• aşırı güvenli bir cihaz kendisi;

https://twitter.com/…31y/status/1051568180748013569
  • millet p20 pro'ya saldırırken bu telefonun çıktığından bi haber galiba ki burda kullanıcı yorumu falan yok. ben başlayayım o zaman. 2 haftadır kullandığım harikulade telefon.

+ ilk olarak huawei'in müşteri odaklı yaklaşımı müthiş. telefon almanın gazıyla direkt koruyucu kılıf aldım. telefonun paketini bir açtım adamlar içine transparan kılıf da koymuş, en azından kendi zevkine göre alana kadar kullanırsın diye. ekrana koruyucu cam yapıştırayım dedim folyonun altından koruyucu cam çıktı. çok telefon alan biri değilim ama ilk kez görüyorum bunu, çok memnun kaldım.
    + leica kameraları gerçekten muazzam, iphone'da hangi özellik varsa bunda da var galiba. özellikle portrait* fotoğrafları iphone ile aynı kalitede.
    + ekranı iphone 8 plus ile aynı büyüklükte ama telefon ondan daha küçük ve hafif. el çantası taşımayan erkek ve kadınlar için ideal. ekranı iphone x gibi infinity yapma opsiyonu var.
    + şarj baya baya uzun gidiyor. günde 7 saat tam kullanım, geri kalan gün içinde sıklıkla bir şeylere bakmalı kullanımda sabah 8'de 100% gece 11'de 45% falan kaldı. zamanla bu oran azalsa bile benim için tüm gün gitmesi alt limit olduğundan sorun olacağını sanmıyorum.

- 3.5mm kulaklık girişi yeni iphone'da olduğu gibi bunda da yok, converter ara kablosu var eğer 3.5 mm kullanmak isteniliyorsa. bu demek aynı anda kablolu kulaklık ve şarj edilmiyor. ya da bunun gibi ara kablosu almak lazım.
    - telefona bildirim/mesaj geldiğinde yanan mavi/beyaz ışık nokta kadar küçük. telefon masanın üstündeyse ışık yanıyor mu yanmıyor mu diye baya dikkatlice bakmak gerek.
    - aplikasyonları ilk açarken ekran optimizasyonu (full display) yapayım mı diye soruyor. hepsine yap dedim ve olumlu etkisi oldu ama instagramda fazla zoom yapmış gibi ekranın kenarları hafiften görünmüyor. ayarlardan istediğin aplikasyonun full display olayını açıp kapatabiliyorsun ama instagram da o listede gözükmüyor bende. çözümü vardır kesin de uğraşmadım daha ve telefon yeni olduğundan forumları da taramadım. bilen varsa yeşillendirebilir.

özet: şimdiye kadar fiyat/performans oranı muazzam, herkese önerebileceğim bir telefon. millet "daha büyük, daha pahalı, 3 kamera oyşş" diye huawei p20 pro'a saldırırken sessiz sedasız p20'nizi alın çıkın.
  • bu telefona ultra ince siyah mat kılıf bulabilenler yeşillendirsin dediğim telefon. internetten kılıf bulmak tam bir işkence. p20 diye ararsın lite, pro gelir sürekli karşına bulamazsın. satışta görürsün bir yerde p20 yazmış sadece. aha buldum dersin alırsın yine p20 lite kılıfı gönderir mallar. kılıf bulanlar aldıkları yeri paylaşırsa güzel olur. yoksa süper telefon. keşke başka bir isim verseydi buna p20s falan deseydi huawei. millet karıştırıyor çoğu kişi bilmiyor telefonu. p20 diyorum hemen soruyor lite mı pro diye. p20 mk düz p20 diyip telefonu anlatıyoruz her seferinde. huawei senin vereceğin ismi neyse.
  • bir haftadır kullandığım ve oldulça memnun olduğum canavar.

......
    p20 modellerinden birinin sahibi iseniz bilmenizde fayda var. huawei bootloader kilidini açmayı 1 ay içinde kaldıracak, resim
    bundan sonra çıkacak modellerde de desteklemeyecek. bu ne demek; custom rom kurulmayı imkansız hale getirecek demek. şu an aktifken sitesinden unlock kodunuzu alın ve bir kenarda saklayın, 1ay içinde öyle bir şansınız kalmayacak. ileride bir noktada huawei güncelleme vermeyi kestiğinde başka romlara (lineage os, resurrection remix, openkirin romları vs.) geçme şansınız olur. kodu almanızın bir dezavantajı yok, kodu kullanarak bootloader kilidi kaldırırsanız garanti dışı kalıyor cihaz vsvs.(ki bunu yapmak biraz meşakatli) yani mümkünken alın kodunuzu.
  • 27 mart 2018'de tanıtılan, huawei'nin p10'dan sonraki nesil flagship cihazı. özellikler şu şekilde:

