• akp'den aday adayı olmuş. hem ünlü, hem mağdur ve hem de beyni hasarlı! cuk oturmuş ne diyeyim...
  • öncelikle kendisine acil şifalar diliyorum ama insan şunugörünce kendisini tutamayıp ister istemez gülüyor.

zamanın ötesinden gelen edit: sevgili kardeşim acil şifalar dilemedik mi?

en beğenilenlerden edit: olayın trajikomik olduğunu fark edip şukulayanlara ayrıca teşekkür.
  • alın öve öve bitiremediğiniz ibrahim tatlıses aslında bu

ibo show'da tuğba ekinci'ye yavşayıp, ekinci "zorla numaranı vermeye kalktın orada çalıştığım müdüre de, sonra kovuldum ben o numarayı almadım diye, anlatıyım mı?" diye sorduğunda "yavv karıştırma kardeşim reklama gir" diye programı kesen,

yine ibo show'da hadise'ye "o iş nasıl gidiyor?" dedikten sonra seyircilerin önünde avucunu açıp yalayan, hadise'ye tekrar dönüp "senin bacını severim", "bu saatten sonra beni sevecek hali yok, şöhret olmuş, şöhret olmasa olurdu" diyen,

popstar türkiye'de avustralya'dan gelen kadın yarışmacıya önce asılıp, sonra yine başka bir yarışmacıyla beraber görünce, el ele tutuşma üzerinden namussuz ilan eden ve yarışmacı "el ele tutuşmadım ama tutuşsam bile sizi ilgilendirmez, el ele tutuşmak neki?" dedikten sonra "daha neler var diyorsun? hı? şey filmi mi çeviriyoruz burada?" çıkışı yapan,

yine popstar türkiye'de evli olduğunu bildiği, "eşin burda mı?" diye sorduğu yarışmacıyı "kocana olan aşkın nasıl? müziğin üstünde mi?" diye yoklayıp, yarışmacının ibrahim abi demesinden rahatsız olduktan sonra, "seni sevdik güzel kız" diyen,

yıldız tilbe'ye canlı yayında türkiye'nin önünde "seni pezevenklerin elinden aldım" çıkışı yapan ve 'kadın onurunun' aslında kendisi için hiç bir anlam ifade etmediğini kanıtlayan kişi.

dostlar, bunlar herkesin pür dikkat olduğu, tüm sosyal maskelerin takınıldığı kameralar önünde canlı yayınlarda yaşanan rezillikler. bir de kameraların ardında, ibrahim tatlıses'in özel ve iş hayatında, etrafında bulunan/bulunmak zorunda kalan kadınların yaşadığı muhtemel baskı ve tacizi düşünün. perihan savaş'a, derya tuna'ya, asena'ya ve nice kadınlara şiddet uygulayan, yere göğe sığdıramadığınız bu adam, en bayağı üslubuyla yıllarca tv'lerde gençlere kötü örnek olmuştur.
  • inşallah ölmez, ölmez de pek çok vücut fonksiyonunu kaybederek yatağa bağlı yaşar.
    ibrahim tatlıses deyince aklımda kalanlar;

1- bir genç kıza ..götümüze girebilir...sebebiyle silinmiştir
    2- ilk karısı adalet hanıma yaptığı onlarca çirkinlik, kadını yıllarca maddi açıdan magdur etmesi, dayakları aşağılamaları,
    3- işçilerine aşağılıyıcı yaklaşımları, haklarını yemesi.
    4- mafia gruplarına yakınlaşıp, pek çok işadamına tehdit, şantaj yoluyla iş yaptırmama/yaptırma
    5-kokain kullanımında gözaltına alınma
    6-perihan savaş gibi değerli bir oyuncuyu elde etmek için yıllarca peşinden koşup, sonra karnında bebeğini taşırken dövmesi-terketmesi
    7-yanında çalıştırdığı yüzlerce insanı farklı zamanlarda haklarını gaspederek haksız yere işten atması.
    8- beraber olduğu kadınlara uyguladığı fiziksel ve psikolojik şiddet
    9- hayatını dansederek kazanan bir kadını (sırf kendisini terketti diye) dizinden vurdurması (bkz: asena)
    10-avrupa'da ki pkk konserlerinde abdullah öcalana övgüler etmesi
    11- ..götümüze girebilir...sebebiyle silinmiştir
    ticaretine adının karışması
    12- p.. ..götümüze girebilir...sebebiyle silinmiştir
    ya maddi destek sağlaması
    13. kuzey ırakta ihaleler almak için kimilerini ..götümüze girebilir...sebebiyle silinmiştir
    kimilerini ...... ile ihalelerden çektirtmesi
    14-kuzey ıraktaki ortaklarına maddi kazık atması.
    15- çalışanlarına asgari ücret verip 13-14 saat çalıştırıp, halk acından ağlarken, uçak alıp tvlerde mangalda et pişirip,
    görgüsüzlükle hava atması
    16-yıldız tilbe ve ondan başka da pek çok kadın şarkıcının iş almalarını engellemesi.
    17-asena iyileştikten sonra bile çalışacağı yerlere baskı yapıp sözleşmeleri feshettirmesi.

