• (bkz: köktengri)
  • memura eşarp serbestliği geldiğinde bir erkek öğretmen arkadaşımız okula kot pantolon ile gelmişti. " hocam bu ne uyarmasınlar sonra" dedik, " herkes din inancına göre giyinebiliyor, ben jean dinine mensubum, beğenilerse pehh, beğenmezlerse de pehh" demişti. bu da ilginç bir dindir, ayrıca ülkemizde zamanında " patates" dini de vardı.
    hikayeyi geçelim, din kısmına, " dini para" yazacak çok insan tanıyorum.
  • 2010 yılında dilekçe ile valiye kadar çıkıp imzalatmak için çıktığım belgedir.
    evet 2010 yılından beri ateist'im.ve çok mutluyum.
    -nüfüs idaresine gittim sıra aldım ve dinimi değiştirmek istiyorurum dedim ve kimse prosedürü bilmediğinden herkes birbirine soruyordu.
    -tabii büyük bir sessizlik oldu salonda sonra nüfüs müdürü vali özel kalemine telefon açtı var mı böyle bir şey diye evet dedi.
    -sonra başka yetkili ve kimliğinde görünmesini istediğin din hangisi diye sordu?
    -bende boş bırakılmasını istiyorum dedim.herkes tekrar birbirine baktı ve seçti.sonra dilekçe yazdım valiye imzalattım sonra nüfus memuruna verdim.ve kimliğimi yeni din hanesi boş kimliğimi aldım.
    -zaten yeni kimliklerde de yok din hanesi.
    -ama hem vicdanım rahat hem kimliğim.
    -resmi olarak ateist'im.
  • hiç din hanesi bulundurmamak seçeneği de var.
  • kemalist (bkz: jedi)
    evet, anıtkabir kıblemiz, gördüğümüz bütün atatürk heykellerine ayrı tapıyoruz bizim dinimizde.
    heykellere mikro, çok küçük kalp şekilleri çiziyoruz. ibadet gizlidir. gösteriş yapılmaz.
    dua filan yok, çalışmak var.
    dinimize inanmak ya da inanmamak serbesttir ve bedavadır.
    para toplanmaz, parayla inanç yan yana gelmez.
    kimse sana gökyüzünden bir emir yollamayacak biliriz.
    barış, özgürlük ve bilim dışında bir şey istemiyoruz.
    hoparlörden de kimsenin kulağının içine bağırıp rahatsız etmiyoruz.
    bayramlarımız sadece yemek amaçlı değil, (bir ay oruç sonrası şeker, ucuz çikolata, kurban eti)
    hiçbir dinde olmayan;
    çocuk bayramımız
    gençlik bayramımız
    kötülüğü yenip denize dökme
    ve
    halkın kendi kaderini kendisinin tayin ettiği cumhuriyet bayramlarımız var.

güç bizimle olsun.
    bir ingiliz projesi olduğu için (bkz: may the force be with you) de denebilir.

aktrollerin çok severek çizdiği, bizim de suçumuzu kabul edip itiraf etmemizi istedikleri dinimiz budur.
  • (bkz: kifflom)
  • (bkz: bu)
  • agnostisizm. ignostisizm. humanizm.
hesabın var mı? giriş yap