şükela:  tümü | bugün
 • yıllar öncesinden beri bilinen, çok da şaşırtmayan haber.
 • eğer gerçekleştirebilirse google'ı tahtından edecektir. bir tekelin sonunu getirecektir, dahası amerika bu kararı verdiğine dahi pişman olacaktır.
  helal sana koca yürekli huawei.
 • isabet olacak olandır.
  huawei kullanıcısıyım, zaten fikir olarak android'ten çok ios'a yakın bir arayüzü var.
  ticari stratejiler çerçevesinde bakınca, kapalı sistem kendi işletim sistemi hikayesini apple'dan biliyoruz. büyük arge yatırımı gerektiriyor ama sorunsuz çalışan bir sistemi yazdığında ve bunun masraflarını telefon fiyatlarına dikkatlice yansıttığında pazarı ele geçirebiliyorsun. go for it huawei !! diyorum
 • beklenilen haberdir. hayırlı olsun.

  chip ve yüksek hızlı teknoloji sistemleri üreten firmanın, mobil cihaz işletim sistemi desteğinin kesilmesi ile yarı yolda kalacağını düşünen abd'nin hevesini kursağında bırakacaktır.
 • işletim sistemi yazmayı marketten kola almak kadar hızlı ve basit sanan habercilik.

  edit: yabancı kaynak belirten arkadaşlara teşekkürler. fakat tüm işletim sistemleri piyasada kullanıcı tecrübesiyle olgunlaşır. yoksa piyasaya çıkaracağım denilmesi iş değil. var mı şu anda piyasada bir huawei os? yok! çıkarırsın 10 yıl yaşatıp olgunlaştırırsın o zaman konuşulur.

  bkz. samsung bada, nokia symbian, windows phone, palmos
 • içerisinde youtube google maps google drive whatsapp instagram facebook twitter gibi abd uygulamaları olmadıktan sora çin dışı kullanıcı için ölü doğacak sistemin duyurulmasıdır.

  huawei bu işi çok yanlış anlamış gerçekten kendi sistemlerini yapmayı düşünüyorlarsa.
  küreselleşme nedir, nasıl gerçekleşir bir incelemesi lazım marka yetkililerinin.
 • arm firmasından çip mimarisi kullanımı için izin alamadıktan sonra bir anlamı olmayacak gelişme. huawei kendi işlemcisini üretmek için dahi bu lisanslara ihtiyaç duyuyor zira.

  edit: evet, arm firması birleşik krallık tabanlı ancak çoğu patentli teknolojisi abd'ye ait.
 • beklenen bir durumun gerçekleşmesi. ışletim sistemi almayı bakkaldan gazoz alma gibi bir şey sananların olduğunu iddia etmiş üstteki entry sahibi . zaten huawei de bakkal mustafa amcaydı .
  huawei bu duruma hazırlandıklarını geçen sene söylemişti ve şirketin esas hedefinin android den kurtulmak olduğu biliniyordu .
  ışletim sisteminin kralını yapacaklar ama sorun şu. eğer twitter -facebook -instagram gibi teknoloji şirketleri abd ambargosu yüzünden o işletim sistemine app yapmayı kabul etmezlerse (ki öyle olacaktır)buna çözüm bulabilecekler mı.
  en kral teli yapıp en baba işletim sistemini de koysan ,app siz bir ise yaramaz o alet .
 • huawei ye yalan denmis ama ismi bile var. hongmeng. samsung ta isletim sistemi yazmaktadir su anda. ismi tizen os.

  eyw yazin da sektoru kimse dusunmuyor herhalde. simdi bu ops lara ozel store lara yapilacak mi, bu storelara bunlara ozel uygulamalar yapilacak mi hep soru isaret.

  maliyetler hayvan gibi artabilir firmalara artik. su anda 2 uygulama cikartiyor herkes, biri android, biri ios. farkliliklar buyuk ikisi arasinda,. bir yandan da frontend ciler icin ayri taklalara atiliyor. backend yazilimcilar arada kafayi yiyebiliyor hali hazirda.

  simdi bu sayi 4 e cikacak mi cikmayacak mi?

  giren cikan bize aq.

  edit. simdi react native ile her tarafa app yazma yapilabiliyor. fe + mobile cikartirsin da hatirlatirim react in de babasi facebook ve o da bir amerikan sirketi. bu is ulke cikar catismasin donerse react huawei ve samsung ops larla uyumsuz yapilabilir. herkes oturur ogrenir bu yeni isleri. bu kapisma kritik bir kapisma. kullanicilar belki konuya, kusura bakmayin biraz huzunlu ve komik buluyorum bakis acisini, instagram facebook ve gmail uzerinden bakiyor ama kazin ayagi oyle degil. sektore once buyuk is yuku getirebilir. nufus bi kere cinde fazla o yuzden bu ops microsoft ve nokia nin denemelerine benzemez bence.
 • hızlı ve güvenli bir sistem kurarlar ise piyasa da çok can yakarlar. mantıklı karardır.
264 entry daha