok harika

'' fahişelik bedenini kiralamaksa evlilik satıştır.''

polis- daniel uyuşturucu kullanıyormusun.*
    daniel- buldukça.
    http://www.imdb.com/title/tt0172543/
  • (bkz: ekşi sözlük'e bir daha gelinse alınacak nick'ler) kıvamında ismini görür görmez kendini izlettiren 2001 yapımı avustralya filmi.
  • iç karartıcı ama değil de gibi bir film. izlerken wristcutters'ı andım yer yer. ama yine de son zamanlarda izlediğim en güzel absürd filmdi. yeni keşfetmiş olmama üzüldüm. ara ara izlenesi filmlerden bu da. soundtrackleri de hep bildiğimiz şarkılar olmasına rağmen sahnelere cuk oturmuş.
  • --- spoiler ---

evleniriz.beraber yaşarız.otururuz ve aynı yöne döneriz,aynı şeylere bakarız.konuşmalarımız, televizyondaki reklam araları kadar sürer. ve bir gün uyanırız. aynaya bakarız. hayatlarımızın nasıl da mahvolduğunu düşünürüz.
    --- spoiler ---
  • offf böylesine bir konuya sahip film nasıl underrated kalabilir. absürd komedi ve biraz dram soslu ezik bir yazarın hikayesi bu kadar eğlenceli ve şiirsel hale getirilebilir. film müzikleri ise harikulade. tavsiye ederim, izleyin.
  • şimdiye kadar izlemediğim için kendime kızdığım 2001 yapımı avustralya filmi. tarzı romantik komedi denilmişse de ziyadesiyle metafor bulabileceğiniz, bir yandan güldürürken bir yandan da düşündüren eğlenceli bir film.

--- spoiler ---

- seks yapmak istemeyen bir erkeği tanımlayabilecek bir kelime biliyor musun?
    - ölü?*

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap