• beni tanıyan hiç kimsenin gelemeyeceği bir yerde olmak istiyordum.

sırça fanus, sylvia plath
  • olur öyle şeyler, hisler. sebepleri muhtelif. bir takım mülteci ve mürteci isteklerdendir sanki.
    kişinin kendi bileceği iştir enikonu
  • muhtemelen içinde bulunulan koşullardan ortamdan bunalmış bir insanın isteğidir. keza benim için durum böyle.

bazen beni kimsenin tanımadığı bambaşka bir coğrafyaya gidip her şeyi sıfırlamak ve unutmak istiyorum. tanıdık her şeyden, herkesten uzaklaşmak.

insan belki de yenilenmek için böyle bir şey yapmalı.
  • insanlardan, kurumsal zırvalıklardan, yapaylıktan uzaklaşmak istemektir. tam şu anda hissettiğim yorgunluktur. bir adada her gün balık tutarak fakirlik içinde dertsiz tasasız yaşamak istemektir. hırslardan, satın alma dürtüsünden, daha güçlü olma hayallerinden, hep daha iyiye olan ve doymayan açlıktan kaçış dürtüsüdür.
  • bazen kendinden bile uzaklaşmaktır. kendimden bile çok uzaktayım. insanlar gözümün içine baktığında beni gördüğünü sanıyor ama aslında hayati fonksiyonlarını yerine getiren bir cesetten farkım yok.
  • kendinizden uzaklaştığınızda harika bir deneyim sizi bekler. herşeyi bütün çıplaklığıyla görürsünüz. hatalarınız dizilir birer birer karşınıza, yeni bir yok haritasını çizer, cebinize koyarsınız. olgunlaşma ve büyüme konusunda bir tuğla daha yerleştirmişsinşzdir artık.
  • kendimi bildim bileli içimde hep çok uzaklara gitme isteği var... ama öyle hadi gideyim gibisinden planlı bir şekilde değil, her şeyi geride bırakır gibi, kendimden bile sıyrılır gibi gidesim var.

sanırım kendimi zihnimde ve duygularımda şu an olduğundan çok daha farklı bir yerde konumlandırıyorum. hayatımda kötü giden bir şey yok gayet iyiyim ama yine de o çok uzaklara kaçma fikri, o kimse bilmesin ben kimim, ben bile yabancısı olayım kendimin arzusu tatlı bir şekilde hep varlığını sürdürüyor.
  • yaz gelsin artık, denize girmek istiyorum, saatlerce kulaç atıp yüzmek, kıyıdan uzaklaşmak istiyorum. geri dönmeye gücümün yetmeyeceği kadar uzaklaşmak. kollarım yorgunluktan bitap düşmüş, nefesim bitmişken, bırakmak istiyorum kendimi dipsiz maviliklere, ağır bir taş gibi batmak istiyorum. her şeyden uzaklaşmak istiyorum, bir sen hariç.
  • bu aralar listemin başında bulunan aktivite.birey olduğunu hissetmek isteyenler yapmalı
  • ara sıra gelse de bu duygu insan kendisinden uzaklaşamıyor maalesef...
hesabın var mı? giriş yap