şükela:  tümü | bugün
 • mart basinda brugge'de cekimleri yapiliyordu da biz de yerel bir film sanip gulmustuk, acaba izleme sansimiz olur mu bu filmi diye. halbuki 2008'de gosterime girecek bir colin farrell, ralph fiennes filmiymis:

  http://www.imdb.com/title/tt0780536/
 • tiyatro oyunlarından tandıgımız martin mcdonagh oskar ödüllü kısa filmi six shooter'dan sonra çektiği ilk uzun metrajlı fimi.
  merakla bekliyoruz.
 • 17 ocak 2008'de sundance film festival'de izleyici karşısına film. türkiye'de vizyona girer mi şüpheli.
 • imdb oylarina gore 8.3 puan alip, en iyi komedi filmleri listesinde simdilik onaltinci sirada bulunmaktadir. simdilik dememin sebebi de, bu listelerde bulunan filmlerin kaderlerinin hic onceden belirlenememesinden....
 • brugge sehrinin butun guzelligini gozler onune gozunuzun icine sokmadan seren, gayet orijinal bir hikayenin cok guzel oyunculukla ve arada nefis esprilerle bezenilerek sunuldugu baya baya guzel bir film...
 • an itibari ile 3,434 oyla imdb top 250'ye girmiş.
 • sahane replikler, kaliteli oyunculuk, bruges, cüceler. çok komik ve aynı zamanda iç buruklugu yasatan, izlemesi gercekten müthiş keyifli film.
 • colin farrell, kendisinden fazla hoşlaşmasam da, bu leziz filmde ray karakterinin hakkını lordi bir şekilde verip, ''if i'd grown up on a farm and was retarded, bruges might impress me, but i didn't, so it doesn't." ve "you're a bunch of fuckin' elephants. " tarzı efsane repliklere imza atmaktan kaçınmamıştır.
 • "colin farrell colin farrell olalı en acayip işini nerede çıkarmıştı?" sorusunun net cevabı. colin esasen -bildiğimiz- aktörmüş de bunu bizden bilmem kaç filmdir saklıyormuş.

  öte yandan in bruges, son yılların en güzel kara filmlerinden. defalarca izlenilesi. farrell'e eşlik eden -ustası- brendan gleeson'ın performansı da göz kamaştırıcı.

  spoiler
  ----------------------------------------------------------
  "...and i really really hoped i wouldn't die."
  ----------------------------------------------------------

  spoiler
 • umulmadık derecede hüzünlü, derin, dolambaçlı, inişli çıkışlı bir filmdir. izlemeden önce hareketli bir komedi aksiyon filmi izleyeceğimi düşünüyordum. ters köşeye yatıran bir film oldu.

  karakterlerin dramını anlatırken aslında arka planda bruges (brüj) kentinin dramını anlatıyor hikaye. eski, güzel bir kent ama yalnız, umutsuz, karanlık ve soğuk bir şehir tasvirini ince ince beynimize sokuyor. tekinsiz bir yer aynı zamanda. filmin en kötü karakterinin en sevdiği şehir. filmin bir yerinde geçtiği gibi, rahatça cinayet işlenebilecek park köşelerinin tarif edildiği bir kent bruges (brüj).

  bütün oyuncular sonuna kadar başarılı. benim dikkatimi en çok , pansiyon sahibi bayanı canladıran thekla reuten ile amerikalı cüce rolündeki jordan prentice çekti.

  sonuç olarak mükemmel bir film.
hesabın var mı? giriş yap