• kendisi yıllar önce, tahta sıraya devasa bir delik açana dek kazıma işlemlerimiz sonucunda sapasağlam kalabilmiş, dayanıklılığın kitabını yazmıştır.

biz de sıraya delik açmaya çalışarak mallığın kitabını yazmışız sanırım. ince rotring'le yazdık evet.
  • 10 yıldır kendisini saklamak için bi götüme sokmadığım kaldı.
  • ilkokulda para yokken millette görüp imrendiğim kalem, parayı bulunca şişmanlayıp bişeye benzemez hale geldi. yıllardır ara ki bulasın.
  • olsa da baş parmağımın etrafında bir sağa bir sola çevirsem dediğim.. zira parmakla kalem çevirmek için ondan iyisi gelmedi.. lisedeyken bir gün kırtasiyeye rotring almaya gittiğimde o tombul versiyonlarınının çıktığını öğrenince çok üzülmüştük.. çünkü o zamana kadar har vurup harman savurmuştuk o güzel kalemleri..
    bir daha üretseler.. belki üzerine w. germany yazamazlar şimdi ama en azından germany yazsalar.. özel seri üretseler işte.. 5-10 bin tane.. koleksiyonluk falan..
  • yanlış hatırlamıyorsam bu ince rotringlerin ucun çıktığı koni şeklindeki metal kısmında 0.7'ler için 2, 0.9 lar için ise 3 halka vardı . ya da sırasıyla 1 ve 2.. 0.5lerde olmadığını hatırlıyorum.. tabii ki gövdesindeki kırmızı ve boya ile yapılmış halkadan bahsetmiyorum.. uc kusmundaki oyma halkalardan bahsediyorum..
    çok uzun dönem 0.9 ve 1.0 kullanmış biri olarak söylüyorum bunu.. o kalın ucla da 0.5 kullanan herhangi birinden çok daha güzel yazarım iddia ediyorum.. bana "b" * * * uç bulun tombow yeter..

edit:
    aha da ispatı: http://leadholder.com/…ng-199x/rotring-199x-p92.jpg
  • malesef artık üretilmeyendir. yani nereye sorsam bunu diyorlar. oysa ne çok severdim ben açık mavi 0.5 olanını...

yerine rotring rapide bırakmıştır. üzücüdür.
  • ilkokuldayken babamdan binbir güçlükle aldığım, uzun yıllar severek kullandığım, birçok hatırama şahit olan ve başlığı görünce kalemliğimden uzun süre sonra çıkardığım kalemdir. elime alınca gördüğüm tutma yerindeki metalin dönüştüğü acayip bir sarı renk ve o zamanlar metal askı çubuğunu sağa sola hareket ettirerek kalem üzerinde oluşturduğum çukur hatlar beni bir anlığına da olsa o günlere götürmüştür.
  • pazarlama konusundan pek anlamayan bir tüketici olarak üretimine son verilmesini son derece manasız bulduğum kalem. şu anda 3-4 adet vardır evde arasam. ama ince rotring bu yaa, bir nesil lise hayatını onunla okudu. olmaz. cık.
  • rotring'lerin şahı.
  • tekrar üretilse fabrikasını şaha kaldıracak kalemdir.
hesabın var mı? giriş yap