• eğer iki yaz boyunca aynı binadan geliyorsa adamı eder. geçen yıl ocaktı sanırım, adamlar başladı apartmanı yapmaya, bir yaz geçti, ha kışın biter dayan dedik, durdular, bu yaz yine başladılar. yazın tatilinde evde kafasını dinleyip vakit geçirmek isteyen benim kafamı sikmektedir bu gürültü. kahvemi alıp balkonda keyifle bir kitap okumak icraatini gerçekleştiremiyorum, yerde kazı yaparken su borusuna daldıkları için duşa girip serinleyemiyorum, daha kötüsü sürekli sinirli olduğumdan bir türlü dinlenemiyorum. bir bina iki yılda bitirilemez mi ulan!
  • rahatsız oluyorsanız ve çalışma saatleri dışında çalışıyorlarsa bağlı bulunduğunuz belediyeye şikayette bulunmanız gerekiyormuş.

ben bağlı bulunduğum belediyeyi aradım, ayrı ayrı 4 kişiyle konuştuktan sonra internet üzerinden şikayet formu doldurmam söylendi. formda da tc kimlik numarasına ve ana baba adıma kadar her şey isteniyordu maşallah. gerzek komşularla papaz olmamak için farklı bir isim vererek formu doldurdum. böyle bir durumda dikkate alırlar mı bilmiyorum ama en güvenlisi buydu.
  • uykunuz hassassa uykunun içine eder. izmir sıcağı olunca bazen 8 olmadan başlıyorlar tak tak tak! ne zaman bitecek bu ses acaba diye düşünürken duymaz oluyorum bir süre sonra gün içinde. ama sabah saatleri bir facia gibi o ses!
  • tahammül sınırlarını zorlayandır.
    2. seneye girdik sabah saat 8 deyince başlıyor adamlar. sanki bizim evde inşaat var. evde durulmuyor gündüz ne zaman bitiyor mesaileri biz rahatlıyoruz. bir çözümü olmalı bu durumun...
    aa bir tabii geçen sene önce eski apartmanı yıkmalarını dinledik, bir kaç gün evde deprem oldu desem yalan olmaz. bir sabah bir kalktık oturma odasının duvarı yıkılmış. gelip yaptılar tekrar ama oranın yatak odası olması ihtimalini düşünemiyorum..
  • pazar sabahı 7:30'da başlayınca insanı yatağından sıçratır, sinirden delirtir. aradım belediyeyi neymiş gün doğumunda başlamaya hakları varmış. ulan pazar be pazar ne gün doğumu? yönetmeliğe bakıyorum sabah 7'den akşam 7'ye kadar izin. e memleket dev bir şantiyeye dönüşünce çok normal haftasonuna kısıtlama getirmemek.
    (bkz: inşaat ya resulullah)
  • oturduğunuz mekanlar ziyarete gittiğiniz mühitler çalıştığınız yerler yollar vs gökten indi zaten
  • insanın kulağını adeta uyuşturan (özellikle o demir kesme aleti) ve bir yerden sonra yüksek sesle konuşmasına; yüksek sesle bilgisayar, tv vs. kullanmasına neden olan sestir. yan apartmanınızda falansa bu ses, kesildiğinde orgazmdan daha zevkli anlar başlığına yazacak kelamınız olur.
  • gürültüsüne, kalabalığına, karmaşasına tükürdüğümün istanbul'unda hiç bitmeyen gürültüdür.

tamam, 20 milyon nüfuslu bir mega kent başlı başına bir ülke sayılır. inşaat özellikle böyle bir yerde hiç ölmeyecek bir sektördür ama mesela bir muhitte bir süre sonra bunun durup, oradaki bina inşaatının bitip, yapılacak gürültünün yalnızca ufak tefek tadilatlara düşmesi gerekmez mi? her 3 ayda bir aynı yere bina mı dikiyorsunuz, nereden geliyor bu kadar gürültü? evde aynı, iş yerinde aynı. beynim zonkluyor artık ya. yakınınızda olmasına bile gerek yok inşaatın. öyle bir gürültü çıkıyor ki, dalga dalga tüm semte yayılıyor.

o kullandıkları aletlerle her gün çalışmak zorunda olan işçilerimiz, şu tayyibe oy vermeyi bırakın da devrim yapın lan. canınız zaten tehlikede, bir de hiçbir insanoğlunun böyle bir kulak terörüne maruz kalmaması gerekir. daha sessiz, daha insani çalışma koşulları arıyoruz diyin. beyin falan kalmıyor yemin ediyorum, mala bağlıyor insan. o sesi duydukça hiçbir şey de yapamıyorum. uzaklaşsam işlerim kalacak. beynim zonkluyor hâlâ. apranaaaxxxx!
  • insanı çıldırtan cinstendir. ayda yılda bir evde dinlenmek istediğinizde zevkinizin içine eder pencere dahi açamazsınız.
    hafta sonu, resmi tatil, gece gündüz dinlemeden işi erken bitirmek için çevresini zerre düşünmeyenlere verilecek en iyi cevap şikayet etmek olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap