• ülkenin kronik sorunudur.

bu aslında bir kesimle ilgili değildir, bütün kesimlerle ilgilidir.

bunun sebebi insanların kendi görüşünün olmamasından kaynaklı. adam twitter'ı açıyor medya maymunları hep bir ağızdan aynı şeyi söylemiş, sözlüğe giriyor yine twitter'a paralel sözler mevcut. algısıyla öyle bir oynuyorlar ki bu cümleleri kuranlar muhalif, kurmayan herkes aktroll oluyor adamın gözünde. böylelikle papağana da dönüşüyor. yani sosyal medyada gördükleri kendi görüşleri oluyor. söylediğim gibi kendi görüşünü oluşturamıyor.

mesela türkiye suriye'ye operasyon yapacağı zaman ele aldığımız kişinin takip ettiği sosyal medya hesapları "akp bunu oy için yapıyor" dediği anda olay bitmiştir. bu arkadaşı zinhar bu operasyonun türkiye için yapıldığına, iktidarın doğru yaptığına ikna edemezsiniz ama kendisi haritayı açsa "ulan bu terör örgütleri bizim sınırımızdaymış" dese ve bu olayların üstünden düzgünce muhalefet yapsa bir diğer yandan operasyonu savunsa gerçek bir muhalif olacak.

yaptığı şey şu: "bu operasyonu savunuyor, aktroll. bunlar bir şey bilmiyorlar. (diğer sekmeye geç. oku oku) 'erdoğan oy için operasyon yapıyor! çocuklarımız suriyeliler için ölüyor!' (entry girildi) aktroller okusun. şu da aktrollmüş hemen başlığına gideyim yazayım."

mantık tam anlamıyla bu.

bu muhalif kısmı. birçoğuyla tartıştım kavga ettim. erdoğan'ın başlığına karşıt entry girince bu sefer akp'liler gelmeye başladı. adam bana yazmış ki "erdoğan bunları yaptı tamam da senin başkanın kemal kılıçdaroğlu pkk ile iş tutuyor bugün."

benim başkanım olduğunu nereden biliyorsun? bu da yukarıda yazdığım kitlenin iktidara bağlı hali. açıyor twitter'ı sözlüğü okuyor kendi görüşünü başkalarının yorumlarından öğreniyor sonra bunun aksini kim söylerse ya chp'li oluyor ya da terörist.

ülkenin %90'ı partizan. partizanlık aptallıktır. birisini ölümüne sevmek veya nefret etmek doğru değildir. yapılması gereken şey doğruya doğru, yanlışa yanlış demektir ama türk toplumunda doğruya doğru diyince aktroll, yanlışa yanlış diyince terörist oluyorsunuz.

bu da toplumun %90 düzeyde aynı zihniyeti paylaştığını, sadece siyasi görüşlerinin farklı olduğunu gösteriyor.

bu başlığı açan arkadaşı inceledim, siyasetle pek ilgisi yok ama erdoğan üstünden çok yakındığı entrysi mevcut. bu adama bile aktroll denmiş mesela. hatta bir tanesi "17 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor?" diye konuya girmiş. cümle çok tanıdık değil mi?

bari bu başlıkta kendi görüşleriniz olsaydı, üşenmeyip başlığı açan kişinin 2-3 entrysini falan okusaydınız.
  • akp’ye oy vermeyen herkesi pkk’lı,fetocu,vatan hayini sananlar kadar değildir sayıları.
  • ulan adamı neden linç ediyorsunuz özürlü müsünüz nesiniz anlamadım.

bir şeyleri sistemli yapanları bir tarafa koyarsak, gayet de doğru söylüyor. bu ülkede kimi eleştirsen karşı taraf seni gömmeye çalışmıyor mu? nerede yaşıyorsunuz siz? akp'yi eleştirsen chp'li dinsiz, chp'yi eleştirsen akp'li koyun olmuyor musun?
  • ne yani muhalifiz diye chp'ye oy vermek zorunda mıyız?
  • akp hariç herkes iktidar olduğunda, her muhalifi akp'li sanmamızda eleştirilecek bir nokta olmayacaktır.

basit argümanları savunacak kadar bile türkçeden mahkumken, solucan eşleneği beyninizle siyaset yapmaya kalkmıyor musunuz, çok eğleniyorum.
  • her muhalefeti terörist zanneden iktidar yalakalarından daha az zararlıdır...
  • sen aptalsın

edit:

ya kardeş bir şey soracağım 17 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor?

kim bugüne getirdi, kim boka batırdı?

chp mi? iyip mi? a.k.p mi?

güç kimin elinde? kimi eleştirmen gerekiyor?

muhalefetin aldığı herhangi bir karar senin hayatının neresini doğrudan etkiliyor?

kötü bir olay olunca ya bu olay şöyle şöyle de aslında ama cehape de böyle ya da evet biz böyle yaptık ama cehape de şöyle yapmıştı tutumu doğru mu? olması gereken bakış açısı bu mu?

bir de a.k.pli değilim amacılar var. bu amına koduklarım a.k.pli değil ama gelip burda her fırsatta chp yi veya burdaki muhalifleri eleştiriyor. lan götveren, a.k.pli değilsin ama mesela gidip birazcık da onların yanlışlarını söylesen? amına koyayım kör fanatik a.k.pliler ülke uçuyor, kaçıyor zannediyor, hüloğğğlar havada uçuşuyor. gelmiş o.ç. burda a.k.pli değilim ama muhabbeti yapıyor.

lan oğlum siktirin gidin la burdan.
  • ...dedi gerizekalının biri.
hesabın var mı? giriş yap