• witcher'daki rolünün çok fazla abartıldığını düşünüyorum. yakışıklı adam, ona sözüm yok ama bizim pc'den bildiğimiz geralt rolü için götü çok büyük. 90'ların aerobikçileri gibi götü var adamın. hele ki o deri pantolonu giyince yemin ederim gerçek kesit'in kaleci saçlı adamı cevat dinçer geliyor aklıma.

saçı
    götü
    blaviken faciasından bir göt karesi

saçmalıyor muyum acaba diye witcher videosu açıp geraltın götünü inceleyip karşılaştırdım. yine çok büyük abi. adamda bildiğin double wide armut göt var. ayrıca witcher oyunculuğu da 4/10'dur benim için. sırf yakışıklı olduğu içim mi bu kadar abartılıyor anlamadım.

diziden çıkınca vay anam artık witcher izlenmez diyen kesime de seslenmek isterim; arkadaşım bu dizi zaten izlenmeyecek kadar kötü bir yapımdı en başından beri. karakter seçimleri tam bir faciaydı. domuzdan ucuza satılan yennefer, sultanahmet'de dolmuş parası dilenen triss, pavyon işletmecisi fedon özentisi vesemir. dizide karakterlere hakkını veren iki kişi vardı bence. birisi ciri diğeri de geveze dandelion idi. liam hemsworth gelince işler yoluna girer mi? tabiki hayır. arka sokakların rıza babası gelse bile kurtaramaz o diziyi.

özetle: yakışıklı ama geralt için götü büyük abi.

ha bir de mads mikkelsen diyenler için : görsel
  • söylentiye göre henry reisin yapacağı w40k dizisi horus heresy dönemini anlatacak. bu durumda benim düşüncem henry cavill, garviel loken karakterini canadıracak. kaynağa bağlı kalırlarsa efsane bir iş olur. ki zaten herny cavill kendisi tam bir w40k fan'ı.

edit: burada hala warhammer40k 'ı bilgisayar oyunu sanan cahil kardeşlerimiz var. 650 romanlık külliyatı oyun francise sanıp konuşmayın, kendinize güldürmeyin, biraz açıp okuyun olmadı youtube videosu filan izleyin.
  • kendisini ya bir inquisitor ya da custodes olarak göreceğimizi düşünüyorum. ama amazon hepimizi şaşırtıp bir horus heresy serisi patlatırsa işte o zaman çarşı karışacaktır.
  • soruyorlar iki gözümün çiçeğine "en sevdiğin fantastik edebiyat yazarları kimler?" diye. o da yanıtlıyor: raymond e. feist, david gemmell, brandon sanderson ve sonra da ekliyor "robert jordan'ın zaman çarkı tabisiki" diye. umarım ilerde kendisini brandon sanderson'ın yapımlarından birinde görürüz.

böyle bir adam varken gidip de bize superman'in gençlik hikayesini anlatacakmış james gunn efendi. aynen, zaten 10 sene boyunca superman'in gençliğini bize anlatan herhangi bir yapım yokmuş gibi, superman'in bütün filmlerinde origin hikayesi anlatılmamış gibi bizim önümüze genç bir superman koyacaklar.

tamam dceu hallaç pamuğu gibi ve temiz bir başlangıç istemesi de normal ama nasıl ki rdj iron man için cuk oturduysa, cavill de öyle oturmuştu. gunn bu durumu çok kötü idare etti.

süper kahramanlar her zaman var olacaklar ve elbette bayrak her zaman devredilecek ama bazen oynayan oyuncular bu karakterlerden daha baskın gelir. hugh jackman, rdj, reeve gibi nadide örneklerdendi cavill bence.

