• pek de güzel olmayan ve özet tabirle "evde kalmış" birini evlilik mevzusunda teselli ederken;
    "sonuçta mühendis kızsın. okumuş etmişsin, paran var, bi gelen olur yani."

meali; şu tipine bakıp gelen olmaz da... anca paraya falan yani...
  • * "selam, naber ya uzun zamandır görüşemiyoruz."
    meal 1: işim düştü.
    meal 2: hava atasım geldi.

* "cnm ya kıyamam!"
    meali: küçüm küçüm küçümsüyorum seni. (ses tonu ve mimik destekli)

* "kendi kaybetti", "beni kaybetti" vs.
    meali: (bkz: teselli etmeyen teselliler)
    acı gerçek: insan kafasına takmadan silip attığı kişiyle ilgili bir şey söylerken "kayıp" lafını kullanmaz.

* "ben zor beğenirim"
    meali: benim beğendiklerim beni beğenmedi, beni beğenenleri ben beğenmedim.

* "bana iyi geliyorsun"
    meali: friend zone veya meriç zone'dasın, işime gelmediğin an şutlanırsın.
  • - hmm. senin adına sevindim.

meali; bana ne birader?!
    şu anlattığın şeyler umrumda bile değil. hatta sen de...
  • önce;
    "ne zaman seninle otobüse binsek otobüs bozuluyor!"
    "ne zaman seninle gezmeye çıksam trafik sıkışıyor. bak yine sıkıştı!!"
    "ne zaman seninle buraya gelsem hayvan gibi sıra oluyor, normalde hiç sıra yok!" gibi bir cümle...
    hemen ardından, daha siz mevzuyu tam anlamadan, panikli ve hızlı hızlı;
    "aaa yaaa hahaha öhöm şakaaaa, alınmadın umarım, n'oldu, alıngansın, şöylesin böylesin... n'oldu?" vb. bitmek bilmeyen cümleler...

meali: "seni seviyor görünüyorum, seninle görüşüyorum ama içten içe seni hiç sevmiyorum. hatta uğursuz böcük buluyorum. tabii bunu hiç çaktırmıyorum ama bir an boş bulundum, salaklık edip çaktırdım hahahaasssszzçtımmm!! sıvıyorum!"
    (bkz: bilinçaltına kaçırmak)

sonuç: seninle alakasız bir aksiliği, bir zorluğu sana bağlayan kişi, aslında bilinçaltında seni sevmiyordur. buna rağmen görüşmeye devam etmesi çıkar için veya yokluktan olabilir.

sık sık bunun gibi şeyler söyleyen tipi tip, seni seviyormuş gibi mıc mıc yapıyorsa inanma seni s... sevmiyordur... demeyeceğim tabii ki seviyordur ama eldivenle... çıkarı, ihtiyaçları bitene kadar...

ayrıca bu gerçekleri inkar edenler de ikiye ayrılır;
    - karşı tarafın çıkarı henüz bitmediği için farkında olmadan cepte tutulmaya, pardon sevilmeye devam edenler, doğal olarak şimdilik halinden memnun olanlar.
    - insanları seviyormuş gibi yaparak çıkar için cepte tutacak kadar kötü niyetli olduğunu kendine bile itiraf edemeyenler.

(bkz: pandayavrusu ile acımasız gerçekler)
  • senin için en iyisini dilerim. mutluluklar

meali: inşallah hiç mutlu olamazsın. sürüm sürüm sürünürsün. geber
  • "ben herkesle samimiyim sen beni yanlış anladın."

meali; ben ilgi manyağıyım sen yeni mi anladın?
  • - 5 dakikaya ordayım

yalancıyım ve en iyi ihtimalle 15 dakika sonra ordayım.
  • - aaaa bu aynı sen valla ahmet!!! ^_^

meali: benimle evleneydin, sana daha güzel bir çocuk verirdim, amına kodum gerizekalısı.
  • - sen bilirsin oğlum. nasıl biliyorsan öyle yap

meali: ikimiz de farkındayız ki, artık sikseler yapamayacaksın istediğini. beynine girdim artık senin. ne istediğini kendin bile bilmiyorsun artık. "annelik manipulasyonu" derler buna, öğren de gel
hesabın var mı? giriş yap