şükela:  tümü | bugün
 • en son ailesine 'hakkınızı helal edin' diyen bir mesaj atmıştır.
  olumlu olumsuz henüz hiçbir haber alınamamıştır.

  bu bir katliamdır; sur'da, cizre'de, nusaybin'de katledilen insanların elleri her zaman boynumuzda olacak. hepimiz sessizce izledik, tanık olduk ama hiçbir şey yapmadık. türkiye'de yaşayan herkes suçludur.
 • akp giderse beyaz toroslar gelir tehdidinden 7 ay 7 gün sonra kaçırılmıştır. not düşülsün.
 • yılmadan evlatlarının, eşlerinin, kardeşlerinin kaybını sorar cumartesi anneleri, 27 mayıs 1995'den beri (külter 27 mayıs 2016'da alıkonulur) 584 hafta. çiller-ağar-güreş üçlüsünün kirli savaş konseptiyle, kontrgerilla yöntemleriyle faiili meçhuller ülkesine döndürülen türkiye'de, 'zorla kaybedilenler listesine bir isim daha eklenmeye çalışıyor.

  devletin 1990'lı yıllarda ülkenin her tarafında ama özellikle ohal bölgesinde yaptığı kaybetme-öldürüp dere kenarına atma pratiği, devlette süreklilik esastır ilkesince halen devam ettirilmektedir. görgü tanıklarına, karakol karakol, kışla kışla, hastane hastane aramalarına rağmen bulunamayan, yıllar sonra kimsesizler mezarlığında gömülü olduğu orta çıkan onlarca faili meçhul, bir o kadar da bulunamayan insan arjantin diktatörlüğünde aynı akıbeti paylaşan plaza de mayo anneleri ile cumartesi annelerini yan yana getirir.

  devlet kaybedendir, kaybettirendir, hurşit külter son kurbanıdır.
 • kendisinden hala haber alınamayan kişi.

  faili meçhuller, beyaz toroslar, gözaltında kaybetmeler yeniden bir devlet politikası haline getirilmeye çalışılıyor.

  cumartesi anneleri bilmem kaç yüz gündür hala ve ısrarla galatasaray meydanı'nda toplanıyorlar. neden biliyorsunuz değil mi? çocukları, abileri, eşleri gözaltında kaybedildiği ve katledildiği için.

  o kalabalığın içine her yıl yeni analar yeni aileler katılıyor. o kalabalık büyüdükçe, hayatlarındaki tek mücadele çocuklarının bir mezarı olsun diye mücadele eden bir ana daha katıldıkça aralarına benim göğsümdeki yumru büyüyor.

  görüşünüzden düşüncenizden bağımsız olarak lütfen ses çıkarın bu insanlık suçuna. bir ananın daha hayatı çocuğunun mezarını bulmak için yaşamak cehennemine dönmesin.
 • hakkında ilginç bir bilgi bugün ajanslara düşmüştür:

  "'hurşit külter şırnak tümen komutanlığı'nda' iddiası

  gözaltına alındığı kabul edilmeyen dbp il yöneticisi hurşit külter'in 23. jandarma sınır tümen komutanlığı'nda tutulduğu iddia edildi.

  şırnak'ta 27 mayıs günü gözaltına alındığı özel harekatçılara ait sosyal medya hesaplarında kabul edilen ancak adli, kolluk ve idari birimlerce gözaltında olduğu kabul edilmeyen hdp şırnak il yöneticisi hurşit külter'in son olarak 23. jandarma sınır tümen komutanlığı'na götürüldüğü öne sürüldü.

  daha önce gözaltına alınmasına görgü tanıklığı yapanların aktardığı bilgilere göre, külter 27 mayıs akşamı özel harekatçılar tarafından alındıktan sonra "şortlan" diye tabir edilen zırhlı araca bindirilerek, şırnak emniyet müdürlüğü'ne bağlı gümüştepe özel harekat şube müdürlüğü'ne götürülmüştü.

  '7 gün sonra tümene götürüldü'
  diha'nın "güvenilir bir kaynak" olarak tanımladığı haber kaynağına göre külter, gümüştepe özel harekat şube müdürlüğü'nde 7 gün boyunca işkencede tutuldu. 2 gün önce ise buradan alınarak, 23. jandarma sınır tümen komutanlığı'na götürüldü.

  söz konusu kaynak, külter'i gördüğünü belirterek, tümenin nezaretinde olduğunu ve gözaltına alındığı 9 gün boyunca işkenceye maruz kaldığını ve bitkin olduğunu gözlemlediğini söyledi.

  şırnak'ta özel harekatçılara ait "böf @tweet_guneydogu" isimli sosyal medya hesabından külter'in gözaltına alındığı duyurulmuştu. ihd'li avukatlar ile külter ailesi'nin il emniyet müdürlüğü, cumhuriyet savcılığı, 23. jandarma sınır tümen komutanlığı ve şırnak valiliği'ne yaptıkları başvurularda, "bu isimde bir gözaltı kaydı yok" yanıtı verilmesi üzerine avukatlar harekete geçti.

  külter'in akıbetini sormak için daha önce birleşmiş milletler'e (bm) "müdahil olması" başvurusu yapan ihd'li avukatlar, aihm'e de başvuruda bulundu.

  bm ve aihm başvuruyu kabul ederken, aihm son olarak dün aldığı kararla külter'in akıbetinin türkiye devletine sorulması yönünde karar vermişti. (şırnak/diha)"

  alıntıdır.
 • #hursitkulternerede? hashtag'i ile hakkında kampanya başlatılan kayıp.
 • kendisinden 12 gündür haber alınamadığı halde yargı makamlarının hakkında hiç bir girişimde bulunmadığı kişi.
 • nerede olduğu hala açıklanmayan kişi. bıkmadan usanmadan soracağız.

  hurşit külter nerede?
 • gözalatına alındıktan sonra kaybedildiği günden bu yana geçen gün sayısı 19, yazıyla ondokuz.

  hurşit külter 19 gündür nerede?
 • devletle işbirliği yapmıyorsa eğer kaybedilme ihtimali yüksek olan siyasetci.

  maalesef bu ülke de muhalif olmak ölümü göze almak demek.

  edit: aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen halen akıbeti hakkında bilgi alınamamıştır.