• fatih altaylı'nın sunduğu 26 kasım 2017 tarihli teke tek programında vuku bulan olaydır. aşağıda linki verdim. sözünün kesilmesine celallenen ortaylı'nın yükselttiği sesi 25:52 gibi duyulabilir.

https://youtu.be/9nak38epl2c?t=25m49s
  • bagirma degilde 'sozumu kesme bir bitireyim' serzenisi. yerinde olmus ama kendiside soz kesmeyi sever. ilber ortayli>celal sengor benim nazarimda.
  • bağırma değil kreşendodur
  • samimiyettendir. bi sus amk. gibi bir şey yani.
  • alta girmek üste çıkma tatavasını bir kenara bırakalım, hangi insan sözü pat diye kesilse kızar, ani verilmiş bir tepki,ayrıca başlık yanlış bağırmıyor,denildiği gibi bi lafımı bitireyim de sonra konuşun tarzı bir sitemdir,uzatmaya gerek yok.
  • şaka ile karışık cümleyi tamamlama hamlesidir. birbirlerine bağıracaklarını sanmam.

ikisi de son derece kültürlü, saygılı, olgun ve entelektüel insanlar. birbirlerine saygısızlık yapmazlar. hiç sanmam.

yobaz çomar tayfa celal şengör'ü ekranlarda görmek istemediği için provakasyon yapıyorlar.

onun bunun çocukları celal şengör videoları yayınlayan youtube kanallarını da flaglayıp kapattırıyorlar. habertürk'ün offical channel'ına güç yetiremedikleri için ona bir şey yapamıyorlar. yoksa çoktan kapattırırlardı.
  • ikiside büyük eser. eserdir diyorum anlayan başını sallasın.
  • celalci olduğum için kınadığım olay. sosyal bilimciler masal anlatınca kendilerini bilim adamı sanıyor.
  • programı canlı izlemiştim. birkaç dakika öncesinde celal şengör'ün bülent ecevit için "çok cahil bir adamdı" demesi ilber hoca'yı sinirlendirmiş olacak ki kızgınlığı alakasız bir yerde ses yükselmesi olarak ortaya çıktı. o bağırmanın altında yatan mesaj "biraz sus artık, aykırı olacam diye abuk subuk konuşup duruyosun zaten" olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap