• marshall eriksenn'dir..
  • benimdir. ilk sevgilim 7 sene beraberlik 5 yildirda evliyiz. gerekirse kurufasulyeyi beanburger yapar veririm ben ona.
  • sanırsam şurada bir entrysine dahi rastlayamayacağımız insandır. belki de mutlu olmakla o kadar meşguldür.
  • 10 yaşında bir çocuk tarafından "ilk sevgiliyle evlenilir mi, aptal mısınız siz? sorusuyla aşağılanan insanlardandır. evet bana ve anasına dedi bunu.
  • bu benim.
    ve bu başlıkta yazılanların hepsine gülüyorum.
  • abimdir. 17 yaşında tanıştılar, türlü nedenlerden ayrılıp, 10 yıl sonra tekrar birbirlerini bulup evlendiler. "sen ilktin, son ol istiyorum." sözleriyle tavlamıştır yenge hanımı. çılgın.
  • eşi şanslı olan insan. bu eş eski sevgili yaralarını yaşamak zorunda kalmaz.
  • annemle babam. 36 sene olmuş evlilikleri, halen daha birbirlerinden başkasını tanımazlar. oluyormuş demek ki böyle.
  • aynı zamanda en iyi arkadaşıyla evlenmiş olan insandır. çocuk denecek yaşta tanıştıkları için gözlerinin içine bakarak ne demek istediklerini anlar bu insanlar. sanılanın aksine bu durum sıkıcı bir hal almaz. aksine dünyanın şanslı çiftlerindendir.

-yaşı geldiği için, geçmişteki yaraları kapatmak için, çocuk sahibi olmak için sevişip evlenmezler. (ilk sevgilisiyle evlenmeyen herkesin bu söylediğim sebeplerden evlendiği sonucuna varılmasın. demek istediğim ilk sevgilisiyle evlenenlerin böyle bir evlilik yapmış olmaları söz konusu değildir.)

-kıyaslama durumları olmaz. karşısındakini yanlışları ve doğrularıyla olduğu gibi kabul edebilirler. fikir ayrılıkları yaşansa bile çabuk tatlıya bağlanabilir. çünkü birlikte büyürlerken aynı zamanda birbirlerinin huylarını kendilerine huy edinmişlerdir farkında olmadan.

-geçmişe yönelik pişmanlıkları olmaz. başka insanları sanılanın aksine merak edip arzulamazlar. zaten öyle olsaydı evlenmiş olmazlardı. alışkanlık ne kadar güçlü bir olgu olursa olsun iş evliliğe gelince kaç senelik ilişkilerin heba olup gittiğini biliriz bu yolda.

-hayatlarına dair özel olan hiçbir anıyı yakmak, yırtıp atmak, hafızalarından çıkarmaya çalışmak durumunda kalmazlar.

babam 4 senelik ciddi bir ilişkinin bitimi sonucunda annemle evlenmiş. annem babamın eski sevgilisine çok benzediğini söyler. hatta babamın babaanneme olan kızgınlığı (babaannem o kızla evlenmesine izin vermemiş.) yüzünden inadına annemi görüp ısrarla istediğini, evlendikten sonra sevmeye başladığını iddia eder. babaanneme çok kızdığında hala ilk dediği şey benim hayatımı sen mahvettin olur. kız, ayrıldıktan sonra babama bir kaset yollamış. ajda pekkan' ın ya sonra şarkısı varmış içinde. rakı sofrası kurup hafif çakırkeyf olduğunda, annem de yanımızda değilken, mahçup delikanlı gibi, arkadaşıyla dertleşir gibi arada anlatmıştı bana hikayesini. özcan deniz'in ya sonra filmi geldiğinde, tek başına hiç sinemaya gitmemiş olan babam o filme gitmişti.

ilk sevgilinin babamda açtığı yara derin olmuş. bu tabi ki uç örnek. herkes bunu yıllarca bu şekilde yaşayacak değil. ama ben ilk sevgilimle evlenerek bunu da gördüm. babamdaki etkilerine bakarak diğerini de. herkes içinde farklı yaşar duygularını. ama şu bir gerçek ki eski sevgililer unutulmuyormuş. ilk sevgiliyle evlenmek de kötü bir şey değilmiş.

(bkz: eski sevgili)
  • ozendigim insandir. herhangi bir muhafazakar dusunceyle degil, tamamen ergen romantizmi icinde inandigim degerler sebebiyle imrenirim boyle insanlara. dusunsenize, kalbiniz hic gercek anlamda kirilmamis, hic terkedilmemissiniz, onu baskasiyla gorup tahammul etmek bir de ustune olgun olgun insanlara aciklama yapmak zorunda kalmamissiniz, eline degdiginizde kalbiniz duracak sandiginiz birinin yan masaniza oturmasindan tiksinir hale gelmemissiniz... o nasil bir mutluluk, o nasil bir akil ve enerji temizligidir...
    (bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
    tabi hayatta her sey olabilir, umarim yanlis bir secim yapmamis ve pisman olmayacak insandir.
hesabın var mı? giriş yap