yani haksızlık, şiddet, tehlikeli eylemler, suç eylemleri ile dolu bir hayat.
    iyilik te kötülük te bumerang gibidir , bir gün döner sana.

tüm bunlar ucundan kıyısından basına yansımış olan kötülükleri.
    bir de hiç birzaman öğrenemeyeceklerimiz eklenince kötülüğün hayatının her alanına yayıldığını anlamamak için aptal olmak gerekir.

ha iyi bir şeyi yok mu? var tabiki.. sesi... sadece sesi...
    hele de bazı (bkz: tükendi nakdi ömrüm dilde sermaye bir ah kaldı) hoyratları ve uzun havaları bu topraklarda daha iyi okuyan başka iyi bir ses yok.

o muhteşem yeteneği ile yedi sülalesine yetecek kadar para kazandığı halde,
    kötülükle hırsla başka insanlara basarak ,
    canlarına-ırzlarına-onurlarına, işlerine kastederek doyumsuzluğun doruğuna erip "iyi" olmayı çoktan unutmuş,
    belki de hiç öğrenememiş, çok güzel sesli adamdır.

edit:..götümüze girebilir...sebebiyle silinmiştir.. alanları. gelen ikazlar sonrası üzülerek yine susmak düştü görünenin ardındada da başka şeyleri görenlere..
  • hani bir sorsalar;

- sence fetö mü yoksa ibrahim tatlises mi ortadan kaldirilsa turkiye daha yasanilir bir memleket olur?

diye,

karar vermeden önce saçımı başımı yolarım. o kadar nefret ettigim bir karakteri var.
  • turkiye'de silah sahibi olmanin ne kadar da basit oldugunu bizlere tekrar gosteren bir olayda yaralanan sarkici.

bir de gun gecmesin ki hakkinda chain mailler yollanmasin;

bir inşaat işçisi, ancak yasa dışı yollarla sıfırdan bu noktalara gelebilir.
    gazetelerden;
    - 1981'de izmir fuarında polise hakaretten tutuklandı.
    - 1990'da kokain operasyonu sanığı; 1994'te beraat.
    - 1990'da şehmuz iigin'le kaset yüzünden anlaşmazlık yaşadı.
    etilerdeki villası kundaklandı.
    - 1990'da maksim gazinosunda ayağından vurdular.
    - 1991'de urfadan bağımsız aday oldu. seçim kampanyasına havaya 5 el
    ateş açarak başladı.
    - 1995'te hasan heybetlinin sünnet düğününde "meskun mahalde ateş
    açmaktan" gözaltına alındı.
    - 1996'da urfada ahmet toptanla tartıştı. yeğeni fevzi tatlı'ya öldürttü.
    - 1998'de arabasını kurşunlayan hasan boranın adamı a.uçmak
    kurşunlanarak yaralandı.
    - eski menajeri hasan boranın müzik şirketi oğlu ahmet tatlı ve
    adamları tarafından basıldı.
    - 2000'de iki ruhsatsız tabanca için gözaltına alındı.
    - 2000'de pilot nusret ertürkü tehditten savcılığa ifade verdi.
    - 2002'de derya tuna bacağından vuruldu.
    - 2003'te asena bacağından vuruldu.
    - 18 yıl hapis isteği ile sauna çetesi üyeliğinden yargılandı.
    - yd: anımsadığım kadarıyla 7-8 yıl önce milliyet gazetesini alenen
    "yok ederim" gibi sözlerle tehdit etti. (savcı ve basın adeta sus
    pus..)

biz böyle birini cumhurbaşkanı, başbakan, devlet ve türk medyası
    tarafından adeta kahraman ilan ederek, kimseye gösterilmeyen ilgiyi
    gösterdik.

ve suçlarının ne olduğu bilinmeden yüzlerce gazeteci, bilim adamı,
    subay tutuklu... haberal, perinçek, balbay, özkan ve niceleri hücrede.

avrupa, amerika, japonya dahil tüm dünyanın her konserini 15 dakika
    ayakta alkışladığı fazıl say ve muhalif "gerçek"sanatçılar adeta vatan haini..

halka, gençlere ne güzel örnekler sunuyoruz..
    geleceğimizi ne güzel hazırlıyoruz.

