• bilinmesi gereken bir insan mı mazur görün ama bu isimle ünlü bir insan mı varmış, çok şaşırarak girdim başlığa.

mesela phobe buffay vardı kendine regina phalange takma adını takıyordu bir olay anlatırken. benim de çocukken isim soyisim kombinim idil yazar’dı. o yüzden şimdi burada görünce gülümsetti, aynı zamanda bozuldum nedense ahahah
  • trt belgesel’de yeni bir programa başlamış yemek güzeldir diye. hayırlı olsun bir mutfaksever olarak kendisini ekranlarda daha çok görmek istiyorum. güleryüzü, sempatikliğiyle ekrana yakışıyor idil hanım.

yemek kültürümüzdeki birbirinden farklı lezzetlerin izini sürerek her programda başka bir şehire gidip orayı gezip yemeklerini yapma üzerineymiş format.

ilk bölümde çanakkale’ye gitti. ızgarada portakallı lüfer başta olmak üzere bir çok yemek yaptı*

diğer bölümlerini merakla bekliyorum
  • naabiyo anlamadigim hanimabla. dadisinin mutfaginda evcilik oynuyo sanirim. anasinin diyecektim ama anasi olsa biraz is gostermis olurdu.
  • (bkz: idil tatari)

denediğim hiçbir tarifinin tutmadığı youtuber. anlamıyorum bende mi sorun var? ölçüleri birebir koyuyorum ama yok tutmuyor. birkaç yerde daha böyle şikayetler gördüm ama anlam veremedim.
    refika’nın tarifleri tam tutuyor mesela. ne zaman denesem güzel oluyor. bu yemek yapma işini biraz zorluyor sanırım.
  • asla bir ‘aşçı’ olmayan instagram ünlüsü. yaptığı yemekler birbirinden basit ve tarifler o kadar üstünkörü ki eğer tutturamıyorsanız sorun sizde değil merak etmeyin. durmadan antin kuntin şeyleri sponsor alıp onlarla bir şeyler yapıyor ama hepsi birbirinden sallamasyon. hiç bir reklamı kaçırmayayım diyor, reklam için margarinle yemek yapıyor. canım sen o margarini çocuguna yediriyor musun? tabi ki yedirmiyor. zaten aşçı dediğin az şişman olur, böyle zafiyet derecesinde olmaz. onun yemediği yemeği biz neden yiyelim yahu. bak refikacığıma. canım benim etli butlu.
  • programına, benim de aşırı sempatik bulduğum italyan aşçı claudio chinali’yi konuk almış idilciğim. napoli usulü gnocchi hazırlıyorlar. haşlama suyuna kalın tuz ekliyor şefimiz bizim idil kızımız hemen ordan `suyun aslında deniz suyu kadar tuzlu olması gerekiyor değil mi?` diye sordu ahaha he aq kör edecek kadar olması gerekiyor. bir şey bilmediğini neden bu kadar belli edip kendini rezil ediyorsun idil hanım. samimi olan canım claudio ‘ yok canım o kadar tuzlu olursa tansiyon fırlar’ demesiyle kahkahalarıma yenisi eklendi. idil beni hiç şaşırtmamaya devam ediyorsun.

tanım: aşçılıkla uzaktan yakından alakası olmayan kadın kişisi.
  • bugün itibariyle 35 olmuş dünyalar güzeli kişi.
    sağlık ve mutluluk diliyoruz.
  • neden yemek programı yapar anlamış değilim.

bıçak kullanamıyor, tava ceviremiyor. piyasada bu kadar şef varken bir milyona yakın takipçisi olması saçmalık.
  • az önce lüferi çorba mı yapsam diyen, ama lokanta sahibi tarafından lüferi çorbayla harcama diye karşılık verilen ünlü aşçı.

lüferi çorba yapacaktı be kadın.
  • çok cici çok şeker konuşuyor ama son 1 yılda 10 yıl yıpranmış gibi yüzünde ne yazık ki bir ifade var.
hesabın var mı? giriş yap