• duygusal bir michel polnareff sarkisi.

holidays, oh holidays
    c'est l'avion qui descend du ciel
    et sous l'ombre de son aile
    une ville passe

que la terre est basse
    holidays

holidays, oh holidays
    des églises et des hlm
    que fait-il le dieu qu'ils aiment?
    qui vit dans l'espace

que la terre est basse
    holidays

holidays, oh holidays
    de l'avion, l'ombre prend la mer
    la mer comme une préface
    avant le désert

que la mer est basse
    holidays

holidays, oh holidays
    tant de ciel et tant de nuages
    tu ne sais pas à ton âge
    toi que la vie lasse

que la mort est basse
    holidays

holidays, oh holidays
    c'est l'avion qui habite au ciel
    mais n'oublie pas, toi si belle
    les avions se cassent

et la terre est basse
    holidays

http://www.youtube.com/watch?v=uphryypk48c
  • miami horror 'un eğlenceli şarkısı

sözleri;

i didn’t know when to expect you
    or even if you’d come at all
    and now that i try to possess you
    i’m still the one you choose to call

chorus:
    i don’t know just where you came from
    and i need you now,
    if you leave me for the stars,
    there’s something i'd ever allow.

the circumstances that that you’ve gone through,
    i never seem to cross your mind,
    but just consider what we could do,
    you’d be surprised at what you’ll find

and i need you now,
    there’s something i’d ever allow.

when it all comes back to you,
    the words you say,
    make me wonder if it’s true,
    the story goes for another day.

and i need you now,
    there’s something i’d ever allow.
  • remady & manu l. bizi bu yaz bu şarkıyla coşturacak gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=suxzrcyagva

holidays !
  • transfer haberi takip etmek
  • puanına takılmayın; relatos salvajes, black mirror ve poe hikayelerini seviyorsanız izleyin, izletin
  • tahammül edilemeyecek seviyede iğrenç film.
  • değişik şapşalların yazıp yönettiği kısa filmciklerden oluşan bir film. korku filmi gibin düşünmüşler.

şu an ıkına sıkıla yarısına kadar gelebildim ve daha şimdiden diyebileceğim tek şey "yazık" cidden yazık.

vakti bol olanlara bile önermiyorum.
  • masters of horror dizisinin ziplenerek film haline getirilmiş versiyonu gibi. 5er dakika civarı kısa filmlerden oluştuğu için beni hiç sıkmadı, hatta oldukça beğendim, 5.1 ile outrated olmuş diyebilirim. korku severlerin begeneceğini düşünüyorum. diğer korkularla kıyaslandığında 7 puan veriyorum.
  • korku filmlerini severim, bana yaşadığımı hissettirdiklerini düşünürüm. kısa hikayelerin birleştirilmesinden oluşan filmleri de severim. relatos salvajes’e bayılmıştım mesela. hatta ikinci hikayede anlatılan konular özel olarak ilgi alanlarım arasındadır bile diyebilirim. ve diyorum ki bu filmin herhangi bir yerinde adım geçseydi utançtan insan içine çıkamazdım. 1/10 bile değil.

ne hissettiğinizi, ne düşündüğünüzü biliyorum. netflix’te, korku, kısa süreli hikayeler, küçük küçük filmler… her türlü izlenir gibi geliyor ki izlenir de. ama bu kadar kötü olması için özellikle çaba harcanmış gibi kötü. ikinci hikayenin sonuna kadar dayanabildim.

arkanıza bakmadan kaçın, bana güvenin, hatta mümkünse tüm dünya olarak yok sayalım, hiçbir yerde geçmesin böyle bir film vardı diye. o kadar kötü.
  • birbirinden tamamen bağımsız bir amerikan kısa korku filmleri antolojisi. 8 farklı kısa hikayeden oluşan film 2016 yapımı ve her bir kısa filmin yönetmeni de elbette farklı. özellikle ilk iki hikaye inanılmaz derecede vasat ve acaba izlemeyi bıraksam mı dediretecek derecede insanı soğutuyor. ki belirtmek isterim kötü filmler, kötü kitaplar, kötü oyunlar izlemeyi de becerebilen insanlardanım ve bu şekilde bilinçli tercihlerim de olmuştur.

genel olarak vasatın da altında bir yapım olmakla birlikte christmas hikayesi biraz oyuncular vesilesiyle, biraz da konu hasebiyle içlerinde en eli yüzü düzgün olanı sanıyorum ki o da black mirror'ın kısa bir formatı tadında olmuş. özellikle son sezonun sıkıcı birkaç bölümünden fırlamışçasına.
hesabın var mı? giriş yap