--- fin ---
  • türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi tenorudur. . bakmayın bugün birilerinin gelip karaladığına, tatlıses en şaşalı dönemlerinde birçok sanatçının yalakalık yaptığı bir isimdi. elbette siyasi tarafı, kadınlara bakış açısı, mafyatik bağlantıları tartışılır ama dünyada kabul gören bir sese sahiptir. bazı örnekler verelim:

bülent ersoy'la düet yaparken bir anda en tiz sese yükselmesi: izlemek için

zara'yla düet yaparken zara, kurnaz bir futbolcu gibi topu atıyor ama pozisyon zor; tatlıses yer mi? izlemek için

mustafa keser ve cengiz kurtoğlu'nu ağırlıyor tatlıses. mustafa keser her zamanki gibi muzip. cengiz kurtoğlu ise fettan güzel şarkısında keser'e eşlik ediyor. tatlıses durur mu, yapıştırmış cevabı hem de mikrofonsuz: izlemek için

yine mustafa keser konuk. belli ki yine tatlıses'e sataşıyor: izlemek için

öyle stüdyo sanatçısı değildir. daralır stüdyoda: örnek

öyle akustikçiyim diye geçinip gidenlere pek benzemez. yeri gelir mikrofonu uzağa koyar yine söyler: izlemek için

bazen mikrofon bozulur, sesi yeter tabii; mikrofona gerek var mı? hem de israil'de

sahneye çıkmasına gerek yok hatta: sahne arkası

şunu herhalde yorumlamayan ses analisti veya şan hocası kalmamıştır, bu notaya çıkıp bu kararda kalmak gerçekten ciddi bir iş: mutlu ol yeter

en iyi dönemlerinde albümlerinin a yüzünü burhan bayar, b yüzünü arif sağ yaparmış. bu yüzden ona arabeskçi veya tamamen türkücü demek zormuş. arif sağ'la sataşmaları çok ve acayip yükselmeleri var. ama ben onlardan ziyade leblebi yer gibi söylediği bu türküyü tercih ederim: kirpiğin kaşına değdiği zaman

bonus: bu şarkıda nefes almadığı yerlerde nefes tutarak nefes egzersizi yapabilirsiniz: her sevgide bin ah ettim

1. not: bu entry ileride güncellenecektir.
    2. not: operacı karşılaştırması yapmanız gerçekten gülünç. bana müzik dersi vermeye kalkanlar olmuş. varoş, keko gibi benzetmeler yapılmış. oktavdan falan bahsetmiş birileri. bu adama müzik otoritereleri tenor derken ben tenor yazdım diye resmen suç olmuş.
    3. not: ben tatlıses'in savunucusu değilim. şarkılarıyla büyümüş biriyim. sesini sevmek bir zevktir siz ister seversiniz ister sevmezsiniz, gider ezhel, reynmen başlıklarına yazarsınız.
    4.not: sabah akşam operada takılıyorsunuz, ülkenin eğitim ve kültür seviyesi italya kıvamında sizi tebrik ederim.
    5. not: türkiye'de albümleri en çok satan, yaptığı programların yıllarca yayınlandığı bir şarkıcı/türkücüden bahsediyoruz. burada gelip neyin entelektüelliğini kasıyorsunuz anlamadım? müzik otoriteleri adamı öve öve bitiremiyor, türkiyenin en iyi tenoru diyor siz burada müzik eğitimi diyorsunuz. gerçekten şaka gibisiniz. emre yücelen'den ses analizi
    emre yücelen'den ses analizi 2
    emre yücelen'den ses analizi 3 müslüm gürses'le düetinin analizi
    ahmet kaya analizi
    6.not: beğenmediğiniz tatlıses'in almanya'daki köln konserinde köln meydanı o güne kadar görmediği kalabalığı görmüştür. youtube linki almanya anısını anlatıyor bu konser sonrası alman yapımcılar tatlıses'i yayına çıkarmak için yarışmışlardır. bunlardan biri de harald schmidt'tir. programına tatlıses'i konuk etmiştir. link avrupa'nın tamamında konser vermiş, ortadoğu'da en çok satanlar listesine girmiştir. amerika'da da konser vermiştir. konserini binlerce kişi izlemiştir. küçük bir araştırmayla italyan, ispanyol ve fransız sanatçıların onun sesine hayranlığına google'dan ulaşabilirsiniz.
    7.not: tatlıses'in kişiliği, hayata bakışı, yaşam tarzıyla ilgili bir yorumum yok. ben beğendiğim performanslarını ekledim, bunun üzerinden yaptığınız benzetmeler ve hakaretleri size olduğu gibi iade ediyorum.

