• alkolik icin fark etmez, o her duruma yakistirir.
  • iki durumda da içilir, neşeliyken daha neşeli, hüzünlüyken daha hüzünlü olursunuz.

ağzınızla içmeniz dileğiyle.
  • ben bu zıkkımı içmek için içerim
    ama içerken düşünmem neden içiyorum diye
    daha sonra yaparım hayatın felsefesini

(bkz: ekmek şarap sen ve ben)
  • (bkz: why not both)
  • rakı söyleyecek sözler çoook birikince içilmeli....

şarap susmak istendiği zaman içilmeli...

geri kalanlarsa eğlenmek için içilmeli .
  • hüzün biraz edebiyatvari bir kelime oldu içki içme işi için.
    hayatımda son 1 yılda bazı geceler içmek istedim. unutmak istedim. neyseki ağzıma bile sürmedim. unutturuyor mudur acaba ? iyi geliyor mudur ?
    aman neyse bitti gitti işte.

bence içki birini çok özlemişken içilir unutmak için içilir. acı varsa içki vardır. yoksa zaten içkiyi niye içer ki bir insan ?
  • aklı olan hüzünlü iken içmez. zira zamanla bir kaçış yolu durumuna geliyor...
  • dostlarla dozunda içmek güzeldir.
  • neşeliyken de içilir, mutsuz, üzgünken de

neşelisindir, kutlamak istersin bazen, bazen neşen kaçmasın diye çakırkeyif olmanın verdiği rahatlığa sığınırsın, bazen sana neşe veren insanla muhabbet ederken hadi bu sefer de bundan içelim demek için bile içilir.

özel gününü kutlarsın kendince, mutlu mutlu bir masa hazırlarsın, o seni ağlatır, kimsenin üzemeyeceği kadar üzerbelki, öyle anlarda ikisine birden içersin,

bazen neye içtiğine bile şaşırırsın, içmek için içersin sadece, yastığa başını koyduğunda uyuyabilmek için, bir günün daha geçmesi için içersin.

bazen çok yalnız hissedersin, bu yalnızlık üzüntü verir, kendine derdini daha rahat anlatmak için içersin, bazen kendinle yüzleşirsin içerken, bir kadeh daha koyup " e sen de götün tekiymişsin be" bile diyebilirsin.

bazen dostlarınla içersin ama mutlu ama üzgün, hepsini paylaşırlar, gerçekten dostlarınsa, senin derdin onların derdi olur, onların derdi senin derdin, senin neşen onların neşesi olur, aralarından en duygusalı "hadi olum bir tane de sahilde içelim, galataya karşı" der. o an neye içtiğini unutur,manzaraya içersin, galatayla şişeni tokuşturur, bir tane de galata için içersin.

için dostlar hala hayat bize üzülmeyi ve mutlu olmayı bahşedebiliyorken için, ne durumda olursa olsun, en çokta bir şeyler hissedebilmeye için.
  • alkol sadece nöronlar arasındaki bağlantıyı yavaşlatır, mucize yaratmaz, canın ne zaman çekiyorsa o zaman iç...
hesabın var mı? giriş yap