• kısa süreli ev kiralama işlerini online olarak yapan bir site.
    http://www.hemenkiralik.com/

dünyadaki benzerleri için;
    (bkz: airbnb)
    (bkz: wimdu)
  • her aşamasında profesyonel kişilerin görev aldığı, kullanımı kolay online ev kiralama sitesi.
    turistlere, parti vermek isteyip yersizlikten yakınanlara, iş nedeniye sürekli şehir değiştirmek zorunda olup otellerde kalmaktan sıkılanlara, yazlığa para yatırmak istemeyenlere, tatillerde yerinde duramayanlara şukela bi seçenek olmuş. yorumlar artıkça daha çok kişi tarafından tercih edilip, daha da güzelleşeceğine eminim.
  • gittigidiyor'da parti evi ararken harcanan saatler adına dostum, kesinlikle çok faydalı.

tanım: günlük kiraya verilen dairelerin bulunduğu güzel ve kullanışlı internet sitesi.
  • özellikle benim gibi şehir merkezinden uzakta yaşayan, hızlı insanlar için birebir hizmet. otele iki katı para vereceğime/arkadaşlara yalvar yakar olacağıma misler gibi dairede kalırım, dilediğim gibi de takılırım.
  • güzel bir sistemmiş ama arama işini biraz daha detaylı yaparlarsa çok şık olur. yani mesela çıkan sonuçları fiyata, vs göre sıralama seçeneklerinin olması lazım bence.

ha bir de bunun cep telefonu aplikasyonunu da yapabilirlerse çok daha verimli olur gibi. gece taksim'de iken, cepten yatacak yer bulmak ve bunu kredi kartıyla ödeyerek anında halletmek oldukça güzel olabilir gibi geldi.

umarım daha çok yaygınlaşır.
  • özellikle güney illerinde yaza yönelik kiralamalarda aylık fiyatların değişiklik gösterebildiğini göz önüne alarak bu konuda açık bilgi vermesi gereken site.

şık ve kullanışlı yalnız, beğenerek kullandım.
  • yurtdışından misafilerim geldiğinde bir tavsiye üzerine bu siteyle tanışmış oldum. buradan misafirlere cihangir'de ev kiraladık. son derece pratik, hızlı ve güvenliydi. kredi kartımızla yemek sipariş eder gibi ev tutmuş olduk. tutmadan önce şöyle bir soruşturdum, civardaki 2 yıldızlı oteller bile daha pahalıya geliyordu neredeyse... e benim arkadaş grubu da kalabalık, çok ucuza geldi. otele öyle kalabalık girsek gecenin bir vakti ters ters bakardı herkes, evde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadık. hani öğrencisinizdir, başka şehre gideceksinizdir, şirketsinizdir iş seyahatine gideceksinizdir her zevke göre evler var hemenkiralik.com'da. çok ucuza, ev rahatlığında. sloganlarının da hakkını veriyorlar valla: "kendimizi evimizde hissettik, sağolasın hemenkiralik.com"
  • ana sayfayı açınca çıkan harita vay anasını dedirtiyor açıkçası. her sene bir araya gelip "abicim pansiyona o parayı vereceğimize, beraber bir ev tutalım." diyen bünyelere ilaç niyetine. "nereye gitmek istiyorsunuz?" yazan yere ülkeleri yazıp yazıp hayallenmek için birebir. (hindistan diyorum ev buluyor arkadaş) bir de en güzeli kısa süreli daire ararken tüm sitelerde kaybolmuyorsun. muhattabın belli, şeyin belli. zamanında az yorulmadı bu bünyeler.

edit : flat4day.com ve domiknaden.ru siteleriyle yurt dışından gelen arkadaşlara "bak koçum işte buradan" demeyi de planlıyorum.
  • (bkz: garsoniyer)
  • granada'da iki gece için sadece 100 tl.ye 50 metrekare çatı katı kiralama imkan veren site.
hesabın var mı? giriş yap