düzenleme: notlar eklendi.
  • kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesi veren tek kişi, tek hasta. hastanede yatan geri kalan herkes oraya tatile gelmiş belliki.

okuduklarımdan anladığım kadarıyla aynı katta bulunan hastaların refakatçileri dışarı çıkartılıyor (tehlike arzettikleri için), hastaların cep telefonlarına el koyuluyor, hatta ve hatta -abartılmamışsa şayet- hastaların kapıları dışardan kitleniyor. çok normal, çünkü o insanlar oraya tedavi olmak için değil hastanenin otel hizmetinden faydalanmaya gelmişler. hastalar ibrahim tatlıses için bu kadar tehlikeli bulunurken, hastanenin içi ana baba günü gibi. bütün ünlüler bir koridora toplanmışlar sanki, durumu iyiymiş çığlığı, aman durumu kötüye gidiyormuş çığlığı.. onlar, hasta ibrahim tatlıses için duydukları endişeden ne yaptıklarını bilmiyorlar, diğerlerine saygı göstermeyi düşünecek kadar kafaları yerinde değil. zaten onlar ünlü. kimse hesap soramaz, kimse onlara lütfen burada beklemeyin, şurada bekleyin diyemez. onların telefonlarından dışarıya bilgi sızamaz, onlar tehlike arzedemez.

aynı katta odasına kapatılmış refakatçisiz hastayla o kalabalıkta kim ilgilenebilmiş, "bu ne gürültü uyuyamıyorum" dediğinde hangi şık cevap verilmiş çok merak ediyorum.
  • “ kadına saygım büyüktür ama döverim “
    “ kadın dediğin dayak da yemeli “
    “ üç türlü kadın vardır : günlük, haftalık, ömürlük”

yukarıdaki üç cümlenin sahibidir. ve bu cümleleri sarf edebilen birinin saygı görüp ünlü (!) olacağı tek yer de türkiye’ dir.

bakın daha perihan savaş’ ı 80’lerde tüm gece dövmesi, yüzünü gözünü morartması, mahkemelik olmaları, üstüne bir de “ kendime hakim olamadım, onu öldürebilirdim “ diye ifade vermesi var.

sonra derya tuna’ yı da dövdü diye manşetlere çıkmış. asena olayı desen zaten yakın geçmiş.

hala mı “ ama sesi güzel yeaaa” ?
  • babam ne zaman kendisini televizyonda görse hep " zamanında urfa'ya gittiğinde bir çarşıyı geziyordu. tabi çarşının içi korumalar falan derken ana baba günü gibiydi. orada esnafın biri, bu nedir kardeşim böyle, çekin gidin mahvettiniz her yeri diye bağırınca ibrahim tatlıses, korumalarına gereğini yapın dedi. daha sonra o esnafın öldüğü haberi geldi." diye bir hikaye anlatırdı.

hani babam abartısız 25-30 kere anlatmıştır bu olayı. ben ise bu memlekette az çok adalet olduğuna inanacak kadar saf biri olduğumdan "lan olur mu öyle şey?" diye düşündüğüm için inanmazdım. bu gün işte o öldürülen adamın adını öğrendim. öldürülen adamın adı ahmet toptan'mış. halıcılar çarşısında bir esnafmış ve ibrahim tatlıses'in yeğeni, fevzi tatlı tarafından vurularak öldürülmüş.

şimdi bazı yazarlar, ibrahim tatlıses'e yapılan bu saldırıya üzülmeyenleri insan olmamak ile suçluyorlar ama bir olaya üzülmemeniz o olaya sevindiğiniz anlamına gelmez. şu haberde yazan, "1996 yılında şanlıurfa’da halıcılar çarşısı’nı dolaşırken tartıştığı ahmet toptan, yeğeni fevzi tatlı tarafından vurularak öldürüldü." cümlesini okuduktan sonra üzülemiyorum.

her şeye bu kadar pozitif yaklaşan insanların en fazla güzellik yarışmasında "dünya barışı olsun istiyorum. pandaların nesli tükenmesin istiyorum" diye cevap veren kızlar kadar samimi olduklarına inanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap