• yüzüstü kapaklanip ağzı yüzü dağıldıktan sonra yapılacak ilk hamledir.
  • hoşlanılan kız suretinde eli terlikli anne istendiğinin göstergesi. haksız da olsa susacağına ya da değişik sebeplerden küçük düşeceğine bağırıp çağırsın hep üste çıksın vs. istemek. aciz durumda kalan insanlardan hoşlanmamak sadizm kökenli bana kalırsa.
  • o kızı değil o kızın işgal ettiği konumu, o kızın bulunduğu yüksekliği sevdiğinizi gösterir. sevdiğinin beceriksizliğini bile meziyet görür gerçekten âşık biri. kusurları batmaz, sevimli gelir. işin aslı ona benzemeyen her şey sevimsizdir. onun değerinden şüphe etmeniz ise cabası... gerçek sevgi objesini altın olarak görür, çamura düşse de altının ayarı eksilmez ve değerinden bir şey yitirmez.
  • kadın, sigara içtiğinde soğuyorum diye kendimi uzaylı gibi hissederken benden daha sado mazoların olduğunu görünce kısa süreli aydınlamalı bir rahatlama yaşadım.
  • hemen hemen herkeste olan bir durumdur. kadinlarda da benzer hisler olusturmaktadir. nedeni ise insanlarin evrim surecindeki iki ayak ustunde durabilme yetileridir. gen kodlarimizda yer alan bazi ozelliklerimiz bu konuda dahi karsi tarafa mesaj gonderen bir kanal olusturmaktadir
  • 5 saniye kuralı geçerlidir. yere düştü 5 saniye içinde kalkarsa soğumadan devam edebilirsiniz, yenebilir hala. yok eğer 5 saniyeye geçtiyse artık çok geç, yenmez. yerden alınır 3 defa öpülür ve yüksek bir yere konulur. biz böyle gördük büyüklerimizden.

(bkz: 5 second rule)
  • soğumaya yer arıyordur. düştü soğu, topalladı soğu. bahanedir.
  • biraz çocukluğa gidin, düşünce kızılan çocuklardan olabilirsiniz.

bazı anne babalara göre çocuğun başına ne gelse çocuğun suçudur, düşmek dahil. tipik bir mükemmeliyetçi olan babam 7 yaşında ranzadan betona başım üzere düştüğümde ve çok şükür sadece kol kırığı ile atlattığımda tedirginliğini bastıran bir şekilde oh oldu demişti mesela. olay öncesinde ve sonrasında odada değildi ve olayın nasıl geliştiğine dair bir bilgisi yoktu ama komşulara kadar giden sesi duyup odaya geldiğinde oh oldu dedi. kesin yaramazlığım sonucuydu çünkü.

insan kendine yapılanı zamanla farkında olmadan uygulamaya başlayabiliyor. anneniz size kızıyorsa düştüğünüzde siz de çocuğunuza, arkadaşınıza kızar hale gelebiliyorsunuz. yeni nesildeki anne çocuk bebek bebek arabası nefretini de çoğunlukla buna bağlıyorum mesela. taciz tecavüz vakalarında mağduru suçlama eğilimini de.

neyse mevzuyu çok dağıtmayalım. düşmek insanın kendi suçu olmadığı gibi aslında kendi suçu gibi görünen bir çok şey de kendi suçu değildir. insan tüm ihtimalleri kontrol edebilecek bir canlı değildir zira. göründüğünden ve sandığımızdan daha acizdir.

insan olmak, değil kendi suçu olmayan konularda anlayış göstermek, bir insanın kendi hatasıyla dahi başına bir iş gelse onu kucaklamayı, önce hesap sormayı değil önce durumun zararlarından kurtarmayı gerektirir. her şeye rağmen canın sağ olsun demeyi gerektirir.

ben kimseye düştü diye kızacak bir insan olmadım yetişme tarzım yüzünden ama ben de kendimden başkasını suçlamayan biri oldum. evet bu da sağlıklı değil ama babama dönüşmeye kırk defa yeğlerim.

not: ranzadan da yaramazlığım yüzünden düştüm. çalışma masamda oturan kuzenimi korkutmak için önüne oyuncak örümcek atmaya çalışırken.*
  • şunu hatırlatmıştır.
hesabın var mı? giriş yap