• ea sportsun bilimum xx bilmemkac serisi spor oyunlarinin slogani..eger oyundaysa, oyundadir gibi bi turkce cevirisinin mantiksizligi a$ikardir.anlami konusunda da ce$itli (bkz: spekulasyon)lar vardir (bkz: yurdum insani) arasinda..nacizane fikrim,bi$ey o sporda varsa bizimde oyunumuzda var abi demektir..yani,fippolda ofsayt var fifada da var..baskette shaq oneal var nbade de var.hokeyde paq(pak?) var nhlde var gibi ornekler cogaltilabilir..tabi bu teorem yanli$ da olabilir.(bkz: ne dedim ben)
  • genellikle yanlış anlaşılan veya hiç anlaşılmayan ea sports sloganıdır. burda söylenmek istenen şey eğer oyunun (misal futbol) gerçeğinde varsa, bizim yaptığımız oyunda da vardır. yani birinci "game" gerçekten dünyada oynanan spor, ikinci ise bu ea elemanlarının yaptığı oyun.
  • 97 senesinden beri ea sports un fifa serisini takip etmeme rağmen, anlamını bir türlü çözemediğim garip slogan. e oyunun içindeyse oyunun içinde, ne olmuş yani?
  • "carsıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane" gibi bişeydir turkcesi.. zannımca...
  • her oyunun bir kuralı olduğunu ve bu kurallara riayet edilmesi gerektiğini, oyundaysanız canınızın yanabileceğini ve bunu göze almış olmanız gerektiğini, oyunda herşeyin olabileceğini ama bunu sadece bir oyun olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerektiğini ifade eden çok kapsamlı söz öbeği.

spor spor içindir;
    spor spor olsun diye yapılır;
    hah buldum: spor için spor...

sanat için sanat / toplum için sanat gibin...
hesabın var mı? giriş yap