futbolcular, aktörler vs. gibi çok para kazanan insanların yaşadıkları bu türden şeylere üzülmem çünkü zaten milyon dolarlar kazanıyorlar ve yaşadıkları şeylerin pek de umurlarında olacağını sanmıyorum. ama cavill'im aslanım eminim çok üzülmüştür bu yaşananlara. bu konularda bizim gibi bir nerd olduğu için böyle şeylere üzülmesine üzüleceğim tek kişidir sanırım kendisi.
  • kendisini arthas menethil olarak da görmek nasip olur umarım. bugünlerde fan-artı ortamlarda elden ele dolaşıyor. ben ikna oldum.
  • erkek halimle beni bile hipnotize eden yuzu ve fizigi ozenle cizilmis, sesi ayri kodlanmis, bakislari ayri modlanmis, ustune geek ve efendi bir abimizdir.

bu adami begenmeyen hemcinslerim gidip aynadaki hakki bulut kilikli tipine baksin, kadinlar da gitsin aynadan biyiklarini cimbizla alsin. bu adama bile bok atan insanlar var…

koyu dc taraftari oldugum halde bu ipneler iyice bokunu cikartmislardir. bir sonraki supermenin escinsel yada biseksuel olma ihtimali yüksek gibime geliyor. en son harry potterda öyle bir şeyler olmustu çünkü..
  • dedikodulara göre katar ve bae'nin başı çektiği körfezden bir konsorsiyum, yeni superman'in arap olması karşılığı dc ve warner bros'a 5'er milyar dolar ödeme yapacakmış.

bu sebepten yakında sürpriz bir arap superman olarak açıklanirsa şaşırmayın.
  • hakkında deuxmoi podcast'inde bazı iddialar ileri sürülmüş. iddiaların temeli netflix'in witcher dizisinin yazarlarından birine dayanıyor. "isimsiz kaynak" olarak ileri sürüldüğü için gerçekliğinden emin olamayız fakat the witcher dizisine dair daha önce duyduklarımızla üst üste geldiği için gerçeklik ihtimali yüksek.

podcast bu iddiaları henry cavill'i karalamak için kullanıyor fakat okuduğum her şey henry cavill'e olan sevgimi ve netflix'in the witcher yapımından uzak durma kararlılığımı arttırdı.

orijinal transcript'e buradan ulaşılabilir. her şeyi çevirmeyeceğim ama "karalama" iddalarındaki başlıca noktalar:

- "henry cavill ilk sezonda çok iyiydi fakat ikinci ve üçüncü sezonda bize olan tavrı değişti."

burada yazarların bir kısmı ve dizinin yaratıcısı kadın olduğu için henry cavill'in tepkilerini "kadınlara karşı tepki" şeklinde çarpıtmaya çalışıyorlar fakat metindeki her şey cavill'in tepkisinin dizinin gidişatına yönelik olduğu gösteriyor.

- "aldığımız kararları değiştirmek ve diziyi kendi istediği doğrultuda ilerletmek için elinden geleni yaptı."

cavill'in hikayeye sevgisi biliniyor zaten. belli ki yazarlar tarafından mahvedilmemesi için elinden geleni yapmış.

- "kadın yazarları ve yönetmenleri dikkate almamaya başladı. bazı yorumlar yapmaya başladı. cinsel içerikli yorumlar değildi ama saygısızca ve toksik bulduk."

yine "kadın" vurgusu yaparak asıl derdinin kadın olmaları değil "yazarlıkları ve yönetmenlikleri" olduğunu saklamaya çalışan bir bağlamdan koparma olarak görüyorum bunu da. saygısızca ve toksik buldukları yorumlar da henry cavill'in politik bir dille "rezil ettiniz güzelim hikayeyi" vurgusunu yapmaya başlaması olmalı, zira diğer açıklamalar bunu gösteriyor. daha başka bir şey olsaydı söylemekten çekinmezlerdi hazır böyle bir karalama kampanyası başlatmışken.

- "video oyunlarına çok bağlı. biliyorsunuz video oyunları oynayanlar zaten kadın düşmanıdır."

bir paragraf boyu video oyunları oynayanlar şöyledir böyledir muhabbeti yapılıyor devamında. bu insanlar da popülerliğini video oyunlarıyla edinmiş bir diziyi yazıyor.

