şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olmaz olsun dediğim tiptir.
  ya ben böyle saygısız insanlar görmedim. kendi koltuğunda oturmuyorlar, geçiyorlar yayılıyorlar yol boyu kafeteryada yolculuk ediyor. uyarı da var orada. 'diğer yolcuların hakkını da düşünerek lütfen makul dakika sonra çayını iç siktir ol yerine geç' anlamında.
  ama yok dinlemez bizim insanımız. bugün baktım kafeteryada 1 saat olmuş halaa aynı masada oturan 3 zibidi var. yanlarına gittim dedim ki sizin koltuk nere kardeş? söyleyin de ben de orada keyif yapayım. (iki koltukta tek giderim hesabı) aptal aptal baktılar, ehe öhöm tabi bizim yerimiz 13 c falan dediler, uyandılar mevzuya ama hala kalkmıyorlar. eşyanız varsa alın dedim. sizin yeriniz yok mu? diyor pezevenk mavi kabanlı. sinirim zıplıyor bu arada ama, 'şimdi şöyle arkadaşlar' dedim; 'benim yerim var ama yanım dolu. sizin de yeriniz var ama burada umumi kafeteryada yolculuğu bitireceksiniz belli ki, burada benim oturmama mani olacaksan yol boyu ben de senin yerinde otururum doğal olarak. çünkü siz keyif yapıyorsunuz ben de rahat etmek istiyorum çünkü sizin yeriniz boş şu an benim yanımda horlayan adam var, ya yerinize geçin ya da ben sizin koltuklara tek başıma oturayım' dedim
  haklısınız dediler. haklıyım tabi ibine der gibi baktım, gittim kuruldum koltuklarına. tek başıma yolculuk ettim.
 • bendim bu tip bir keresinde.
  niye mi? anlatayim;
  birgün çok üşüyorum ama nasıl üşüyorum, neyse bu kısmı geçiyorum..

  bir cuma günü kütahya'ya gitmişim iş için. işimin ne zaman biteceğini kestiremediğim için eskişehirden istanbula saat kaç trenine biletimi alamıyorum. dedim gideyim eskişehir'e nasılsa varınca alırım tren garından.
  saat altı gibi gara vardım. yedi küsür treninde yer yok. binemedim trene. sekiz bilmemkaç trenine alayım bileti o zaman dedim. gişedeki amca, yer yok yiyenim dedi. dedim amca bizınıs da olur, sorun değil dedim. yiyenim yer yok dedi. bayan yanı var onu da sana kesemeyiz dedi. bayan olsan yer çok dedi. dedim amca benim istanbula gitmem gerek, zaten sevdiğim kız eserekli bu aralar, o yüzden kesin gitmem gerek dedim. amca bana internetten bayanım diye bilet al, yanındaki kişiden ricaa edersin olur biter dedi. dedim beni bekle, alıyorum bileti internetten. herneyse bileti aldım, gizli gizli bayan olarak trene binicem. trenin hareket saatine kadar binmedim trene. dedim bayan kesin gelsin ondan sonra ricaa ederim, anlayış gösterir nasılsa. neyse trenin hareket saati gelince bindim trene gittim bileti aldığım koltuğa, dedim ablacım böyleyken böyle oldu eğer rahatsız olmazsan buraya oturabilir miyim? başka çarem yoktu dedim.
  hayır kabul edemem böyle bir şeyi kendine başka koltuk bul falan, çemkirmeler tüprüklü geldi bana.. ablacım teşekkür ederim dedim çıktım vagondan. yürüdüm kafeteryanın olduğu vagona, sabah beşte yola çıkmışım, bir de akşamın bilmemkaçında reddedilmemin de verdigi yorgunlukla, kafeteryada bişiler yiyeyim içeyim diye gittim o vagona. başka bir düşüncem yoktu. baktım kimse yok, oturdum masanın birinde yol bitene kadar. kimsede gelip biz oturcaz kalk demedi. bende oturdum ohhh olsun. yine başıma böyle birşey gelsin yine yapıcam.

  bayan yanı zordur gülüm barınamazsın, kırkbir tas su dökünsen de arınamazsın...