• yarınki manşetlerde: marca'ya göre iker puyol'u, as gazetesine göre puyol iker'i sikiyordur
  • netflix, belgesele başladı bile.
  • kanzuk, nikimi değiştirebilir miyim ltfn cnm.
  • olm noluyo lan, puyol ve casillas nasıl lan!?? biri real madrid kaptanı, biri barcelona kaptanı nasıl amk aslhgjashaskhjsalhk
  • puyol'un ''hikayemizi anlatma zamanı geldi iker '' lafıyla el-classico kafamda farklı canlanıyor şu an
  • --- spoiler ---

bugün de yediğim yemeklerin tadını, çiçeklerin kokusunu alamadım. işte ben iker, gidiyorum.
    --- spoiler ---

sebebini bilmiyorum ama çok zor günlerden geçmekte olan (belki de tükenmişlik sendromu yaşıyordur bilmiyorum), tarihe adını altın harflerle yazdırmış, dünyanın gelmiş geçmiş en yetenekli ve en başarılı kalecilerinden.

bizimle birlikte büyüyen bir isim iker casillas. tabir yerindeyse çocukluğunu biliriz. bodo illgner'in sakatlığıyla henüz 18 yaşında bıyıkları terlememiş bir gençken kaleye geçme fırsatını yakalayıp real madrid efsanesi olduğu günleri dün gibi hatırlıyorum. daha sonra milli takımda santiago canizares'in sakatlığıyla orada da formayı kapmış ve ispanya milli futbol takımı'nın da efsanelerinden biri olmuştur.

dünyada eline geçen fırsatları en iyi kullanan isimler sıralaması yapılsa eğer ilk 3 kişi arasına girer sanırım.

1000+ resmi maçla dünyada en çok oynayan futbolculardan da biridir ayrıca.

real madrid ile;

5 la liga şampiyonluğu.
    3 uefa şampiyonlar ligi şampiyonluğu.
    2 copa del rey şampiyonluğu.
    4 ispanya süper kupası şampiyonluğu.
    2 uefa süper kupası şampiyonluğu.
    2 kıtalararası kupa şampiyonluğu.
    1 fifa kulüpler dünya kupası şampiyonluğu.

porto ile;

1 primeira liga şampiyonluğu.
    2 portekiz süper kupası şampiyonluğu.

ispanya milli futbol takımı ile;

2 avrupa şampiyonası şampiyonluğu (2008, 2012)
    1 fifa dünya kupası şampiyonluğu (2010)
    1 u16 avrupa şampiyonası şampiyonluğu (1997)
    1 u20 fifa dünya kupası şampiyonluğu (1999)

ile birlikte sayısız derece, sayısız bireysel ödül kazanmış. geriye dönüp baktığımızda sadece futbol dünyasının değil bütün meslek grupları baz alınsa bile dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı kariyerlerinden birini görüyoruz lakin şimdi gelinen noktaya bakıyorum henüz 40 yaşında olmasına rağmen sıkıntı büyük görünüyor. basit bir yorum olacak belki ama iker casillas gibi bir adama bunu yapan hayat, bize neler yapmaz?

bu çok başarılı kariyerinin yanında elbette şanssız dönemleri de oldu. lionel messi'ye rakip olmak. kendi tarihinin en iyi fc barcelonasıyla aynı döneme denk gelmek. real madrid'teki son yıllarından birinde yedek kulübesine mahkum edilmek. yaşadığı kalp krizi. karısının kansere yakalanması. boşanma süreci gibi. en çok takımdan ayrıldıktan sonra real madrid'in 3 defa uefa şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşamasına üzülüyorum. orada olmayı kesinlikle hak ediyordu ama maalesef o dönem takımdan gönderildiği için o başarılara ortak olamadı.

neyse, umarım bir gün uyandığımda adını sol framede iker casillas (340) şeklinde görmem.
  • geçenlerde bir fotoğrafını gördüm bu arkadaşın...

uyumuyor muymuş neymiş. ben en son ''38 saattir uyumuyorum.'' dediğimde doktor hanım ''ben de 36 saattir uyumuyorum.'' demişti bana... ''siz, uyumadığınız için para kazanıyorsunuz en azından, ne kadar adil bir tutardır tartışılır ama öyle... ben ise kaybediyorum.'' demiştim. yani ilgi bile görmedi...

iki üstteki yazara katılmamak elde değil. bu adam kaç yıl çalıştı? de ki 23 yıl. önünde kaç yıl daha var? de ki 30 yıl. bundan 3 tane daha 30 yılı daha olsa hiçbir şey yapmadan rahatça yaşayacağı kadar parası vardır bu adamın... kıskandığımdan değil * ama öyle... hiçbir şey yapmasa bile milyonlarca seveni, takipçisi neyim vardır bunun. sen ben emekliliğimizi bile göremeden, geberip gideceğiz bu dünyadan.

onun sorunu para olmayabilir ama senin benim her zaman sorunumuz para olacak. o ağlasa binler ağlar birlikte ama sen ben ağladığımızda odamızda yalnız olacağız, hiç kimse buna şahit olmayacak. sie et yani...

ve aynen öyle. kendi haline yan!..

tanım editi: kaleci eskisi...

ekstra edit: hayır kardeşim her şey para bu hayatta... param yok diye yukarıda bahsettiğim doktor hanımefendiyle görüşebilmek için 9 saat bekledim. görüşme de 45 saniye sürdü (görevliye 1,5 dakika dememe rağmen.) 5000 tl param yok diye badanamı yapamıyorum. kredi çeksem boğazımdan kısacağım... 5000 bilemedin 6000 tl bak, size para mı ama bana para.
  • düşünsene volkan demirel gay olduğunu açıklıyor altına da felipe melo mention atıyor: “hikayemizi anlatmanın zamanı geldi volkan” ispanyollarda yaptığı etki buna benzer bir şeydir herhalde.
  • 10 aralık 2011 real madrid barcelona maçının son dakikalarında barcelona atağını savuşturduktan sonra degajı atarken ettiği küfürler muhtemelen "sizin oynayacağınız topu sikeyim lan ben" gibi birşeydi. devamında da topu valdes'e degajladı zaten.
  • ulen adam şampiyon oluyor, 10 numara cillop gibi manitası sara carbonero'yu öpüyor.. bizimkiler şampiyon olsa, roportaja gelecek insan nihayetinde "ömer güvenç" olacak, şimdi elinizi vicdanınıza koyup söyleyin, casillas şampiyon olmasın da, ömerle roportaj yapacak arda mi, tuncay mı şampiyon olsun?
hesabın var mı? giriş yap