• ilginç çalışanlara sahip iş yeri. bir arkadaşım sitelerinden alışveriş yapmak ister ve olaylar gelişir.

"merhaba; ürün kodu nmjcmdy3b09624490 olan kredi kartlığın tek bir resmi konmuş sayfaya ve hiç bir açıklama yapılmamış.
    diğer yüzü de ön yüzü gibi dik kullanıma uygun mudur, dış yüzeylerin dışında iç kısmı da kullanılabilmekte midir? teşekkürler..."

ilginç çalışan damla hn. :"merhaba,
    biz ürünler ile birebir değiliz ofis ortamında bulunduğumuzdan sadece gözlemlerimizle yardımcı olabiliyoruz. eğer sipariş verirseniz ve ürün beklentileriniz altında ise kullanmadığınız takdirde koşulsuz 7 iş günü içinde iade hakkınız olduğunuz bildirmek isteriz"

(bkz: ürünlerle birebir olmamak)

(bkz: ofis ortamında olup gözlemler ile yardımcı olmak)

ve final arkadaşımın cevabı :
    "damla hanım; arkadaşlarla yaptığımız istişare sonucu "biz ürünler ile birebir değiliz" cümlenizin "ürünlerle aynı mekanda değiliz" manasına geldiğini anlamış bulunuyoruz. "ofis ortamında bulunduğumuzdan sadece gözlemlerimizle yardımcı olabiliyoruz" cümlenizi ise ne yazık ki anlayabilmiş değiliz. bu cümleyi anlayamadığımız gibi aynı mekanda bulunmadığınız ve görmediğiniz bir ürün hakkında gözlemlerinizle nasıl yardımcı olabildiğinizi ise kuantum fiziğine olan hakimiyetinize veriyoruz.
    önerinize gelecek olursak... damla hanım, bahsi geçen ürün 24,95tl. kargo ücreti 10tl civarıdır tahmin ediyorum. aldığımı ve beğenmediğimi varsayarsak, 10tl kargo ücreti, 10tl'de benim size kargolamamdan doğacak ücret etti mi size 20tl. sizce 24,5tl'lik bir ürün için bu riske girmeye değer mi?
    bana bu öneriyi yapmak yerine, "ürünle birebir olanlardan" ürünün tanıtımına yetecek miktarda görsel ve bilgi talep edip sitede yayımlasanız daha mantıklı olmaz mı?
    saygılarımla..."

merakla cevabı bekliyoruz!
  • hediye olarak alınan ürün, beğenilmediği takdirde iadesini alacağını söyleyen ama iade almayıp iade çeki veren ve yeni sezonda yüzde elli indirim yapacağına söz veren; yeni sezonda gidildiğinde ise 'ürünler zaten yüzde elli indirimde, başka indirim yapamam, siz isterseniz haftaya gelin o zaman ürünler eski fiyatına düşecek -mesela şu an 800-tl'den 400-tl'ye düşmüş olan ürünler, haftaya eski fiyatı olan 600-tl olacak- o zaman gelin yüzde elli indirim yapayım' diyerek, önce bindirim yapılarak indirim yapıldığını itiraf eden; istemeye istemeye alınmak zorunda bırakılan başka bir ürünün çiziği nedeniyle almak istemeyince, 'bu son kaldı, hiçbir mağazamızda yok diyen', aynı ürünün başka mağazalarında da olduğunu ispatlayınca da, 'evet sadece bizde ve o mağazada var deyip', pardon bile demeden 'ben de zaten öyle dedim' ifadesi takınarak müşteriyi aptal yerine koymaya çalışan; alınacak ürünün barkod no'sunu bile bulamayan, bir kaç mağazada bakıldığı için aşina olunan barkod no'sunun müşteri tarafından söylenmesiyle ürünün alınabildiği; hepsi aynı gün ve başka başka mağaza görevlilerince yaşatılan yalan dolanın, ödemeyle bittiğine emin olunduğu an, komşu mağazaya* koşan satış elemanı, elinde hotiç markalı, büyük bir poşetle gelince, ürünü koyacak büyük poşetlerinin de olmadığı anlaşılan; hediye almayı kabusa dönüştürmeyi başaran, aynı gün içinde ve farklı mağazalarında, istikrarlı bir şekilde yalan zehirlemesi yaşatan ayakkabı ve çanta mağazası.
  • daha önce hiçbir ürününü almamıştım. geçen ay kendime bir çizme aldım burdan çokta uygun bir fiyatla. bir kaç kere giydikten sonra çizmenin kenarlarında bulunan çıtçıtlı aksesuarlardan biri düştü. mağazaya geri gidip bunun aynısından nerede bulabileceğimi sordum. gidin ayakkabıcıda yaptırın dediler kaba bir şekilde.bütün ayakkabıcılardan sormama rağmen ne aynı deriden ne de aynı çıtçıttan yapabildiler.2 hafta giymedim çizmeleri ve internet sitelerindeki adrese mail attım durumumu anlatan.hemen cevap geldi ve sorunu çözeceklerini söylediler.aynı parçayı ise ertesi gün kargoya verdiler.yani demem o ki mağazalarındaki elemanları genelde kaba ve ürünü sattık işimiz bitti mantığında olsada merkezdeki müşteri temsilcileri gayet anlayışlı ve yardımsever.çizmeleri de güzelmiş ayrıca kalite olarak.
  • bence bir nasıra 200 lira vermeyin. valla bak. bu markadan alacağınız şey ayakkabı değil çünkü; garantili nasır.

bak yukarıda yazmışım ayağımı mahfetti şöyle böyle diye... aradan bir ay geçmiş. bu bir ayda inci deri'nin bana kazandırdığı harika iki adet nasırım var ki hayatımda hiç nasır sorunu yaşamamıştım daha önce. zibilyon markasız, ucuz ayakkabı giymişliğim var; ilk giydiğimde vuran ayakkabılarım oldu; dar ayakkabılar da giydim açılır diye; hiçbiri nasır yapmadı. şimdi ise bildiğin yürüyemiyorum.

ayağımın her yerinin yara olması da cabası...

bak bunu da söylemişim ama tekrarlıycam: bu adamlardan 4 tane ayakkabı almışlığım var bu güne değin. ikisini giyemedim zira ayağımı hakikaten siktiler. hediye ettim. hediye ettiklerim de giyemedi; yeminle söylüyorum.

diğer ikisini halen (mecburiyetten) giyiyorum ve dediğim gibi, biri iki adet nasır yaptı; diğeri ayaklarımı paramparça etti. topuğum, bileğim, başparmağımın yanı ve hayatta hiçbir ayakkabımın vurmadığı topuğumun iç tarafı kanıyor. inci deri orayı da kanatmayı başardı yani.

bugün üç yıllık markasız botumla geldim işe; her yeri dökülüyor ama canımı yakmıyor en azından.

zehir zıkkım olsun size o paralar ey inci deri ailesi. gerçekten zehir zıkkım olsun.

almayın! asla almayın!

bedavaya verseler bir daha da alırsam, mağazalarının ortasında eşek gibi anırırım; bu kadar da netim.

edit: sezon dahilinde 600 lira etiket fiyatıyla sattıkları deri bot şarıl şarıl su alıyor ve derisinde de kafam kadar, bembeyaz su lekeleri oluştu; onu da belirteyim.
  • personelinin maaşın/pirimini ödemekte zorlanan firma.

severim kendilerini o ayrı.
  • aynı gün içinde açılan ayakkabıya imalat hatası yoktur cevabı veren rezil dükkanlar zinciri. zehir olsun zıkkım olsun lanet olsun.
  • internet mağazasını geçtim markanın dükkan mağazaları bile sorunlu. çizme aldık alacağımıza aldığımıza bin pişman olduk.

çizmenin boğaz kısmını ısıtarak genişletiriz dediler, götürdük verdik fermuar fitilini çizimenin kenarından kesip bize vererek ''alın böyle kullanının giyip çıkarırken dikkat edin'' dediler. ''olur mu lan öyle şey'' dediğim için ''he evet ya olmaz biz o zaman merkeze yollayalım iade etsinler'' dediler. bekle allah bekle merkez ne döndü ''ayakkabı kullanıcı hasarlı gelin ayakkabıyı alın'' şimdi yaptığınız iş mi ya? hayır abi bu ne demek oluyor anlamıyorum ben!!!!

inci deri'den ayakkabı falan almayın aldırtmayın abi bunu bilir bunu derim.

mağaza: palladium avm - inci deri mağazası

edit: şikayetimin sonucunda ayakkabının değişimini sağladılar.
  • yaklaşık bir yıl önce kendilerinden bir erkek ayakkabı aldığım, ve bir kaç ay sonra hayatımda ilk defa ayakkabının bir tekinin gıcırdamaya başladığı marka.dahası ayakkabıyı garantiye gönderdiğim ve imalat hatası bulunmadığı söylenen bir teşekkür mektubu almam da cabası
  • elimde kullanamadığım bir hediye çeki kaldı. ha bugün ha yarın giderim derken firmanın iflasını bekliyormuşum meğer. eskiden beri severek kullananları duyardım, nostaljik bir kayıp oldu.
  • gidip mağazasından aldığım babet ayakkabısının başka renklerini trendyol denen siteden aldığım ama hiç de aynı olmayan ayakkabı markası.

ucuz ve adi mal kullanımı, tabanının dümdüz incecik bi tuhaf karton misali maddeden yapılmış olması ve önceki memnuniyetimin yerinde yeller esmesi de cabası. siz siz olun, bu hatayı yapmayın, benim gibi giden paranıza üzülürsünüz.
hesabın var mı? giriş yap