• "evladım düğmeye bastınız mı" diye birkaç kez sorar ayrıca. durağa metreler kala otobüs trafikte veya kırmızıda durursa hemen celallenme belirtileri başlar, 'şöför bey inecek var, kapıyı açar mısınız' nidaları eşliğinde.
  • verem edendir. kapının ağzındasınızdır, düşmemek için tutunacak tek yere tutunuyorsunuzdur, ama kadın daha otobüs yavaşlamaya başlamadan sizin o tutunduğunuz yerle olan bağınızı didik didik ederek koparır. düşmemek için büyük bir meziyet sergilersiniz.
  • tatlı telaştır. yardımcı olun onlara lütfen. kalbinize iyi gelir.
  • otobüs kapılarına burak yılmaz'ın calm down gol sevincindeki sakinleştirici pozunun yapıştırılmasıyla önlenmesi mümkün olacaktır.

tam olarak şu

altına da teyze bi dur yeaa yazılırsa tamamdır dostlar.
  • pencere kenarında oturduğunda ikiye katlanan telaştır. yaklaşık 2-3 durak öncesinde sarar teyzeyi. önce çantasını toplar sonra sağa sola bakınır, seninle yavaştan iletişime geçmeye çalışır.
    -dur yavrum ben ineceğim.
    +tamam teyze, yaklaşalım ben sana yol vereceğim.

5 saniye sonra yine hareketlenir ve bu girdap durağa kadar devam eder. tam bir stres kaynağıdır.
  • elinde bir de valiz vs. olduğunda etkisi bowling topu şeklinde olan eylemdir.
  • basamaklardan inerken "bism.." şeklinde efektler duyuran telaştır.
  • herkesi etkisi altına alan telaştır. otobüste/minibüste herkes seferber olur teyzeyi doğru durakta indirmek için. "yok teyze oraya daha gelmedik" demekten helak olan gençler tanıyorum.
  • ineceği duraktan önce iniş kapısına yapışan türleri, ineceğiniz durakta inebilmenizi zorlaştırabilir. kendisi zaman zaman annem olur.
    - anne dur, daha cok var.
    + yok, geldik geldik!
    *
hesabın var mı? giriş yap