• arap sikini ağızlarından düşürmeyenlerin son icraatı.
    ne dil varmış kardeş sizde doymadınız yüzyıllardır.
  • suriyelilere vatandaşlık verip topluma entegre etmek tepki görünce, toplumu suriyelilere entegre etmeye karar verilerek yapılmış uygulama.
  • o kadar üzülecek bi durum yok ya, yılda 40.000 tl'yi gözden çıkarırsanız çocuğunuzu zorunlu seçmeli arapça'dan da, 10 yaşındaki sıra arkadaşı ravzanur'un erkeklerin yanında oturmamaları gerektiği konusundaki düşüncelerinden de, sınıfta 5 tane suriyeli kaynaştırma öğrencisi olduğu için dersin yavaşlamasından ve yıllık programın yetişmemesinden de uzak tutabilirsiniz, sadece 40.000 tl!
    aaa ama sen 3. kez kpss'ye hazırlanıyordun di mi çünkü sınavsız kadro yoktu? toki de sana öyle beleşe gel yerleş demiyor 300.000 tl'den kapı açıyordu? neyse, boşver ya.
  • sorun arapca degil ilkokul 2.siniflara dindar nesil yetistirmek icin zorla (zorunlu secmeli) ders konmasidir.

yoksa ben kurtce, zazaca, arapca, lazca gibi bu ulkenin insanlarinin yerelde konustugu dillerin isteyene okulda ogretilmesini destekliyorum. veyahut ileride tarih-din gibi konularda universite egitimi alacak olanlar icin de faydali olabilir arapca dersi. ama burda bir art niyet var.

ilkokul 2 ne amina koyayim? hadi tamam dedik buna. ingilizce anasinifinda bile ogretiliyor. ama bu dersi hazirlayan kim? dil ogretimi genel mudurlugu mu? hayir, din öğretimi genel müdürlüğü. sen kim skim bir mudurluksun ya? senin ilkokul 2lerle ne munasebetin olabilir laik bir ulkede?
  • bir kere öncelikle şu "seçmeli" ifadesini oradan kaldıralım. türkiye'de teorik olarak seçmeli olan dersler asla ve asla seçmeli değildir. okul idarelerinin "yeterli öğretmen yok, bu ders açılmayacak. onun yerine şunu seçin" dediği ve şunu ifadesinin yerine iktidarın istediği derslerin geldiği bilinen bir gerçek. çeşitli din derslerinin seçmeli bahanesiyle öğrencilere dayatıldığının yıllardır tanığıyım.

ikincisi; madem ortada bir dil eğitimi var, neden içerik din öğretimi genel müdürlüğü tarafından hazırlanıyor? zorunlu din dersi bile defalarca aihm tarafından mahkum edilmişken, seçmeli adı altında yeni din derslerinin sunulması ne hukukla ne pedagojiyle ne evrensel insan haklarıyla açıklanabilir.

üçüncüsü; açık ve net ilan ediyorum ki doğacak çocuğum bu dersi ve bilumum din derslerini almayacak.
  • "... gündem sürekli saçma sapan konularla meşgul edilmeliydi. ancak bu şekilde her gün beşer beşer gelen şehit haberleri arka planda kalabilirdi."
    şeriat günlükleri, ekim 2019
  • seçmeli mi bilmem ama gerçekleşen hede. http://haber.sol.org.tr/…pca-dersi-getiriyor-161653

ingilizceyi o kadar harika öğrettiler ki okullarda, arapçamız eksik kalmasın.

şu muhteşem din tüccarı kafalı arkadaşlara suriye civarında bir yer kurun, öğrensinler arapçalarını da, akşama kadar sorsunlar götüme su kaçtı orucum bozuldu mu, çoluk çocuk bana helal mi?
  • tek eksiğimiz de giderildiğine göre artık muasır medeniyetlerin seviyesine çıkabiliriz. kork bizden avrupa.

haberin kaynağı
  • bari çocukları rahat bırakın ulan, nedir bu çocuklardan istediğiniz, nedir ulan sizin derdiniz? sekiz yaşında evlendirmeye, çocuk gelinlere ses çıkarmazsınız, onlarca çocuğa tecavüz edene-çanak tutanlara ses çıkarmazsınız, örtünmeye-kapanmaya çocukken başlansın istersiniz, kimsesiz çocuk yurtlarındaki tacize-tecavüze ses çıkarmazsınız, nedir bu çocuklarla alıp veremediğiniz ulan, nedir. eğitim sitemini tamamen değiştirdiğiniz yetmiyor bir de arapça mı öğreteceksiniz çocuklarımıza? arap mıyız ulan biz sikikler, arap mıyız biz? burası arabistan mı, arabistan'a mı bağlı bu ülke? rahat bırakın bari çocuklarımızı, rahat bırakın arap sevicileri, ra-hat bı-ra-kın. çocuğunun, çocuklarının geleceğini düşünen aklı başında anne babaları ikinci bir gezi bile kesmez, hayatı zindan ederler size.
hesabın var mı? giriş yap