• saray'da yaşayan akp'li siyasetçi recep t. erdoğan'ın sözüdür.

cümlesinin tam hali şöyle;
    - "chp, belediyelerinde 15 bin kişiyi işten çıkartıp terörle bağlantılı 45 bin kişi aldı. utanmadan bana mektup gönderiyor, böyle bir şey yok diye?"

kaynak

imamoğlu’ndan erdoğan’a yanıt gelmişti: yanlış yerden bilgi alıyor ve aldatılıyor
    ibb başkanı ekrem imamoğlu, cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı erdoğan'ın, "15 bin kişiyi işten çıkardı. çoğu kim, ne olduğu belli olmayan, bir kısmı terör örgütleriyle iltisaklı çıkan 45 bin kişiyi belediyeye doldurdular " sözlerine yanıt vererek, "yanlış yerden bilgi alıyor ve aldatılıyor. istanbul büyükşehir belediyesi'nin işe aldığı insan sayısı 21 bin 179." dedi.

edit: kaynak

edit: içişleri bakanlığı'ndan dün cumhurbaşkanının rakamları ile ilgisi olmayan açıklama geldi. içişleri bakanlığı bu sayının 500 civarı olduğunu açıkladı.
    (bkz: 26 aralık 2021 içişleri bakanlığı tweeti)

önce 55 bin dediler sonra 45 bine düştüler, 35 bin 25 bin derken şu anda 500'lere kadar gerilediler.
  • haklı tabi, imamoğlu uganda'da bir şehrin belediye başkanı oldugu için utanmadan tc reisine mektup yollamış. aşırı kınadım ben de şimdi imamı. evet.
  • 800 bin oy farkını sindirememiş hala kıyamam.
  • seviyesini yerlerden kaldırmayan kişinin sözüdür.
  • kime gönderecekti ki? devletin başı ben miyim acaba? bana mı gönderse??? tuhaf bir durum…
  • kabahat imamoğlu'da.

ne diye ciddiye alıp mektup gönderirsin ki buna, işte böyle tepene çıkmaya çalışır. bunun gibisi ne anlar iyi niyetten.
  • oysa şöyle birinci sınıf kalitede pudra şekeri gönderse...hemen parti için dağıtımı falan... ne güzel olurdu.
  • marabaya bak dedirten hadise. sen kimsin de ağaya mektup yolluyon len deyyus! mektupta ne yazdıysa artık ağam eğlenememiş bu sefer.
  • mektup insan olmanın erdemi ile atılan adım.
    siyaset çamur çukuruna dönüşmüş durumda. oysa siyaset hangimiz halka daha iyi hizmet ederiz yarışıydı.
  • devletin kurumunda terörist çalıştığını bilmesine rağmen işlem yapmayan cumhurbaşkanı beyanı.
hesabın var mı? giriş yap