• "hitler az bile yapmış." diyen insanlarla katliam yapan insanların zihniyetleri aynı. "hitler az bile yapmış." ne demek ya? bunu diyenlere silah ve güç ver israil'in yaptığını yapar. mantık aynı çünkü.
  • kan donduran söylem. bu kişilere potansiyel katil muamelesi yapılmalı ve derhal ceza verilmesi gerekir.
  • böyle düşünen ne çok insan var ülkemizde. demek az bile yapmış, yapmasaymış ne olurmuş?öldürülen binlerce bebek ve çocuk kesin terörist olurdu değil mi? sakat insanlar, anneler, babalar, işçiler, öğretmenler... bunlar kesin bir gün dünyayı mahvedeceklerdi değil mi? ırkçılık devletlerin en büyük kozudur. bunu bile bile bu tuzağa düşenlerde bir böcek kadar değersizdir. sen de o ırktan ve inançtan olabilirdin ama olmadın ve böylece onları lanetleme hakkını elde etmiş mi oldun? nazi katliamında hitler ve ordusunu suçlayabiliriz ama almanya halkını değil! israil'in filistine yaptığı katliamlarda israil devletini, polisi ve ordusunu suçlayabiliriz ama halkın tamamını değil! bu oyunlara gelmeyin artık. daha önce hiçbir ermeniyle oturup konuşmamış, ülkesinde bulunmamış, kültürünü , karakterini bilmeyen insanlar ermenilerden nefret ediyorlar. hiçbir yunanla karşı karşıya bile gelmemiş bir insan izmir işgalini bahane edip yunanlara ateş püskürüyor. arkadaşım akıl var mantık var geçmişte bizim devletimiz bir hata yapmış ise bunu ne sen yaptın ne de ben. geçmişte onlar bir hata yaptı ise bunu şu zamanki yaşayanlardan herhangi biride yapmadı hatta geçmiş dönemlerdeki halkın kararıyla da olmadı. bir suç varsa bu tepedekilerin suçudur. senin en büyük sorumluluğun onlara rağmen insanı din, dil, ırk kavramlarına göre değil insani vasıflar bazında değerlendirmektir. bunu yapmadığın zaman işte onların yaptığından sen de sorumlusun demektir.
  • bu ara facebook haber kaynağımda en çok gördüğüm paylaşımlardan biri. arkadaş çevremin ne kadar gerizekalı insanlardan oluştuğunu bir kez daha fark ettim, mutsuzum.

çoğunun lisans ve yüksek lisans mezunu olduğunu da ekleyeyim, durumun vehameti daha net anlaşılsın.
  • selahaddin eyyubi ile aynı dine mensup olduklarını iddia eden gazeteciler tarafından atılmış manşet.

--- spoiler ---

balian: şartları sen söyle. benim yok!
    selahaddin eyyubi: herkesin hristiyan topraklarına güvenle geçmesini sağlayacağım. herkesin! kadınların, çocukların, yaşlıların, bütün şövalye ve askerlerinizin, ve kraliçenizin... kralınızı da, nasıl bir kralsa, size ve allah'ın kararına bırakıyorum. kimse zarar görmeyecek. allah adına yemin ederim!.
    balian: hristiyanlar şehri aldıklarında , bu duvarların içindeki her müslümanı katlettiler.
    selahaddin eyyubi: ben onlardan değilim. ben selahaddin'im, selahaddin!

--- spoiler ---

edit: pedantik rötuş.
hesabın var mı? giriş yap