• taşıdığı soyadının aksine para teorileri ve politikaları üzerine tuğla gibi kitaplar yazmış olan ve genç dimağları kitaplarında kullandığı formüllerle derdest eden uludağ üniversitesi hocasıdır.
    soyadının baskısı altında ezik bir çocukluk geçirdiğini sanıyorum.
  • sordugu sorularin altina , bu sorunun cozumu daha bulunanammastir, arastirma safhasindadir yazip insani kil eden, su an galatasaray un. de ve yeditepe un. lerinde ders veren, uludag un. iktisat prof udur, yuzu yumusak olmasina ragmen kan kusturabilir, gozlugunun ustunden bakarak sevimli gorunmeye calisir aldanmayin,
  • 1943 yılında kütahya da doğdu.
    1972 yılında "l'inflation en turquie" teziyle doktor ünvanını almıştır.
    1975 yılında "dayanıklı tüketim malları tüketim analizi" teziyle doçent ünvanını almıştır.
    1980 yılında "uluslararası para sistemi" akademik çalışmasıyla profesör ünvanını almıştır.
    halen uludağ üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi'nde akademik çalışmalarına devam etmektedir.
    kitapları bir çok üniversitede okutulan ender profesörlerden biridir..
  • bogaziçi üniversitesinde okutulan intermediate macro ekonomics kitabının bazı unitelerini aynen kopyalayıp kitap yazdım diyen beleşçi profesör.`
  • merkez bankasi da bi goreve getirildi ama ne idi unuttum,
  • modern ansiklopedik ekonomi sözlüğü yazmış bir nevi suser.
  • uludağ üniversitesinden ayrılıp merkez bankası yönetim kurulunda göreve başlayan türkiye' nin sayılı iktisatçılarından. hatırladığım kadarıyla kendisi koyu bir monetarist olup aynı zamanda koyu bir fenerbahçe taraftarıydı. monetarizm ve fenerbahçe arasındaki kolerasyon vize, final dönemlerinde fenerbahçe' nin başarısı ile ilişkili olarak kendini acımasızca hissettirir, öğrencilerin merhamet ! merhamet ! çığlıkları arasında kaybolurdu.
  • yazdigi makro ekonomi kitabi, gregory mankiw'in "macro economics" adli kitabinin birebir tercumesi olup, icerdigi ornekler de dahil olmak uzere hersey bu kitaptan alinmistir.

kitap yazarken alinti veya tercume yapmak dogaldir. ama tum eseri oldugu gibi tercume edip kopyalamak, ayiptir gunahtir. o kitabin yazari olarak kapagina sadece kendi adini yazmak daha da buyuk ayip ve gunahtir.

herhalde simdi de merkez bankasinda, alan greenspan'in rapor ve dusuncelerini tercume ediyordur.
  • merkez bankasının en yüksek karar organı olan banka meclisinin 6 üyesinden birisidir.
  • soyadi ilgi ceken iktisatci. iki aciklama getirilebilir; ilk olarak soyadina dayanarak adamin bu isten pek anlamadigi dusunulup itibar edilmez; veya parasizlik icinde buyuyen bu adamin tek caresinin iktisattan anlamak oldugu goz onune alinip adama guvenilebilir.
    (bkz: sacmalamak)
hesabın var mı? giriş yap