• param olsa bile yemeğini yemeyeceğim mekan. bu ne telaş ne panik anlamadım mutfakta 10 tane usta var... içeride 50 tane müşteri olsun... gordon geleni haşlıyor gideni sikiyor... güzelim aşçı kızlara fuck diyor, tavayı götüne sok diyor, hakaretler yağdırıyor... şef garsonun götüne ördeği somonu sokuyor... yemekleri döküyor, siktiğimin yemeği diyor... töbe töbe nimet lan o, nasıl yiyeceğiz siktiğinin ördeğini eşşoolu... bi de üstüne para mı vereceğiz siktiğinin somonuna?
  • kanal d'de yayınlanan 3-2-1 pişir adlı yarışma programının esin kaynagı oldugunu tahmin ettiğim fx tv'de yayınlanan son derece eglenceli yemek pişirme yarışması.
    soyle ki, mavi ve kırmızı onluklu 2 grup kendilerine verilen menuyu 45 dk icinde hazırlayıp bir jurinin begenisine sunuyorlar. yemeklerin hazırlanması esnasında programın sunucusu modundaki chef gordon ramsay agresif tavırları ve dilinden dusurmedigi "what the fuck" kalıbıyla tansiyonu surekli yukseltiyor.
    eleme sistemi, maglup gelen takımdan bir yarismaciya verilen en zayıf 2 halkayı secme gorevi sonucu yine chef gordon ramsay'in gunah kecisini secmesi mantigiyla isliyor. ve program sonunda en zayif halka onlugunu cikarip sistemin disina cikariliyor. uzun zamandır bu kadar keyifli bir format izlememistim.

http://www.fox.com/hellskitchen/showinfo/
  • 7. sezonu baslamistir. 2-3 tane saglam executive sef var,kalanlar tam bir kabiliyet dusmanlari.
  • sleepers ile akıllara kazınan ecnebilerin karagümrük'ü.
  • mutfakta aşçıbaşı olmakla despot olmak arasındaki ince çizginin ne derece kırılgan olduğunu gözler önüne seren reality show. herkesin hep bir ağızdan "yes chief" dedikten sonra foucault'un iktidar üzerine sarf eylediği ifadeleri hatırlamamak mümkün değil.
  • her bölüm finalinde elenmek için gordon ramsey'in karşısına çıkan iki yarışmacıdan en az birisi bayan olduğunda, içimden allahım n'olur önlüğün altına birşey giymemiş olsun diye yalvarıyorum ama ne yazık ki henüz gerçekleşmedi bu dileğim.

ayrıca kafası çalışan kadın yarışmacı neden hells kitchen'da kalması gerektiği sorulduğunda şu cevabı verebilmelidir:

-gr: please give me one reason why you shouldn't leave the hells kitchen?
    +: because i didn't wear anything underneath my jacket chef.
    -gr: fair enough.
  • ilk kez dün izlediğim program, iyisini kötüsünü hiç bırgalamadan söylüyorum ; bildiğin kafa sikiyor.
    o süreye, bu kadar kelimeyi nasıl sığdırıyorsunuz amına koyayım, herkes konuşuyor vır vır. koftiden bir telaş, panik.
  • zamaninda westies mafyasinin en aktif oldugu new york mahallesi
  • iphone oyunu on numaradır fakat tek garsonla zor oluyor. ramsey'nin vır vır konuşması süper olmuş. her an "this is fucking raw" diyecek diye bekliyorum.
  • datça'dayken sakin günlerimi geçirmek için 1 hafta boyunca her gün saat 7de izlediğim hoş yemek programı.
hesabın var mı? giriş yap