• şu kanaldan çoğu ice bucket challenge'ı izleyebilirsiniz. güzel bir farkındalık yaratmış kampanyadır.
  • katy perry hatunun yapacağı videoyu beklemedeyiz
  • neyini, nasıl eleştirebiliyorsunuz anlamıyorum.

jason becker da bu als denen illetten muzdariptir. gözleri hariç hemen hemen vücudunun hiçbir yerini oynatamayacak durumdadır. bir arkadaşımın annesi yine bu hastalığa yakalanmış olup uzun bir süredir yoğun bakımdadır. işin en kötü tarafı şu ki bu hastalığın bir tedavisi yok. sadece ilerlemesini yavaşlatmaya yönelik ilaçlar(durdurmak bile diyemiyorum bakın)

şimdi böyle illet bir hastalığa dikkat çekebilmek ve aynı zamanda bağış da toplamak için böyle bir uygulama başlatılıyor. hem eğlenceli, hem fazlasıyla dikkat çekici hem de muazzam bir para toplanıyor. birine meydan okuyabilmenin 2 şartı var; bağışı yapmak ve kafandan aşağıya bir kova buz gibi suyu boca etmek.

keyifle izliyorum, bağışta bir sınır yoksa da seve seve katılacağım hatta ama bildiğim kadarıyla herkes 1000 dolar (100 dolar da olabilir) bağışlıyor.

eğlenceye dönüşmesinin kime ne zararı var ki? diğer yandan amaca ulaşılıyor mu? hem de fazlasıyla ulaşılıyor. üstüne bir de eğleniliyor bunun nesi kötü ki? her oyuncu çıkıp als kötüdür dese ne bu kadar katılım olacaktı ne de bu kadar dikkat çekilip para toplanabilecekti. gördüğüm en güzel kampanyalardan biri bu, herkesi etkisi altına aldı. yanlış anlamadıysam lebron james obama' ya meydan okudu mesela.

işin buzlu su kısmının sebebi de şu olabilir belki, o kadar soğuyu yiyince vücut anlık bir felç hissi yaşıyor olabilir ya da tam tersi tüm vücudu, kasları hissetmek için bu yapılıyor olabilir.
  • işin içine burak yılmaz emre çolak gibi topçuların girmesiyle iyice pet şişe kapağında açılan delikten kafaya su sıkma seviyesine düşmüş olay. buzu bol koyun bol.
  • david beckham'ın da katıldığı kampanya.

nominated ettiği isimler de magic johnson, michael jordan and leonardo dicaprio. (bkz: vay arkadaş)

link
  • epic fail'leri yarar.
  • ben akımı beğendim çok süper şekilde büyüyor ve sosyal medya üzerinden bir hastalığın çaresi için para toplanıyor.bunu eleştirip reklam yapıyorlar demekte sadece bizim gibi hastalıklı zihne sahip bir milletin aklına gelir herhalde ya adam kendi reklamını yapsın ne olacak önemli olan toplanan bağış ve hastalığın adının duyulması.yalnız dikkatimi çeken bir konu da yabancılar bu işi sadece kendilerinin başından aşağı su dökerek yaparken bizim kendini zuckenberg zanneden 'nevzat' diğer çalışanlarını da arkasında toplayıp 'sizde dökeceksiniz sizde ! ' diyerek olayı dramatikleştirip şova dönüştürmesi. lan! bill gates zuckerbergin kadro sayısı seninkini 10'a çarpar heriflerin videoda bir tek onlar gözükürken sen çalışanlarını hadi dökün kafanıza kovayı diyerek arkanda topluyorsun.anlam veremedim.bu nasıl egodur.güya takım çalışması birliktelik değil mi? ayda 1.500 tl ile çalıştırırken takım oyunu yok.hahah
  • acil olarak wet t-shirt conteste evrilmesini bekledigim kampanya, wet t-shirt olayi bence daha bir farkindalik yaratir, ayrica siviller katilmasin...
  • dünya genelinde gerçekten çok az bilinen, tam olarak çözümü olmayan ve ağır bir hastalık için*kampanya düzenleyerek, bağış toplamak fikrine sonuna kadar katılıyorum ama;

- ya kardeşim, amerikanın en zengin adamı bile kovadan su dökmeden, 100 dolar bağışlayacağına, kafasına su döküyorsa benim aklıma şu soru geliyor: bunu yardım amaçlı mı yapıyor yoksa kendi ismini daha fazla duyurmak için mi ?

not: keşke bu tip yardımlar, dünyadaki bütün yardıma muhtaç insanlar için de yapılsa: gazze'de katledilen kardeşlerimiz gibi. *
hesabın var mı? giriş yap