• (bkz: tıkış pıkış) ne amk ..
  • tramvay "tıkış pıkış" değildir, olsa olsa "sıkış tıkış" ya da "tıkış tıkış" olabilir.
  • istanbulda yaşayan her vatandaşın hergün yaşadığı durum.fazlası bile olabilir.ona takılmıyorsunuz da adamın reklam için yapmasına mı şaşırdınız aq?tamam yanlış,ama buyanlış her gün binlerce insan tarafından mecburen yapılıyor ona ne dersiniz sayın minnoş eleştiri grubu?
  • zaten yarından itibaren istanbul'un birçok ulaşım hattı bu şekilde olacak. bunda da belediyenin hiçbir suçu yoktur çünkü tüm araçları tam kapasite çalışmaktadır. birkaç hafta tam kapanmayı beceremeyenler ile evde home ofis çalıştığı zaman kendisinden para çalındığı gibi hisseden özel şirket sahipleri bunun sorumlusudur.
  • çine tren yolluyoruz diye kurallara göre uygun olan gece saatlerinde değil de şov yapabilmek için gün içinde tren yollayıp. bu gerekçeyle 8-9 seferin aksamasına sebep olan haliyle insanların duraklarda, araçların içinde "tıkıs-pıkıs"(başlıktaki hali) sefer yapmasına sebep olanların beğenmediği sefer.

vatandaş her gün böyle gidiyor sesinizi çıkarmıyorsunuz şimdi mi aklınıza geldi?

sanıyorum internetçi abinin burada bile "toplu taşımada internet" meselesini gündeme getirerek güldürdüğü sürüştür.
  • bordo kaşe kabanı ve bordo şalı içine girdiği lacivert gömleği ile vartolu sadettin karakterine selam gönderdiği sürüş.
    hakikaten leydis centilmenis bu kalabalık nedir yahu?
  • saçma sapan test sürüşüdür.

koca'nın 18 adamla asansöre binmesi ile aynı kafa işte. biz diyoruz ülkede siyasiler değil, sistem sorunlu. bakış açısı sorunlu.

burada koca'nın 18 adamla asansöre binmesine atar gider yapan tipler tepki vermeyecek mesela, bu sorunlu işte. imamoğluna oy veren biri olarak söylüyorum saçma test sürüşü. ben oy verdiğim adamı eleştiremeyeceksem, ne yapayım öyle demokrasiyi? getirin monarşiyi işimize bakalım.

edit: düzeltme.
  • tıkış pıkış ne amk yeni bir ikileme mi?
  • bir açılışa sahne olmanın yanında çeşitli olası diyaloglara gebe bir hadise, misal:

1- meraba ben tıkış tıkış
    2- ben de sıkış tepiş
    3- ben de tıkış pıtış

1 ve 2- ney? pıtış mı? puhahhahhah
    3- ayıboluyo ama aynı vasıftayız
  • başlığı açan arkadaşa katıldığım olaydır.

kınadığın işleri sende yaparsan kınadıklarından farkın kalmaz. hizmeti bizzat başkan anlatıp daha değerli hale getirmek istemiş olabilir. fakat bu işlemi, istanbul için en büyük tehdit denilen olayı körükleyecek şekilde yapmamalıydı. hatadır.
hesabın var mı? giriş yap