• kitaba cuk oturmasa da olabilecek en iyi filmdi. güvensiz, cins karakteri de john cusack'ten başkasının canlandırabileceğini düşünemiyorum. asık yüz, feri sönmüş gözler. kitapta bir yerde bizimki, "size niye katlandığımı bilmiyorum," tarzı bir şey söylüyor. aslında biliyor; kendi de aşağı yukarı onlar gibi çünkü. o hale gelmiş daha doğrusu.
    filmi ayrı güzel, kitabı ayrı güzel. hoş bir eser, helal.
  • rob'un laura'nın yeni sevgilisiyle karşılaşması ve yeni sevgili bıdı bıdı konuşurken kafasında
    konuşmayı 3 farklı alternatifle bitirmesi her erkek için dehşet bir içgörüdür. hayalinde herife daldığı sahne de ayrı yarar (telefonla adam dövmek).
  • erkekliğin kitabıdır bir yerde.
  • daft punk'ın nefis mi nefis, homework albümünün en bi' tatlı parçası.
  • bu erkek milleti saf yemin ediyorum,
    hem saf hem alık,
    hem boyle nasıl desem;
    kadınlar kadar zeki degil vessellam. en kolay boyle diyebilirim herhalde. filmden cıkarttıgım sonuc budur.

--- spoiler ---

keza muzik ve sinema bir arada ne guzel olmus; plakcı cok guzel bir yere benziyordu. bir an icin aklımdan gecirmedim degil; oyle bir mekanın icinde olmak insanı nasıl etkiler acaba diye. bence keyifli olur, plakcı mı acsak ne yapsak. herneyse; bir arkadasım film icin soyle demisti: orta yas icin ideal bir ask temalı filmdir bu film. bence yanılmıyor.

--- spoiler ---

oyle iste sevgili sozlukcugum, *
    tekrarlamakta beis yok; benim icin guzide bir orta yas ask temalı film olmustur.
  • john cusack'a 100 yıllık kredi vermeme sebep olan harika filmdir.
  • ana karakter robert'ın çok doğru tespitleriyle herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir kitap high fidelity. filmini izlemedim ama 28 yaş üzeri herkese kitabını okumayı rahatlıkla tavsiye ederim, özellikle kendini ait hissetmek isteyenlere... robert'ın isabetli tespitlerinden bir alıntı;

'' * yaşamının gidişatından ötürü kaygılı ve yalnız. ve çok yalnız insanlar en öfkeli olanlardır. ''
  • yer yer sıkıyor ama yine de güzel film. ayrıca john cusack filmi tek başına nasıl da güzel götürüyor, görüntüye başka biri girince rahatsız oluyordum resmen.

--- spoiler ---

ama şu hoşuma gitmedi: eski kız arkadaşı onunla uyumak daha iyi dediğinde kahramanımızın üzülmesi gerekirdi bence. bir de bu filmden sonra insanın her şeye top5 yapası oluyor.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

laura'nın "ian la yattım fakat sevişmedim" demesi üzerine rob'ın sevinç gösterileri yapması,
    ıan' ın rob ın dükkanına geldiğinde rob'ın aklından geçenler,
    rob ne zaman hayal kırıklıgıyla dışarı çıksa yagmurun yagıyor olması...
    filmin unutulmaz sahneleri arasındaydı

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

spoiler
    --- spoiler ---
    sinemanın önüne geçip john dillenger, bu sinemanın önünde öldürüldü, hem de onu kız arkadaşı ispiyonladı. dedi rob. halbuki halk düşmanlarında, john dillenger kendini açık hedef haline getirip öldürtmüştü.

--- spoiler ---

spoiler
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap