• gene mi amcalar isimli çalışmasıyla türkçe müptezel rap piyasasına damga vurmuştur.

http://www.youtube.com/watch?v=z-4ul0lvg-o
  • dinliyorum ben. beni sardı şarkısı. 50 cent'in sözlerinden daha gerçekçi. bonzai'ye karşı sergilediği protest tavır keyifçi olduğunun müptezel olmadığını göstermiştir. play listimde, keyfim yerinde..
  • tarzına bayıldım. nakarattaki yeri sanki yıldız tilbe yazmış. yıldızın parlasın heijan.
  • gangstanın kıralı. bilen bilir anlattıkları yüzde yüz gerçektir. ben böyle bir adam değilim ama bu tip adamlarla çok karşı karşıya geldim hayatım boyunca mecburen *

gene mi amcalar şarkısı on numara beş yıldız.
  • bir videosunda madde kullanmadığını, hırsızlık yapmadığını, sigara ve kola dışında bir bağımlılığının olmadığını söyleyen rapper. ama o mahallenin çocuğu olduğu da kesin. o ortamlarda bir şekilde kendini temiz tutabilmiş ki kafası hala çalışır durumda. gerçekten bonzai kullanan adamın kurabileceği cümleler değil şarkılarındaki.

ilk kez bu akşam sözlük vesilesiyle denk geldim. hayretle arka arkaya videolarını izlemekten kendimi alıkoyamadığım için youtube önerilen videolarda çıkmaya başladı.

ama adam cidden yetenekli.
  • en beğendiğim underground rapçi.
  • gene mi amcalar isimli şarkısının altında yapılan bir yorum şarkıyla ilgili acı gerçeği açıklıyor aslında. şarkı yaklaşık 1.4 milyon izlenmiş, bir de kaldırılanlar falan var onlarla 3 milyonu bulur. ben rahatlıkla üzerime düşen payı izlemişimdir yani en az 1000 kere falan izlemiş ve dinlemişimdir bu şarkıyı. ben de makara yapayım, eğleneyim diye açmıştım ilk başta ama ilk açışımda 10 kere falan dinlemiştim. şarkıyı beğendiğimden falan değil, garip bir bağımlılığı var klip ayrı efsane zaten. sözlerle birlikte dikkatli izlediğimde istisnasız her defasında gülüyorum. tabi bunlar gene mi amcalar şarkısı için geçerli, 2. versiyonu veya diğer şarkıları öyle bağımlılık yapmıyor. bir arkadaşın yaptığı "oğlum adamlar iyi eğleniyor ama" yorumu da ayrı efsanedir.

bahsettiğim yorum, 405 de hit almış :

türk oğlu 2 months ago

sövmeye geldim bağımlı oldum amk
    reply · 405
  • ''gezi parkı diss'' gibi bir videosuna denk geldikten sonra aklımda şüphe kalmadan rahatça midemi bulandırmama sebep olan apaçi.
  • bu tupac flan yorumlarını yapan herkes gerizekalıdır. bu adam ülkeyi kirtleten köpeğin biri.
hesabın var mı? giriş yap