şükela:  tümü | bugün
 • en son ailesine 'hakkınızı helal edin' diyen bir mesaj atmıştır.
  olumlu olumsuz henüz hiçbir haber alınamamıştır.

  bu bir katliamdır; sur'da, cizre'de, nusaybin'de katledilen insanların elleri her zaman boynumuzda olacak. hepimiz sessizce izledik, tanık olduk ama hiçbir şey yapmadık. türkiye'de yaşayan herkes suçludur.
 • akp giderse beyaz toroslar gelir tehdidinden 7 ay 7 gün sonra kaçırılmıştır. not düşülsün.
 • kendi aralarında iğrenç bir kültür oluşturmuş***, bu kültürü de "ne var canım çocuklar stres atıyor savaşıyorlar yağni" şeklinde savunanlar sayesinde şımardıkça şımarmış paramiliter katiller tarafından kaçırılan dbp yöneticisi. saray'ın paralı askerleri tarafından açılmış hesaplar gözaltına alındığı söylemiş, emniyet ve valilik bunu inkar etmiştir. nerede olduğu bilinmemekte.

  hacı lokman birlik'in arkadaşıdır.
 • kendisinden hala haber alınamayan kişi.

  faili meçhuller, beyaz toroslar, gözaltında kaybetmeler yeniden bir devlet politikası haline getirilmeye çalışılıyor.

  cumartesi anneleri bilmem kaç yüz gündür hala ve ısrarla galatasaray meydanı'nda toplanıyorlar. neden biliyorsunuz değil mi? çocukları, abileri, eşleri gözaltında kaybedildiği ve katledildiği için.

  o kalabalığın içine her yıl yeni analar yeni aileler katılıyor. o kalabalık büyüdükçe, hayatlarındaki tek mücadele çocuklarının bir mezarı olsun diye mücadele eden bir ana daha katıldıkça aralarına benim göğsümdeki yumru büyüyor.

  görüşünüzden düşüncenizden bağımsız olarak lütfen ses çıkarın bu insanlık suçuna. bir ananın daha hayatı çocuğunun mezarını bulmak için yaşamak cehennemine dönmesin.
 • hakkında ilginç bir bilgi bugün ajanslara düşmüştür:

  "'hurşit külter şırnak tümen komutanlığı'nda' iddiası

  gözaltına alındığı kabul edilmeyen dbp il yöneticisi hurşit külter'in 23. jandarma sınır tümen komutanlığı'nda tutulduğu iddia edildi.

  şırnak'ta 27 mayıs günü gözaltına alındığı özel harekatçılara ait sosyal medya hesaplarında kabul edilen ancak adli, kolluk ve idari birimlerce gözaltında olduğu kabul edilmeyen hdp şırnak il yöneticisi hurşit külter'in son olarak 23. jandarma sınır tümen komutanlığı'na götürüldüğü öne sürüldü.

  daha önce gözaltına alınmasına görgü tanıklığı yapanların aktardığı bilgilere göre, külter 27 mayıs akşamı özel harekatçılar tarafından alındıktan sonra "şortlan" diye tabir edilen zırhlı araca bindirilerek, şırnak emniyet müdürlüğü'ne bağlı gümüştepe özel harekat şube müdürlüğü'ne götürülmüştü.

  '7 gün sonra tümene götürüldü'
  diha'nın "güvenilir bir kaynak" olarak tanımladığı haber kaynağına göre külter, gümüştepe özel harekat şube müdürlüğü'nde 7 gün boyunca işkencede tutuldu. 2 gün önce ise buradan alınarak, 23. jandarma sınır tümen komutanlığı'na götürüldü.

  söz konusu kaynak, külter'i gördüğünü belirterek, tümenin nezaretinde olduğunu ve gözaltına alındığı 9 gün boyunca işkenceye maruz kaldığını ve bitkin olduğunu gözlemlediğini söyledi.

  şırnak'ta özel harekatçılara ait "böf @tweet_guneydogu" isimli sosyal medya hesabından külter'in gözaltına alındığı duyurulmuştu. ihd'li avukatlar ile külter ailesi'nin il emniyet müdürlüğü, cumhuriyet savcılığı, 23. jandarma sınır tümen komutanlığı ve şırnak valiliği'ne yaptıkları başvurularda, "bu isimde bir gözaltı kaydı yok" yanıtı verilmesi üzerine avukatlar harekete geçti.

  külter'in akıbetini sormak için daha önce birleşmiş milletler'e (bm) "müdahil olması" başvurusu yapan ihd'li avukatlar, aihm'e de başvuruda bulundu.

  bm ve aihm başvuruyu kabul ederken, aihm son olarak dün aldığı kararla külter'in akıbetinin türkiye devletine sorulması yönünde karar vermişti. (şırnak/diha)"

  alıntıdır.
 • hala nerede olduğu hakkında resmi bir kaynaktan açıklama yapılmamış kayıp kişi.

  2016 yılında insan kaybediyorlar ve sadece bir avuç insan bunu dert edinip kayıpları soruyor, peşine düşüyor.
 • #hursitkulternerede? hashtag'i ile hakkında kampanya başlatılan kayıp.
 • cumartesi anneleri'nin kendisini kaybedenlerden hesap sorduğu kişi: http://www.imctv.com.tr/…-kulterin-akibetini-sordu/
 • kendisinden 12 gündür haber alınamadığı halde yargı makamlarının hakkında hiç bir girişimde bulunmadığı kişi.
 • nerede olduğu hala açıklanmayan kişi. bıkmadan usanmadan soracağız.

  hurşit külter nerede?