şükela:  tümü | bugün
  • iq problemi olan insandır.
  • mızmız insan tipidir. hep bir sebebi vardır, hep şikayetçidir, hep hayatında bir şeyleri değiştirmek ister ama değiştirmesi gereken belki tek şey kendi bakış açısıdır.
  • içinizde hala 'içimizdeki şeytan' alıntısı yapıp, 'adaptasyon sıkıntısı çekeni de en iyi ben anlatırım' diyen sabahattin ali'yi övmeyenler var;
    'kalabalık beni sahiden sıktı. ben ikide birde böyle oluyorum, bazen bütün insanları boyunlarına sarılıp öpecek kadar seviyorum, bazen da hiçbirinin yüzünü görmek istemiyorum. bu nefret filan değil… insanlardan nefret etmeyi düşünmedim bile… sadece bir yalnızlık ihtiyacı. öyle günlerim oluyor ki, etrafımdan küçük bir hareket, en hafif bir ses bile istemiyorum. fakat sonra birdenbire etrafımda bana yakın birilerini arıyorum. bütün bu beynimde geçenleri teker teker, uzun uzun anlatacak birini. o zaman nasıl hazin bir hal aldığımı tasavvur edemezsiniz."
  • yine ''kimse beni anlamıyor çünkü çok zekiyim'' cilerin ve '' çok coolum ya kimseyi takmıyorum'' cuların altına toplanacağı başlık. evet çok zekisiniz ve çok coolsunuz. sosyal insanlar da aslında içlerindeki yalnızlığı bastırmaya çalışan zavallılar.. ha haha hahaha... ya çok komiksiniz...
    tabi ıq yükseldikçe insanların ilgi alanları değişebilir ve bu ortak ilgi alanlarını paylaşan insanların sayısı da etrafında çok değilse sosyal olarak izolasyonu tercih edebilir. ama bu insan için adaptasyon sağlayamamak kesinlikle sorun değildir. zaten kendi tercihidir. ama eq yüksek kişiler, her ortama uyum gösterebilir. ortamın yıldızı olabilir. adaptasyon asla sorun olmaz. ortamın ph'sını anında değiştirebilirler.
    şimdi rasyonel olalım biraz. evet günümüz dünyasında pek çok şey insana yavan gelebilir. ve özellikle farkındalığı yüksek kişiler daha çok acı çekebilir. bunda hemfikirim. ama kendimize acımak... nereye kadar?
  • adaptasyon sorunu mu bilmiyorum ama ‘girdiği ortamda hiçbir şekilde sevilemeyen insan’ kategorisinde kesinlikle top 10’dayım
    nedenini asla bilmemekle birlikte uyum sağlamakta, insanlarla iletişim kurmakta fazlaca zorlanıyor ve başarısız oluyorum
    bu konu yüzünden biraz depresyonda olduğum için uzun uzun yazmak istiyorum aslında da neyse dert var derman yok