• çağrı merkezi dahil berbat bir şirket. her sene milyonlarca lira kazanıyor bu şirketler buna inanmak gerçekten güç. 2 ocak'ta koçtaş'tan sipariş ettiğim gardırobu bekliyorum her gün telefondayız böyle bir rezillik yok. her gün teslim edileceğini söylüyorlar, ertesi gün yine telefondayım. başıma gelecekleri bildiğim için daha en başından ne olur ne olmaz diye aradım adres teyit etmek istiyorum dedim, bugün konuştum hala dikilitaş adresinin ilçesi şişli gözüküyor diyor. lanet olsun hakikaten.
  • bir arkadaşımın sipariş ettiği ütüyü 10 gün içinde dahi getiremeyen kargo firmasıdır.
    gerisini siz düşünün.
  • fason şirketlerle çalişan, iş disiplini olmayan, teslimatin çok geç yapildiği kargo firmasi.
    yurtiçi kargo'nun veliahti olma yolunda emin adimlarla ilerliyor.
  • saçma sapan iş yapan firma.

internetten büyük hacimli, ağır bir ürün aldığınızda bunlarla geliyor genellikle. daha doğrusu gelemiyor. çünkü salakça bi çalışma sistemleri var.

birçok şehirde şubeleri yok. kargonuz önce en yakın şehre geliyor, ordan da bir araç gelio dağıtım yapıyor ve geri gidiyor. madem bu kadar iş yapıyorsunuz neden şube açmıyorsunuz?

bunlarla bir kargom gelecekti, bekledim, gelmedi. çünkü bu mallar adresi bulamamış. güya telefon numaram da yokmuş. lan üzerinde telefon numarası yazmayan kargo var mı? her şey önceden belirtilmişti. adam başka bir şehirden geliyor, geldiği şehri bilmediği için adresi bulamıyor, adres eksik, telefon no yok notu düşüyor sistemlerine de. ertesi gün bekle ki bir daha gelsinler. telefonla ulaşmak zaten mümkün değil. çağrı merkezindeki telesekreter kız da ot çekmiş gibi.
  • günlerdir kendilerine küfrettiğim firma.itler demirköy'e kadar getiriyor yolu dümdüz olan iğneada'ya bir buzdolabı getirmiyor.olabilir getirmeyebilir ama internette nerden buzdolabı bulsam bu hayvanlarla çalışıyor. bırakın başkası da taşısın.yerel firmalar zaten bizi ters domaltıp düz beceriyor internetten de bu hayvanlar yüzünden bir buzdolabı alamıyorum kıçınıza kına yakın.
  • koçtaş'tan aldığım ürünün iadesini almak için 1 haftadır her gün geleceğiz evde bekleyin deyip gelmeyen ve kesinlikle bulaşılmaması gereken firmadır. yurtiçi'ne tepki olsun diye bunu seçtim ama ülkede kimse yaptığı işi sevmiyor, doğru düzgün yapmıyor arkadaş, ben ettim siz etmeyin.
  • yurtiçi kargonun gözünü seveyim. sözlükte yurtiçine bu kadar sövenler hiç horoz lojistikten kargo beklememişler sanırım. hepsiburadadan aldığım ve aciliyeti olan cuma günü teslim etmeleri gereken kargoyu cumartesi, pazartesi ve nihayet bugün, her gün arayarak, sonunda şoförün telefonunu alıp kamyonun bulunduğu yere bizzat kendim giderek teslim aldım. çünkü bu firmanın bulunduğum şehirde bir şubesi yok, bölgedeki dağıtım merkezinden bir araç çıkarıp o şekilde teslimat gerçekleştiriyorlar ya da gerçekleştiremiyorlar.
  • 14.04.2017 tarihinde siemensden aldığım çamaşır makinası horoz lojistik tarafindan teslim edildi. kutuyu arkadaşlar evde açtılar. çamaşır makinesinin üst bölümünde ezikler vardı. hemen fotoğrafını çektim. kargocular bu eziğin sıkıntı oluşturmadığını, servisin değiştireceğini söyledi. bende kabul etmedim. bu sefer tekrar geri götürdüler. kolay taşımaları için kargo arabasını otoparka almıştım. arabayı süren acemi arkadaş zor olanı başarıp komşunun arabasına vurdu. hemen yanına gittiğimde ise beklenden kaçtı. pazar günü oldugu için müşteri hizmetlerine ulaşamadım. 15.05.2017 tarihinde müşteri hizmetlerini aradım. olay ile ilgileneceklerini söyleyerek telefonu kapattılar. 2-3 saat sonra tekrar aradığımda ise " arabaya vuran kisiye ulaştıklarını 2 gün içinde gelip tutanak tutacağını" belirttiler. resmen insan ile dalga geçen bir tutum halinde iş yapmaktalar. arabanıza çarpılıyor, kimse özür dilemiyor ve yetkili biri ile görüşme isteğim geri çevriliyor. arkadaşlar bunlar kargo şirketi değil. taşeron firmalardan hizmet alıyorlar. kazayı yapan adam aracın sahibi değil. büyük ihtimal ile ehliyeti yoktu. arkadaşlar bu tarz şirketler ile yapacağınız işlerde dikatti olun. siemensi konu hakkında bilgilendirdim. başka bir firma tarafından 3 parça eşyamın teslim olmasını istedim fakat hala dönüş olmadı. arabamıza vurup kaçan kişilerden hizmet almaya mecbur bırakıyorlar. ürünler almak istediğimiz eşyalar olmasa bugün çayma hakkımı kullanırdım.
  • şöhreti fransa'ya varmış taşıma firması.

fransa'dan sözleşme yaptığım firmanın satınalması mail atıyor: "vermiş olduğunuz fiyatı ve ödeme şartlarını kabul ediyoruz. tek bir şartımız var, lütfen horoz lojistik ile göndermeyin!"
  • kombo rezillikler yaşatan firma. kendilerine işi düşene allah sabır versin. ne bir telefonlarını açarlar, ne kargoyu eksiksiz getirirler, ne söyledikleri günde gelirler, hatta kamyonları gelir içinde size getirdikleri ürün bulunmaz.
    işin kötüsü ikea, tekzen, koçtaş vs. alayı büyük ürünlerini bu firmayla gönderiyor. haftalar süren uğraşlardan sonra ürünümü alabildim bir şekilde ama bundan sonra horoz ismini görünce şener şen kaçışıyla ortamdan uzaklaşacağım.
hesabın var mı? giriş yap