şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sen ne dersen de ben söyliycem aslında ama hani öyle pek de bi hevesli değilmişim gibi görüneyim istedim sana birden gibisi.:))
 • içimde kalıp bana dert olacağına sana söyleyim senin derdin olsun demek bir nevi.
 • yapmayıp pişman olacağıma, yapar öyle pişman olurum diyen mantık.

  neden olmasın?
 • oy oy oy (bkz: neler dönmüş serhat ya);

  tanım:uzun yıllar 11. cumhurbaşkanı abdullah gül’ün basın danışmanlığını yapan ahmet sever’in, görev süresinde yaşadıkları ve sonrası ile ilgili tarihi bilgilerin yer aldığı tam adı “kapalı kapılar ardındaki siyasi sırlar – içimde kalmasın - tanıklığımdır” isimli kitabı, tadımlık;

  "...yandaş medyada abdullah gül’ün cemaate yakın olduğuna ilişkin suçlamalara değinen sever, ahmet şık ve nedim şener’in ergenekon davasında tutuklanmasının ardından yaşananları anlattı. sever kitaba göre, şık ve şener tutuklandıktan sonra dönemin adalet bakanı sadullah ergin, başbakanı erdoğan’la görüşmeye gittiğinde özel kalem’de istanbul istihbarat daire başkanı ali fuat yılmazer’i (halen fetö’den tutuklu) gördü. yılmazer, ergin’e şık ve şener’in tutuklanma gerekçelerini gösteren bir sayfa verdi. kâğıdı okuyan ergin, yılmazer’e “bu suçlamalarla değil tutuklamak, kimlik bile soramazsınız. sayın başbakan’ı da bu dayanaksız suçlamalarla yanlış yönlendirmeyin” diye uyardı. ergin, erdoğan’ın yanına girdiğinde tutuklamalardan duyduğu endişeyi paylaştı, 2 gazetecinin tutuklanmasını gerektirecek delil olmadığını, bunun ergenekon ve balyoz davalarının meşruiyetine gölge düşüreceğini söyledi. erdoğan’ın tepkisi kısa ve sertti: “ne yani? yargıya müdahale etmek mi istiyorsun? yargının işine karışma.” sever, kitaba, bu bilgileri teyit etmek için aradığı sadullah ergin’in bilgi vermediğini ancak başka kaynakların doğruladığı notunu düştü..."

  http://t24.com.tr/…ragmen-cumhurbaskani-oldu,630868