şükela:  tümü | bugün
 • bulunmaz tiyatro- istanbul'un kurucusu, sahibi ve yönetmeni.. marxist, idealist, megaloman ve egosantrik bir yönetmen olup beklan algan - ayla algan ekolündendir.. tiyatro = atölye vs.. hüseyin hilmi bulunmaz'ın ayrıca dalgaların sesi kulak deliyor isimli bir şiir kitabı mevcuttur.. kendisi aynı zamanda kuyum atölyesi sahibidir..

  (bkz: http://www.bulunmaz.com/tiyatro/)
 • masasının üzerinde prof. huseyin hilmi bulunmaz yazisi bulunan elmas kalem tuccari ve tiyatro yonetmeni. cinlikleri olmasa dunya tatlisi sayilabilecek kisi.
 • bir zamanlar basın müzesi'nde yürüttüğü tiyatro dersleri ve seminerler bayağı bi fiyaka yapmıştı. mum adlı bir sanat dergisi çıkarmış ve kendi yayınevini kurmuştu.
 • ismiyle müsemma tiyatro adamı.. gerçek tiyatroculardan. tiyatro esnafından değil!

  tiyatronun özünü kavramış emekçidir kendisi ve gerçek tiyatro adamlarının hakkını vermekten ve tiyatronun gerçekleri üzerine yazmaktan üşenmeyen,
  çekinmeyen, korkmayan
  bulunmaz bir adamdır. (ve de ben kendisini şahsen hiç tanımam, anlayın artık!)

  son yazılarından biri: http://bulunmaztiyatro.com/…k=view&id=121&itemid=39

  bütün yazıları için: http://bulunmaztiyatro.com/index.php
 • haluk bilginer'e yavşak dediği için ve yönetmen kemal aydoğan’a internet ortamında hakaret ettiğinden 3 bin 480 tl para cezasına çarptırıldı. ceza ertelendi.
 • "oyuncuların çoğu yavşaktır" gibi ortaya karışık, hedef gözetmeyen bir ifade kullanarak ve anadolu’yu turlarken parasızlıktan otelde rehin kaldıklarını anlatan tiyatroculara salak diye hakaret ederek, hiç de etik olmayan bir davranış sergilemekte ve "oyuncuların hepsi"ni bir kalemde topyekün zan altında bırakmakta hiçbir sakınca görmeyen "oyuncu" haluk bilginer'e "yavşak" dediği için yargılanmış ve suçlu bulunmuş tiyatrocu.

  << alıntı ---

  ‘yavşak’ cezası

  haluk bilginer’e hakaret eden tiyatrocu hüseyin hilmi bulunmaz 3 bin lira para cezasına çarptırıldı

  ünlü oyuncu haluk bilginer’e “yavşak” dediği ve yönetmen kemal aydoğan’a internet ortamında hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan tiyatrocu hüseyin hilmi bulunmaz, 3 bin 480 tl para cezasına çarptırıldı. istanbul 35. sulh cezamahkemesi’nde görülen duruşmada bilginer ve aydoğan şikâyetlerinin devamettiğini belirtirken 2 yıl hapsi istenen bulunmaz beraatini talep etti. hâkim, bulunmaz’ı, bilginer ve aydoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle ayrı ayrı 1740 lira para cezası ödemeye mahkûmetti. ancak sanığın sabıkasız oluşunu dikkate alan hâkim, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

  özden atik / aht

  (kaynak: habertürk internet sitesi, 22 aralık 2011, http://www.haberturk.com/…aber/699218-yavsak-cezasi)

  --- alıntı sonu >>

  ayrıca:

  (bkz: haluk bilginer/@mutebaki)
  (bkz: haluk bilginer'in yavşak ihtarnamesi/@mutebaki)
  (bkz: haluk bilginer'in sanatçı sayıldığı ülkede yaşamak/@mutebaki)
 • kurduğu bulunmaz kültür merkezi bir zamanlar aznavur pasajında idi. gerçekten de bulunmaz bir yerdi. kendisi de bulunmaz bir kültür esnafıdır zaar.
  tek rakibi bulunmaz hint kumaşıdır.
 • tiyatro alemlerinin huysuz protest dedesi. arif'in manchester united'a attığı gol'ü ararken songül karlı sütyensiz videousuna varmış sıradan vatandaş misali ulaştım youtube'daki video aktivist eserlerinin sergilendiği bulunmaz tiyatro grubundaki peşrevlerine. sayesinde daha önce hiç duymadığım bir tabiri de deneyimleme şansım oldu sayesinde. sikilmiş eşek sıpası gibi hissetme tabirini aha da bu dededen öğrendim. sayfasına mutlaka takılın. biraz buruk ve kavruk da olsa törkiş bir! john waters tadı alacaksınız. tiyatromuzun kutsallarınıza verip veriştirmekten çekinmeyen dedeyle daha zinde kalacaksınız.
 • blogundaki bir başlıktan:

  "cemal kafadar adlı kişi, 400 küsur yıldır bütün dünya sahnelerini hızla işgâl edip, şimşek hızıyla kirleten sahte duygular mimarı shakespeare'i kafasına göre takılıp, "shaekspear" kılığına soktu!"

  yorumsuz.
 • kendisi bir ceza daha almıştır.

  http://www.tiyatrodergisi.com.tr/…etay.php?hng=3794