*kirin 970 işlemci (snapdragon 845 civarı bir performans, aı özellikleri)
    *4 gb ram, 128 gb rom
    *arkada dikey yerlesimli 2 leica kamera (monochrome 20mp, rgb 12 mp) 2x zoom, portre modu
    *24 mp ön kamera
    *5.8 inç 18:9 notchlu ips ekran
    *headphone jack yok.
    *parmakizi okuyucu ön kısımda.
    *3400 mah batarya
    *679 euro civarı bir başlangıç fiyatı.
  • bugün inceledim, gayet güzel telefonmuş. ancak anlamadığım nokta; eğer 4000 lira veriyorsak neden bunun yerine galaxy s9 falan almıyoruz? gidip niye bunu alıyoruz yani? tam olarak sıkıntımız nedir?

onun için 4000 liraya telefon satmayı çok iyi bilen ama amiral gemisi bir telefonda amoled ekran kullanmaya tenezzül bile etmeyen huawei'ye şu anda sağ elimle bir işaret yapıyorum...
  • nefis kameralara sahip telefon.

yıllardır amatör fotoğrafçılık yapıyorum böyle bir performansı herhangi bir telefonda görmedim hatta bir çok dslr makinadan bile daha iyi diyebilirim.

(bkz: fiyat performans ürünleri)
  • büyük bir sukseyle çıkan bu telefonun gecen yil ki amiral gemisi telefonlardan ne sekilde ayirticiligi var 4 kameramidir 680 euro yapacak özelliği huawei şık telefon çıkarıyor ama yenilikçi değil telefonu kimse almaz xiaomi mi 7 ve one plus 6 yi bekleyelim bir zahmet
  • yaklaşık 2 yıl önce satın aldım ve bugüne kadar kullandım. p20 lite ve p20 pro'dan sonra satışa sunulmuştu, sim kartına ek olarak almıştım. 2 yıl boyunca yazılımsal olarak hiçbir problem yaşatmadı, tek bir sefer fabrika ayarlarına döndürmedi. tam bir fiyat / performans ürünüydü. bugün itibarıyla değiştirdim. değiştirme sebebim de mikrofonunun bozulmasıydı. çocuklar eline aldığı zaman çok hor kullanıyorlardı. mikrofonunu değiştirmeme rağmen bir türlü randıman alamadım. sürekli eller serbest modunda ya da kulaklıkla konuşmam gerekiyordu. şimdi daha uygun fiyatlı bir xiaomi telefon buldum ve ona geçiş yaptım. eğer ki huawei google ile lisans problemleri yaşamasaydı p30, p40 falan alırdım.

fiyatını merak edenler için; iki yıl önce 389 euro'ydu (24 * 12.50 taksit + tek seferlik 89)
    xiaomi redmi note 9 pro; 231 euro (24*8 taksit + tek seferlik 39)

arayüz olarak huawei'nin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. iki yıl önceki teknoloji olmasına rağmen 2-3 yıl daha götürecek bir telefondu eğer mikrofonu düzgün çalıştırabilseydim.
  • tanım: huawei markasının 2018 yılında çıkarttığı ve p20 lite ve p20 pro modellerinin arasına konumlandırdığı telefon.
    çok uzun zaman araştırdım ve rakipleri olan mi8 samsung s8 vs. olan telefonlar arasında bu telefondan yana karar kıldım. bahsi geçen telefonu bir yıldır kullanmaktatım. sonda söyleyeceğim sözü ortada söyleyeyim bu telefonu almayın. kamerası için alayım leica var derseniz de almayın. bunun bir alt modeli p20 lite var onu alın zira leica lens li kamera bu farkı tek başına karşılamaz. bu telefonu almamdaki sebep uzun yıllar kullanayım yani beş yıl, şarjı uzun gitsin ayda yılda bir kamera ihtiyacım olursa da beni yolda bırakmasın ihtiyacımı karşılasın diye düşünmemdi. bu sebeplerden dolayı telefona çok az ve basit 3-4 uygulama yükledim ve oyun olarak ta trivia crack yükledim maksadım da telefon şarjı eskimesindi. ama gelin görün ki tam bir yıldan sonra telefonun şarjı hiç birşey yapmama rağmen bir günü anca çıkartıyor ve instagramdan bir video izlerken telefon çalması halinde telefonu açarsam arkadaki ses hala geliyor ve telefonu tekrar kapatmam gerekiyor gibi bazı buglar oluştu. telefonu üreten marka bu telefonu şekil olarak güzel yapmış ancak telefonda bir eksiklikler var diye düşündürüyor. bunun sebebi ise aldığımdaki fiyatı olan 3.450 tl olması. ucuz olsa bu eksiklikler göze batmaz belki ancak bu kadar parayı insan bir telefona stabil olsun diye veriyor. bunun bir üstü olan p20 pro da aynı ve onu düşünemiyorum. ancak bunun alt modeli olan p20 lite verdiğiniz paranın hakkını daha fazla veriyor çünkü çevremden biliyorum. ama illaki bu markadan telefon alacaksanız mate serisini alın. mate serisi herhangi p serisinin fersah fersah önündedir. kesin bilgidir.
hesabın var mı? giriş yap