• --- spoiler ---

yalnızca, babaannenin "i wish, there were sth more i could do" demesinin ardından hesher'ın gözleri dolu dolu bakması ve filmin sonunda babaanneyi yürüyüşe çıkarma sahneleri için bile izlenmesi gerektiğini düşündüğüm film.

ayrıca (bkz: miss piggy) (bkz: kermit)

--- spoiler ---
  • çok şey neden beklendiğini anlamıyorum bu filmden?
    tamam kadrosu iyi. hikaye ilk etapta afişiyle bile dikkat çekici. ama elindekiyle yetinmeyi anlatan bir film izleyip de fazlasını beklemek hata. lan zaten ne sıkıntı çektiysek çok şey beklediğimizden çektik. ben bu filmi kendi kafasıyla değerlendiriyor ve beğeniyorum. herşey ortada. dürüst, eğlenceli, hüzünlü ve güzel. izlenilesi. zaten burada herşey izlenilesi ama olsun.
  • joseph gordon levitt ve natalie portmanı bir arada izleyeceğimiz 2010 yapımı drama konulu film.
  • sırf kadrosuyla bile fazlasıyla ilgi çekici olabilen bir film demek isterdim ancak stone faciasından sonra bu teori toptan çürüdü. ben uzun bir zaman önce fragmanını izleyip "aha metallica kafası. ne ayak acaba lan?" diyerek, filmi bekleme listesine almıştım. bu gece nihayet izleyebildim. cliff burton bağlantısı hakkında hiç bir fikrim yoktu. sözlükten gördüm onu az evvel. onu bir kenara koyarsak, fragmanı izleyip "metalci filmi lan!" diyerek sakın ola saldırmayın. aradığınızı bulamayacağınız bariz çünkü.

filmin havası çok ama çok karanlık. gerçek bir depresyon var içinde sahiden. verebildiği en güçlü duygu da bu olsa gerek. öyle ki, bazı komik olabilecek sahnelere bile sadece basit bir tebessüm edip geçiyorsunuz. bunun ötesinde, gayet klişe statüsündeki konusu, bunun fazlasıyla ağır ve tahmin edilesi bir düzende işlenmesi, filmi sıradan olmaktan kurtaramıyor. çok fazla olmayan karakterlerin her biri çok güçlü ve gereken duyguyu çok iyi veriyorlar. zaten sırf onlara kaptırıp bitiriyorsunuz filmi. e tabi bir de metalci ergenin (geç ergen hatta?) olaya katkısı var. az çok metalci filmleri izledik ama hepsine absürdlük seviyesindeki davranışlar ve komedi unsurları hakimdi (benim gözden kaçırdığım bir drama varsa bilemeyeceğim). bu filmde, atmosferin içindeki metalci karakter, filmi ilginç kılan yegane detay. ama tabi burda da üst düzey bir abartının söz konusu olduğu anlar fazlaca mevcut. "o kadar da değil lan" diyesiniz geliyor bazı anlarda. araya giren metallica ve motörhead şarkıları da, metal seven izleyicilerin suratında bi gülümseme, bünyesinde inceden bir gaz yaratacaktır. genel olarak, güzel oyunculuk, klişe senaryo ve klişe işleniş, güzel müziklerin farklı bir karakter desteğiyle yürütülmesi olarak özetlenebilir. izlenmeli. ama "ne filmdi bee" dedirtmeyeceği akıldan çıkarılmamalı.
  • topladığı kadroya bakarsak sağlam yerden torpilli olduğuna inandığım spencer susser'ın boktan filmi. filmin sonuna geldiğimde acayip sinirliydim çünkü gerçekten bomboş, ne anlattığı belli olmayan bir film. niye sinirliydim? hani zengin çocuklar olur ya babaları en güzel oyuncakları alır ama bunlar oynamayı bilmez, parçalar hepsini ya da bi şekilde mahveder. sıpensır bey o çocuğun farklı bir versiyonu işte. o çocuğun güzelim uzaktan kumandalı arabayı nasıl bozduğunu izledim sanki filmi değil de.
  • 2010 yılına damga vurmuş inception ve black swan filmlerinin başrol oyuncularının buluştuğu film.
  • logosuna, trailer'ına kurban olduğum. çıksa da piyasaya izlesek.
  • ortamlarda gezinmeye başlamıştır.
  • son zamanlarda izlediğim en etkili filmlerden biri. kahkaha atmak, hüzünlenmek, zaman zaman gaza gelmek ve uzun saçlarınızı özlemek istiyorsanız izlemeniz gereken filmlerden.
hesabın var mı? giriş yap