şükela:  tümü | bugün
 • istanbul teknik universitesi cevre muhendisligi bolumu ogretim uyesi. 1948 yılıda kars'ta doğdu. 1971 yılında yıldız teknik üniversitesi kimya mühendisliği bölümü'nde lisans, 1978'de marmara üniversitesi'nde işletme masteri, 1982'de istanbul teknik üniversitesi çevre mühendisliği bölümü'nde yüksek lisans, 1986 'da ise aynı bölümde doktora eğitimini tamamladı. ingilizce biliyor. evli ve bir çocuk babası. arastirma konulari: çevre kimyası, endüstriyel kirlenme kontrolü, zararlı atıklar, çevre yönetim sistemleri.
  (bkz: google)
 • fenomen. unlu sozleri arasinda o muhtesem ingilizcesiyle hafizalarimiza giren 'after my lecture, you can happy; but you are in my lecture, so you have to happy now' da bulunmaktadir..

  happy'yi bir fiil olarak kullanip ingiliz diline kazandirmasindan dolayi gurur duyuyoruz.
 • ekurisi derin orhon ile birlikte itu rektorlugu icin adayligini koymus kisi.
 • dünya tatlısı bir adam bu dönem açılan mühendislik etiği dersinde bizimle bir dönem geçirecek hoca. ilginç projeler vereceği ve dönemin çok enteresan geçeceğini düşündürten sayın şahsiyet.
 • sık sık itudeki en iyi hoca olduğunu söylemekten geri kalmayan değerli öğretim gorevlisi...

  dönem sonunda gelen edit: hoca iddialarında sonuna kadar haklıdır; zira ilhan talınlı itu'nun en iyi hocasıdır...
 • ilhan talınlı ile ilgili olarak kayıtlara geçmesini istediğim iki nokta var:

  i) her dersinde bir şekilde punduna getirip bir yerlerden öğrendiği "dilution is not a solution for pollution" cümlesini söylemesi... kafiyeli olduğu kadar doğru, doğru olduğu kadar kafiyeli bu sözü aradan yıllar geçmesine rağmen unutabilmiş değilim

  ii) her derste mutlaka bir şeylere (örneğin: galatasaray'a, bergama'da siyanürlü altın çıkarılmasına, bizlere) sinirlenip, sövüp, rahatlayıp bir sigara yakmasıdır. ilk dersinde hocanın bu hareketine çok sevinen ve sigaralamıza davranan bizler ilhan hoca tarafından derhal durdurulmuş ve sövülmüşüzdür.
 • derslere ara verirken "şimdi bir sigarrr molası verelim" ve yüzde sekseni diyim ingilizce bilmeyen sınıfa ünlü sözü "dilution is not a solution for pollution"la arıtımın esasını öğreten, çevre kimyası derslerinden birinde "kimya özel bir meleke gerektirir" sözünün de sahibi* hocamız. şık giyinir bi de.
 • dersinde yapılan sunumlarda lacivert sarı renklerde fon seçilen, dilution is not a solution for pollution sözü ile hatırlanan, itü çevre mühendisliği bölümü güzide hocalarından.
  fenerbahçe taraftarı.
 • an itibariyle tv 8'de muhallebi kralı'nda su-çevre politikaları hakkında konuşan hocamız.
  sesi ayrıca şiire de çok yatkındır.