• klişelerle dolu olsa da evde yalnız bir gece geçirirken tv'de insanın karşısına çıkınca süper hoş vakit geçirtme başarısına sahip film.
    nikah sahnesindeki şiirle ağlamayana taş diyoruz bu arada
  • uzun ancak çok keyifli bir film. fırlama kız kardeş, kız kardeşi ile zıt karakterli abla, yıllar sonra ortaya çıkan büyük anne hikayesi. çok neşeli,duygusal ve renkli bir film olmuş.
  • terms of endearment'a benzettim verdigi hissiyat acisindan, shirley maclaine degil bunun tek sebebi hem.
    sinemada izlesem cok keyif almazdim herhalde, ama evde yayilir, cayim ve abur cuburumla tikinirken izlemek icin super film. uzun evet ama "of bitse de gitsek" dedirtmiyor. ben sahsen kotu bir romantik komedi bekliyordum, olmadi -en iyi ihtimalle the holiday ayarinda bir sey, o acidan surpriz oldu.
  • sabah başladım izlemeye daha yeni bitirdim yemin ederim. ara verdim yemek yedim, ara verdim alışverişe gittim, ara verdim yürüyüşe çıktım... film bitmedi bir türlü.

gereğinden fazla uzun ama ilginç bir şekilde sevimli ve izlemeye değer bir film.
  • izlemesi oldukça keyifli bir cameron diaz filmi. salt romantik komedi diye değerlendirmek doğru olmaz, filmin dramatik yönü de vardı.
    daha önce de bahsedildiği gibi biraz uzun olmuş ama hadi ben yeni bir başlangıç yapayım hayatımda yapmadan önce de kafamı yormayacak yeni başlangıç filmi izleyeyim derseniz hemen buyrun.

2005 yapımı bu film geçen yıl kaybettiğimiz curtis hanson filmi. bu yönetmen de kimdi derseniz, diğer ünlü filmleri l.a. confidential ve 8 mile .

--- spoiler ---

ablasının hoşlandığı kişi ile yatan bi kız bu kadar sürede bu denli bir değişim gösteremez. ya da ciddi bir avukat olan biri aniden köpek koşturunca gülücükler saçamaz. tabi ki genel konuşulamaz insanlar üzerinde ama genel olarak film sona doğru aniden pembeleşmeye başlıyor.

peki film yüzde bir gülümseme bırakıyor mu?
    şahsen ben bu filmi annem, ben ve anneannem izledik ve annemin yüzünde hep bir gülümseme gördüm izlerken. annanem biraz aralarda uyudu ama (80 yaşında) yine de o da oldukça keyiflendi.

yani demek istediğim belki de filmde de olsa hayatın aniden pembeleşmesini görmeye ihtiyacımız vardır ya da gerçekten birilerinin değiştiğini görmek isteriz.
    belki empati yaptığımızdan belki de başka birini hayal ettiğimizden.

--- spoiler ---
  • google translate kullansaydık herhalde ayakkabında akrep var diye çevrilecektir
  • bu film aslinda sevgi sözcükleri" veya terms of endearment devamı niteliğinde ve o ilk filmi seyrederseniz ki çok keyifli ve dramı da bol bir filmdir ama akicidir, bu film daha güzel akar ve keyif verir.
    yaşlılar yurdu ayri sevimli.
  • bu film amerika'da gosterime girdiginde ulkemizde henuz dagitimi olmadigindan korsan piyasasina cok ilginc bir isim ile dusmustu. korsan tezgahlarinda "sihirli ayakkabilar" adiyla satilan filmi bir fantastik kurgu beklentisi ile alanlar hayal kirikligina ugramistir. korsan zihniyeti, ellerindeki mali bir sekilde satmak icin filmin adindaki mecaz anlamli ayakkabi kelimesi uzerinden bir gizem yaratip "sihirli ayakkabi olsun bu" diyerekten surmus ve basarisiz olmustur. film zaten bir kac ay sonra yerine olsam adi ile sinemelara gelmisti.

(bkz: türkçeye saçma çevrilmiş film isimleri)

ayni zihniyet brokeback mountain filmini ibne kovboylar, the one filmini ise matrix 2 diyerekten satisa sunum izleyici ile dalga gecmislerdir.
  • shirley maclaine, toni collette ve cameron diaz'ın başrolde olduğu, 2005 yapımı güzel film. adı ve afişi itibariyle iki kızkardeşin komedi unsurları ile çatışmalarının anlatılacağı bir film olduğunu anlıyorsunuz; bu bakımdan tereddüte neden olsa da aslında beklediğimden daha iyi bir film çıktı. hikayesi, işlenişi ve oyuncu performansları ile oldukça samimi ve sıcak bir film. cameron diaz rolüne çok iyi yakışmış ve hakkını da vermiş; shirley maclaine ise gerçekten usta bir oyuncu anneanne rolüne çok iyi uyum sağlamış.
    hoşça vakit geçirmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

https://www.planetdp.org/…le/in-her-shoes-dp20856#1
  • uzun zamandır gözüme kestirip muhtemelen beğeneceğimi düşündüğüm bir filmdi ve dün izledim ve haklı çıktım. bayağı beğendim. 2 saat 10 dk olması beni bi tereddüt etti ama müthiş akıyo film. zaten o kadar uzun romantik komedi olmaz demiştim ki film daha çok dram çıktı ve özellikle akıl sağlığı ve ebeveynlik üzerine verdiği vurgu çok hoştu. toni collette ve shirley mclaine e zaten diyecek bir şey yok özellikle mclaine döktürüyor ama cameron diaz'ın da kariyerindeki en doğru karar böyle anlamlı bir şey anlatmak isteyen bir filmde yer alması olmuş. sonlara doğru çok ağlattı beni bu film ve beni ağlatan film iyidir. 8/10
hesabın var mı? giriş yap