- "romantik sahnelere muhalefet etti. öpüşmesini istedik öpüşmedi, üstsüz olmasını istedik olmam dedi."

roller ters olsaydı klişesini yapmak istemiyorum ama bunu erkek bir yazar kadın bir oyuncu için söylese yakarlardı o diziyi.

- "hikayeyi kontrol etmek istedi. dizideki bir yazarla beraber çalıştılar ama o yazarı daha sonra ik şikayetleriyle kovdurduk."

yine henry cavill'in dizinin mahvedilmemesi için çabaları şeklinde yorumlayabiliriz. anladığım kadarıyla kendisi gibi hikayeyi bu toksik ellerden korumaya çalışan bir de yazar varmış, barındırmamışlar.

sonucunda ise henry cavill'in diziden ayrılma kararında bu anlaşmazlıkların etkili olduğu söyleniyor. bu da çoğumuzun esas teorisiydi zaten. muhtemelen böyle bağlamsız ve kanıtsız sunulan "çalışması zor ve cinsiyetçi" karalamalarıyla henry cavill'in yükselen imajı ve dizinin düşen imajını tersine çevirmek istediler fakat gördüğüm kadarıyla ellerinde patladı. zaten yaratıcı insanlar olsalar diziyi bu kadar kötü yazmazlardı.

hala the witcher dizisinden umudu olan da bence yavaştan o umutları terk etmeye başlasın.
  • hakkında atılan tam bir sjw-woke tezgahından çıkma olduğu belli olan iddia kendisine olan sevgimizi daha da arttırmaktan başka bir işe yaramadı. alın sokuk dizinizi mabadınıza iteleyin şimdi bok kafalılar.

aynı herzeyi amazon, rings of power'da da yedi. diziyle ilgili bütün eleştirileri "ırkçılık, zenci elf" seviyesine çekip ordan yürümeye çalıştı. şimdi de "kadın düşmanı" yaftasıyla sjw-woke tayfayı cavill'in üstüne salmaya çalışıyorlar.

edit: tabi kötüleyeceğiz aq ne yapacağız başka. sjw-woke bir etiket oldu artık. yazınca kimi kastettiğimiz şak diye anlaşılıyor çünkü. her boka "lgbtixq'lara ayrımcılık yapılıor, ne demek zenci elf olmaz" diye şarlayan mor saçlı modeller işte. her boka maydanoz olup herşeyi berbat eden kitle. cavill'e sjw kötülemeye gerek yok. hiçbirine gerek yok aslında. çünkü bütün sektör bu tayfaya yol vererek ne büyük bok yediklerini ya anladı, ya da anlamak üzere zaten. kaldı ki eğer "kadın düşmanı henry cavill" etiketini az biraz tutturabilirlerse bu tayfanın ne mal bir kitle olduğunu görür cavill, sen merak etme. sen herşeyi bilirsin mekliod reis. bu sjw kanserinden rahatsız olmak için trumpçı hillbilly-redneck olmaya gerek olmadığını da biliyorsun da, işine gelmiyor tabi. sjw karşıtlarını trumpçı redneck olarak etiketlemek işinize geliyor çünkü.

edit 2: mekliot entrysini silmiş bizim edit çük gibi kalmış ortada.
  • o bu değil de bu adam tam bir süpermen yav. yani ortada hiç süpermen diye bir karakter olmasaydı da bu adamı gören yazar, bunun üzerine bir süpermen yazardı. herif resmen süpermen olmak için dünyaya gelmiş. filmini falan da geçtim yarın sırtında pelerinle uçarak gelip karşımda yere inse ve suçlularla falan savaşsa onu bile garipsemem, çünkü adama süpermenlik o kadar oturuyor. henry cavill'in henry cavill olmasına bile şaşırırım ama süpermen olmasına şaşırmam, adam o kadar süpermen gözümde.
hesabın var mı? giriş yap