• "lütfen bu konuyu sosyal medyada ne kadar yayabilirseniz yayın. twitter, facebook hiç fark etmez bu konuda bir kamuoyu oluştuğunu gören yetkililer eminim seçim öncesi gerekeni yapacaklardır. bir iki haber kanalıyla da irtibata geçmeye çalışacağım, cüneyt özdemir gibi bu tarz konularla ilgilenen habercilere ulaşmaya çalışacağım maillerle. sizden ricam siz de bunu yapın."

aradım mamafih bulamadım, zaten o kadar sinirlendim ki aramayı da çok sağlıklı yapamadım.

videosunu da bulamadım haberin haber bu

kadın çocuğa bağırıp çağırıyor, param nerde o parayı benim kocam katar'da çalışıp kazanıyor diye. oğlan hüngür hüngür ağlıyor vallahi ben yapmadım annem ölsün ki ben yapmadım diye. ağlata ağlata o çocuğa o kelepçeyi takıyorlar. götüren polisler de "onu yapmadan düşünecektin" gibisinden laflar ediyorlar vallahi ben yapmadım diyen çocuğa.

sonra çocuk karakola götürülünce para hatunun cüzdanının başka bir gözünde çıkıyor.

bu girdiğiniz kul hakkıyla 13 yaşındaki çocuğa yaşattığınız bu travmayla cehennemin hangi katında yanacaksınız lan acaba. ayıp ulan, yazık ulan. böyle şey yapılır mı lan?

edit: videosu da bu

umarım ailesi hemen iftira sucuyla manevi tazminat davasını acar. bu sayede o çalındığı düşünülen 1200 tl yerine 120000 tlyi alırlar iftirayı atandan. masumiyet karinesini çiğneyen o polisler de umarım meslekten ihraç edilirler. bu durumda başka söyleyecek hiçbir şey yok talep edilecek hiçbir şey yok. çocuğa yaşatılan bu korkunç şeyin geçmesi ise neredeyse imkansız. adalet umarım burada tecelli eder!

umuyoruz, emin değiliz bile. ulan toptan helak olup gidiverelim be.
  • yasaları bilmeyen veya hiçe sayan polislerin hatalı uygulaması sonucu, 13 yaşındaki bir çocuğa psikolojik travma yaşatılan olaydır.

http://www.turkhukuksitesi.com/…owthread.php?t=6779
  • normaldir.

en büyük hırsız tepede ya, artık hırsız olmayan kaç kişiyi toplayıp içeri alırız derdine düşüldü ki gündem dağılsın, gerçek hırsızın rahat etmesi için hırsızlık kavramı yaygınlaştırılıp sulandırılsın.
  • haberlerde izlediğimde beni de acayip sinirlendirdi bu olay...parasını koyduğu yeri bilmeyen iftiracı kadına mı küfredeyim, masumiyet karinesi denen şeyden bihaber olan polislerin yaptığı muameleye mi küfredeyim bilemedim...yemin ederim böyle insanların var olduğu bu ülkede yaşamaktan utanır oldum...anlayıp dinlemeden, emin olmadan hüküm veren bu tür şeref yoksunlarından tiksiniyorum...çocuğun ailesi her türlü yasal hakkını kullansın kesinlikle...bin iki yüz liradan kat kat daha fazlasını ödetsinler manevi tazminat olarak...
  • adaletin tecelli etmesiyle az da olsa sevindiren olay.

arkadaş biz o kadar yırtındık hırsız var diye kimse kılını kıpırdatmadı, üstüne bir de adamlara %45 oy çıktı. cazgır kadının teki ise canı istediğinde istediğine hırsız yaftasını yapıştırabiliyor. bu ülkede birilerini suçlayabilmek için bile paran olması lazım demek ki.
  • ulkede baklava calanin yillarca yattigi, banka hortumlayanin yirttigi bir sisteme ilk elden sahit olmus bir genc cocuk. ne yazik ki bu ülke o cocugun saygisini sonsuza kadar kaybetti. hakim ve savcıların o günkü ruh hallerine göre yorumladiklari, artik bir bakkal ahmet defteri seviyesinde ki anayasa kitabinin, haklinin her daim haksiz, haklinin itin götüne sokuldugu bu adalet sisteminde, o çocuk ulkeye, insanina olan inancını hayatının sonuna kadar iz birakak bir sendrom olarak taşıyacak ve bu ülkede başarının şerefini satmakla oldugunu asla unutmayacaktir.

ıcim cok dolu da, yazsam ne, söylesem ne? o parayı bulmasa ya da bulduğunu soylemese yahut daha kötüsü bir yerde düşürmüş olsa, kacimiz bu çocuğun hakligini magdurlugunu tartisacaktik? oyle bir durumdayiz ki, insan sizden farkli ise hüküm giymesinde sorun yok. o çok gulunen pardon filmine ilk elden sahit olmus biri olarak diyorum ki, sokayim bu ulkenin adalet sistemine.
  • rezalet bir olay. o kadar rezalet ki, olayın sonunda çocuk suçsuz, diğerleri suçlu çıkıyor.

çocuğun olaydaki tüm birey ve kurumlara dava açma hakkı var.
  • cazgırlığın son noktasında yaşayan, hakkında söylenebilecek pek çok şeyi terbiyemiz müsaade etmeyeceğinden yazamayacağımız bir sonradan görmenin eseridir. çocuğa reva gördükleri psikolojik şiddet dolayısıyla onbinlerce lira tazminat ödemeye mahkûm edilmelerini dilerim.
  • asılsız suçla itibarı zedelemek veya iftira nedeniyle dava açılmasıyla sonuçlanabilecek durum...siz siz olun birini hırsızlıkla suçlamadan önce iki kere düşünüp konuşun...
    (bkz: bir arkadaşımın arkadaşının başına geldi)
hesabın var mı? giriş yap