• fifa 98 oynamaya çalışırken exit to windows seçeneği ile oyundan çıkmaya korkmak. çünkü eğer o seçilirse, renkli dünya oteli olan windows'a bir şey olacak ve canım futbol oyunundan mahrum kalacağım korkusu yaşamam, kocaman bir kabus olmuştu. devasa red house ile to ekini keşfettim.
  • amiga'da x-copy pro'da gereksiz yere disket kopyalayıp yeşil o'larla dolan kutucukları mal gibi izlemek. çok önemli bir bok oluyormuş gibi geliyordu.
  • bilgisayara format atılması gerektiğinde teknik servise monitörüyle beraber götürmek. format atmayı öğrendikten sonra üşenmeyip microsoft lisans sözleşmesini baştan sona okumak.

yillar sonra gelen edit: tüm lise hayatım boyunca arkadaşlarım benimle monitörü de kasa ile birlikte taşıdım diye dalga gecti. lisans sözleşmesi ise tüy dikti. şimdi ise hayatın bir cilvesi olacak ki yazilimci oldum...
  • sene 98. yaşım 10.

dayım bilgisayar kullanmayı öğretiyor. çıkan pencerede ''evet'' butonuna tıklamam gerekiyor. dayım ''evet'' dememi istiyor benden. evet' e tıklamak yerine, sözlü olarak ''evet'' diyorum.

dayımın hunharca kahkahalarından sonra bilgisayarlara küsmüştüm uzunca bir süre.
  • internet bağlantısı olmayan bir bilgisayarda web sitesi açmaya çalışmak.
    daha da acısı sorunu adresin başına "https://" yazmamamdan ve daha sonra da sürekli yanlış yazdığımdan kaynakladığını sanmak.
  • 90'ların sonunda bilgisayar görmüş 11 yaşındaki çocuk için: oyun bitince oyundan bile çıkmadan kasanın önündeki düğmeye basmak ve bilgisayarın kapanmadığını görünce fişten çekmek. şüphesiz bu kategorinin en popüler mallığı ise windows klasörünü silmektir. şahsen benim hdd 1.2 gb olduğu için, windows'un 500 mb yer kaplaması kanıma dokunmuştu.
  • 99 yılında bizim bilgisayarcı elemana bir kutu verbatim diskete (10'luydu sanırım), çıplak kadın fotoğrafı attırmak. 1.44 mb.x10=14.4 mb. erotik foto. yüzlerce .jpeg bildiğin, .gif falan hak getire zaten o yıllarda. mallık tarafı, bu işe o haftaki harçlığımın hepsini yatırmak. ama o yıllarda bildiğin mal bulmuş mağribi gibi sevinmiştim lan şimdi düşününce...

tövbe estağfurullah kandil günü şimdi...
  • ilk bilgisayarım amigada pek mallık yaptığımı hatırlamıyorum ancak ikincisi olan 95 model 133 mhz 8 mb ram 1.2 gb hdd windows 95 pc imde abuk subuk gereksiz pislikler yer kaplıyor bilgiayarı yavaşlatıyor diye c deki sistem dosyalarını silmek sonra bilgisayarın boot yapmaması sonra dosa girip disketle sistem dosyalarını arkadaşın bilgisayarından kopyalamak.
  • commodore 64'le müthiş programlar! yazmak. bi tanesi şuydu;

run

isim giriniz: pronominal (return'a basılır)

p
    pr
    pro
    pron
    prono
    pronom
    pronomi
    pronomin
    pronomina
    pronominal
    pronomina
    pronomin
    pronomi
    pronom
    prono
    pron
    pro
    pr
    p

evet, sonra microsoft'tan teklif geldi buraya gelip bizim ismimizi de öyle yazdırabilir misiniz diye ama ortaokul eğitimimi yarıda bırakamazdım.
  • dos rd komutunun öğrenilmesi ile başlar bu mallıklar
hesabın var mı? giriş yap