şükela:  tümü | bugün
 • ing.cok buyuk demek.. enormousun bi kucuk karde$i..
 • ing. koskoca, çok büyük.
 • 2010 dizilerinden.
  http://www.imdb.com/title/tt1591511/

  anladigim kadariyla bir grup sisman otesi hanimkizimiz, bu kilolari vermek ve yeni bir hayata baslamak amaciyla bir kampa katiliyorlar ve olaylar gelisiyor.

  (bkz: kollar patlıcan)
 • iptal edilmiş dizidir. dizi boyunca dans eden yağ tulumları izleyemeyeceğim için acaip sinirliyim. hatta yapımcılara sövgü dolu e mailler attım. belki bi bölüm daha çekerler...
 • yaşları 20 hatta 18'in altında bir grup (20-30 kişi) kilolu ve aşırı kilolu amerikalı gencin, bir zayıflama kampına katılmasını konu alan dizidir. dizi kurgusu itibarıyla, zayıflamaya çalışan insanların cimnastik yapmaları ve zayıflamalarını değil, kampta yaşanan duygusal olayları ve çocukların kilo almasına neden olan ruhsal sorunlarını da ele alan amerikan yapımı dizidir.

  dizinin asıl karakteri ve dişisi, will adında kendisini bir feminist olarak tanımlayan mavi siyah saçlı bir kız. kendisi, vücudunu değiştirmek için bir kampa "gönderilme" fikrinden nefret ediyor. ve işi zorlaştırmak için elinden gelen herşeyi yapıyor. bölümler ilerledikçe will'in neden değişimi reddettiğini de anlamaya başlıyoruz.

  abc televizyonu bu yapıma evet demiş ve amerika'nın kanayan yarası üzerinden prim sağlamaya çalışmış olabilir. dizinin yapımcıları ise amaçlarını "insanlara ilham vermek" olarak açıklıyor. anladığım kadarıyla evdeki hesap çarşıya uymamış. vikipedya'dan izlenme sayılarına baktığımızda her bölüm en az 1.4 milyon kişi tarafından izlenmiş. aslında hafife alınacak bir rakam değil.

  sözün özü;film aslında gençlere gerçektenthinspiration kaynağı olabilir. ama ben bazı öğelerin, örneğin cinselliğin veya aşkın içine, alaycı bir ironi soktuklarını düşünüyorum. bu yüzden de beklenen ilgiyi görmemiş olabilir. tabi bir de şöyle bir durum var, bir zayıflama kampında ne kadar zaman kalabilir ki bu yavrular? maks 1-2 ay. dolayısı ile 3-4 sezonluk bir şey beklemek zaten abartı olurdu. bundan dolayı da, imdb'deki "yaaa niye bitti? çok seviyorduk" serzenişlerini de çok anlayamadım doğrusu.
 • (bkz: bedav gibi)
  (bkz: devasa)
  (bkz: giant)
 • telaffuzu orgazmik ingilizce kelime.