• http://www.unisbul.com/…im muhendisi ariyoruz-19574

"ofiste tüm macintosh ve bilumum apple cihazlarını gördüğünde “bombadır” diye makineleri karakola teslim etmeyecek"
  • gordium termal tarafından verilmiş, sözüm ona iş ilanlarından bir tanesi buna örnek teşkil ediyor.
    linkini de vereyim, tam olsun:

gordium termal iş ilanı

adamların reklamını da yapmış gibi olduk ya, neyse...
    "böyle iş ilanı olur mu la?" mesajını vermek için, iş ilanına başvuruda bulundum.
    secretcv'yi kullananlar bilir, ön yazıda bulunabilmek için iş başvurusu şart.
    ön yazımı da ekleyeyim şuraya:
    "başvurumu dikkate almayın, zira tek bir soru sormak için bu başvuruda bulunuyorum. siz de hak verirsiniz ki, başvuru yapmadan ön yazıda bulunmak mümkün değil.
    öncelikle "istenen yetenek ve uzmanlık"lar kısmı gözüme ilişti; yaratıcı bir fikir işin açıkçası, beğendim. hal böyle olunca, "iş açıklaması" kısmına bakmadan da edemedim. işte bu noktadan sonra tüm düşüncem değişti. o yaratıcı cümlelerden eser yok, çünkü, bir çeşit pazarlama tekniğiyle eleman aranıyordu. okurken gülmeden edemedim, ne yalan söyleyeyim. garantisini verdiğiniz şu hede hedeler var ya, yazımın başında belirttiğim sorum da o "hede hedeler"le ilgili.
    "kimi kandırıyorsunuz la siz?"

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • şöyle bir örneğe sahip ilanlardır:

https://www.kariyer.net/…d-sti-satis-mimari-2082614

aranan özelliklerin yarısı şöyle:
    ...tercihen mimar-iç mimar-inşaat mühendisi veya ahşap dekorasyon mezunu,
    ...satış konusunda tecrübeli ,
    ...netsis ve ön muhasebe bilgisine sahip,
    ...birden fazla görevi eş zamanlı üstlenebilen,
    ...yoğun çalışma temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, takipçi, sonuç odaklı,
    ...güler yüzlü, insan ilişkileri, koordinasyon, takip ve temsil yeteneği kuvvetli
    .
    .
    bu da benden olsun:
    ...gerektiğinde araba, uçak, katır vb. taşıma araçlarına dönüşerek firmaya lojistik destek sağlayabilen.
  • vergi denetçisi için aranan nitelikler kısmında; " aktif araç kullanabilen ( manuel )..."

o kadar vasıflı adamı buldun da bir otomatik vitesli araba veremedin mi diyorum. gerçi araç kiraları cep yakıyor biliyorum .
hesabın var mı? giriş yap