şükela:  tümü | bugün
 • intel wigig teknolojisini kullanarak kablolarından kurtulmuş, htc'nin yeni hmd'si. bir önceki vive'a göre daha yüksek çözünürlük sunmakta, ayrıca oculus rift'e benzer şekilde dahili kulaklıkları bulunmakta. son olarak htc vive'ın en büyük problemlerinden biri olan ağırlık ve ergonomi sorunlarını çözmüşler gibi duruyor.

  yalnız şöyle bir sorun var ki, günümüzde trend vr gözlüklerin fiyatlarını herkesin satın alabileceği bir noktaya çekmek. bu gözlük ise çıtayı daha da yükseltti şu anda, fiyatı ise en az $800 olur diye düşünüyorum. umarım htc tarafından daha ucuz, cüzdan dostu vr gözlükler de görürüz.
 • htc'nin geliştirilmiş vive başlığıdır. htc, ilk vive sürümünden sonra ilk olarak geçtiğimiz haftalarda kablosuz htc vive focus ürününü tanıtmıştı. şimdi ise htc vive'ın bir gelişmiş sürümü olan htc vive pro tanıtıldı. bu üründe standart htc vive'dan farklı olarak çözünürlük her göz için 1440x1600 olacak. ses imkanları geliştirilmiş, 2. bir ön kamera konmuş, ki bu son gelişmeyle augmented reality (arttırılmış gerçeklik) için imkanlar ortaya çıkabilir. son olarak başlık da kafaya daha iyi oturabilecek şekilde ayarlanabilir hale getirilmiş. şuradan izlenebilir.

  https://www.youtube.com/watch?v=uaqr2iap9aw

  bütün bunlara ek ve belki de hepsindeaha önemlisi olarak intel ile birlikte çalışıp bir de kablosuz çalışma imkanı sağlayan donanım eklentisi çıkartmış htc, böylece htc vive pro, donanım eklentisi ile birlikte alanlar için kablosuz olacak.

  https://www.rollingstone.com/…d-on-unveiled-w515190
 • nisan ayında siparişleri ve satışları başlayacak olan başlıktır. geç de olsa geliyor yani. darısı kablosuz aparatın başına, o da 2-3 aya çıkıyormuş. başlığın fiyatı 799 dolar olarak açıklanmış.
 • ön sipariş etmemeye karar verdim zira sensörleri kumandaları falan stokta yok, başlangıç paketi ortada yok bile. denemiş olan bir arkadaş da sensörlerin takip becerisinin baya kötü olduğunu söyledi.
 • ifixit teardown'u: https://www.ifixit.com/…tc vive pro teardown/106064

  meh. (bkz: primitive technology)

  ps: strong presence'larin kraliyim.