• maniye göre daha hafiif seyreden ama onun gibi gibi belirtiler gösteren, hastane tedavisi gerektirmeyen, hezeyanların görülmediği, duygu durumun yükselmesi durumudur...
  • kendini padişah görmenin daha küçük hali.
  • çamaşır suyu içme manyaklığı
  • (bkz: disforik mani)
  • hipomani dünyanın en güzel şeyidir;

kişisel gelişimcilerin anlattığı ne istediğini bilmeli, hedefe ne pahasına olursa olsun koşmalı gibi şeyler;

aşıkların, aşkını kusursuz görmesi, sadece onun yanında olmaktan bile mutlu olması;

her an enerji dolu, uyumak isteyene kadar uykusu gelmeyen, yorulmayan insan olmak için yapılanlar;

aynaya baktığında kendini sevmek;

kötü sözleri değil iyi sözleri duymak;

cahil cesaretinin insana verdiği sınırsızlıkla kendi sınırlarını zorlayıp aşmak;

aklındanbin türlü fikir geçmesi ve bunların her birinin ayrı güzel olması;

medeni cesaret; hem de insanların siz ne yaparsanız yapın doğru olanın sizin yaptığınız olduğuna ikna edecek kadar büyük bir cesaretin ürünü özgüven;

çok konuşmak; hem de herkesle çok konuşmak, ilk kez gördüğün birinin bile yabancı gibi gelmemesi;

ilginin odağında olmak ve ilginin merkezindeyken ölesiye doğal olmak;

algıların açık olması, hem de nasıl açık;

ve daha niceleri;

hipomani, pek çok insanın olmak istediği şey yapar sizi; birden çöküp depresyona girip aldığınız her nefesten nefret ettirmese yada maniye dönüşmese, bir insanın ulaşabileceği en iyi ruh hali yani nirvana olurdu.
  • antidepresan kullanımı neticesinde ortaya çıkabilir.

(bkz: #17245695)
  • ben de olduğuna inandığım tuhaf hal. her şey durulup etrafı süzme fırsatı bulduğumda emin oldum. sıradan bir akşam üstüydü masanın üstünde puzzle en faz 30/40 parçası yerini bulmuş, yerde bez bebek yapmışım saçının yarısı yapışmış yarısı duruyor, kanepede iki şiş bi karış örülmüş hırka, pc açık word de bi şeyler yazılı, tv de yarım yamalak film. bi masanın başına geçiyorum bi kaç parçanın yerini arıyorum, sonra bi kaç sıra örgü örüyorum tv, pc tam yere oturdum saçını yapıştırıyorum bebeğin..işte böyle karar verdim bilemiyorum kendime haksızlık etmiş te olabilirim.
  • hipomani'ye övgüler yapıldığını görüyorum ama bu bir bozukluktur. insan hipomani olmadan da mutlu, enerjik, başarılı olabilir. hipomani durumu kontrolü yavaş yavaş kaybediştir. farkına varmazsınız. bi bakarsınız ki partnerinizle aranız bozulmuş, çok fazla para harcamış, yani kısaca aslında size göre doğru olmayan şeyler yapmışsınızdır. başka bir karakter, başka bir kişiliğe bürünürsünüz. bu enerjiyi kaybettiğinizde de onu ararsınız ama bu sadece bir heyecan arayışıdır. mantık değildir. rasyonel değildir.
  • love sick albümünün kapanış parçası.

http://youtu.be/jcu-q5ukefq?hd=1
hesabın var mı? giriş yap