• allodoksafobi: başkalarının düşüncelerinden korkma, farklı kanaat korkusu.
    ambigufobi: yanlış anlaşılma korkusu.
    atikifobi: başarısızlık korkusu.
    bibliofobi: kitap korkusu.
    desidofobi: karar verme korkusu.
    dikefobi: adalet korkusu.
    filofobi: sevme korkusu.
    gnosiofobi: bilgi korkusu.
    grafofobi: yazma veya yazılı kelime korkusu.
    kainofobi: yenilik korkusu.
    metrofobi: şiir korkusu veya nefreti.
    paksofobi: barış korkusu.
    ablutofobi: yıkanma korkusu.
    afefobi: dokunma ya da dokunulma korkusu.
    ambulofobi: yürüme korkusu.
    amomaksiafobi: arabada sevişme korkusu.
    barofobi: yerçekimi korkusu.
    aperiofobi: sonsuzluk korkusu.
    aserofobi: ekşi korkusu.
    ginefobi: kadın korkusu.
    kalliginefobi: güzel kadın korkusu.
    kerofobi: neşe korkusu.
    optofobi: gözlerini açma korkusu.
    otodisomofobi: kötü kokma korkusu.
    selenofobi: ay korkusu.
  • (bkz: kelebek fobisi)
    rengarenk, şirin, narin hayvanlar ancak kelebek görünce kanım donuyor benim. korkudan çığlık bile atamıyorum, şok geçiriyorum resmen. hareketsizce kalıyorum öyle. yazın odama kelebek girdi diye 1 hafta yatamamıştım yatağımda. hele bir de koluma, orama burama kondu mu anında tüylerim diken diken oluyor, büyüyüp beni yiyecekmiş gibi geliyor, canavarmış gibi geliyor. son derece saçma ve ilginç bir korku.
  • inşaat makineleri fobisi. hatta türlü büyük makineler. demir yığınları, her an canlanabilecekmişcesine ürkütücü çalışan aletler. benim cüssemden küçük olduğu sürece sorun yok. küçükken mikserden, elektrikli süpürgeden de aklım çıkardı mesela. şimdi geçti, diğerleri devam ediyor.

not: araba da kullanamıyorum. bir makineye/alete insanın yön verdiği düşüncesi (insanın kendisinden büyükse) çok rahatsız ediyor.
  • birisinin yanında kulağımı karıştırmak. kalem veya kürdan gibi sivri materyalleri kulağıma soktuğumda yanımda birisi olunca çok korkarım. sanki birisi gelip elime vuracak gibi geliyor. düşüncesi bile irkiltmeye yetiyor. abooov.
  • balık fobisi. (bkz: ihtiyofobi) küçüklüğümden beri bir çok balık türü bana soğuk ve korkutucu geliyor nedense.
  • bugün garip bir korkumun olduğunu farkettim, adı var mı bilmiyorum, bulamadım. telefonum çaldı, bir baktım 'bilinmeyen numara' yazıyor. kalbim fena halde atmaya başladı, bir üzüntü bir karamsarlık kapladı içimi. heyecanlandım, elim falan titremeye başladı. açtım ama ses vermedim, o da vermedi. dördüncü arayışında ses ettim ama bilinmeyen şahıs yüzüme kapattı. (yüzsüz pislik, terbiyesiz, özgüven yoksunu mahlukat!)
    neyse işte sanırım bende 'gizli numaradan aranma fobisi' var.
  • turnikeden geçme fobim var.
  • alaturka tuvaletlere oturduğumda , delikten bi farenin çıkıp kıçımı ısırması korkusu.
  • cocukken yastiklardaki yün pamuktan korkuyordum, yun pamuk gorunce cıglıgı basardim,cunku bocek zannediyordum
hesabın var mı? giriş yap